Боите на ѕидовите во домот!

Дискусија во 'Дом' започната од Minnie93, 12 февруари 2011.

 1. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Во дневната се маслинова боја како Bright што објавила . во куњата се црвени , во вецето се со плочки , кај брат ми се сини со сиво , кај мене се светло виолетови со светло розе
   
 2. Angie.97

  Angie.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  14
  Во мојата соба е розево-бело. :)

  Дека сум со помала сестра во соба, не за друго. ;)
   
 3. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Во дневната се бели, спалната е светло кафена, а мојата соба е дреч зелена боја :rofl:
   
 4. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Во дневната се бели во салонот бели со жолто во мојата соба бели со розово и сиво :)
   
 5. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  ма бели се кај мене :D ама кога ќе се мажам сакам да ми бидат плаво со жолто :D :rofl:
   
 6. VikiToO

  VikiToO Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  52
  Ми беа праска боја ама пошто имав многу розеви детали сега ја направив Розево со лила :)
   
 7. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Бели се,и со нацртани амблеми на Манчестер Јунајтед :inlove:

  е таков ми е зидот :emo:
   
 8. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Во мојата соба се светло розево со светлио зелено,во салонот е кремово а салната на моите е драч плава со светло жолта...
   
 9. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.349
  дали некој може да ме советува како да ги обојам зидовите во спалната ? мебелот ми е црн а купив завеси со нежна боја на слонова коска и сиво. станот не е мој и не сакам и неможам мн да вложувам па затоа сакам да го средам колку толку . мислам дека и тапети ќе биде убаво. дали сами ги лепите или мора да се викне човек?
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.805
  Пол:
  Женски
  Зелено со кафеаво или пробај со различни нијанси на зелено потемни и посветли :) :) :)
   
 11. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  Боите на зидовите зависат и од мебелот каква боја е. Обично се комбинираат максимум 2 бои каде што едната преовладува а втората е како некој детал. Грешка е ако е иста боја на мебел и зид. Баш пред некој ден бев на посета кај едни роднини, тазе вселени во куќата и спалната ми остави впечаток, мебелот беше некоја светла праска боја а зидовите јака боја на праска. Е тоа ми боде очи, го намалува просторот и некако замара.
  Темните бои го намалуваат просторот а светлите бои го прошируваат. Иако се е до ствар на вкус...
   
 12. n.a.k.e

  n.a.k.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  6
  Зелена и портокалова и жолта и сива...
   
 13. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
 14. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  исто бели
   
 15. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  476
 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Сеуште не сум мажена ама кога ќе си ја декорирам спалната соба ѕидовите би ги ставила ептен бледо виолетова а мебелот сив и темно виолетов и по некој бел детал.
  А за денвната мислам дека е најдобра белата боја и мебел со не многу јака боја, никогаш не би ставила мебел каде што преовладува црната боја како што е модерно во последно време.
   
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  И кај мене се бели. А јас сакам да се во боја, барем кај мене в соба. А имаме со брат ми посебна соба во куќата на дедо ми, таа е бела со плаво.
   
 18. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Кај мене бидејки собата ми е бледо розево- бледо лилјакова би сакала 4 ѕида да бидат бледо розови и горе ѕидот да биде бледо лилјаков :$ :lol:
   
 19. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.129
  За жал се бели ,повеќе би сакала секоја соба да биде во различна боја,сакам разноликост затоа што верувам дека боите влијаат на расположение и на енергијата
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Кај мене во дневна некоја нијанса на бордо еве вака
  [​IMG]
  три стуба и два спротивни ѕида, а другите во некоја светла крем боја.
  В детска(ја делам со сестра ми) едниот ѕид ни е цел зелен од кај прозорите(ова беше моја идеја) и многу ми се свиѓа бојата ваква е
  [​IMG]
  , другиот ѕид е цел лилав, тој спроти него цел розе, а тој помеѓу нив лила и розе пола со пола од еден крај до друг.
  Дека прекривачите ни се лилави, ама сеа сакам тој ѕидот што е цел розе да го офарбам портокалев многу ми се свиѓа таа боја и одлично би си одговарале со зелената.
  Нешто вака сакам [​IMG]