Боите на ѕидовите во домот!

Дискусија во 'Дом' започната од Minnie93, 12 февруари 2011.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.806
  Допаѓања:
  29.255
  Пол:
  Женски
  Во дневна, кујна и ходник праска боја(нешто измеѓу розе и портокалово)
  Во спална - виолетова, кај мене во соба - зелена 8)
   
 2. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  Pure white ~ ;)
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
  исто ... само во кујната има како шанк и околу шанкот има едни шари и шарите се во праска боја.
  незнам поинаку како да објаснам.
  ќе поставам слики подоцна.
   
 4. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  1.157
  Пол:
  Женски
  Дневната едниот ѕид ми е портокалов, а другиот кафеав со светлокафеав мебел, кујната е бела цела, спалната едниот ѕид ми е зелен, др.бели ,на ќерка ми детската едниот ѕид е со тапети, а др 3 розеви. Гостинското купатило ни е портокалово, а бањата ми е со темнокафеави и драп плочки и драп елементи. :inlove:
   
 5. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.025
  Јас ич не сакам бели ѕидови, ич ич!
  Кај мене дома се шампањ боја, а имаме ставено на некои помали делови- вдлабнати ѕидови како полици што се, а и на ѕидот до скалите - темно црвена боја, многу убаво одговара, нити прејако нити монотоно... Има некој баланс :)
   
 6. Karamella

  Karamella Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  23
  Па ако уште си тинејџер тогаш пробај нешто нацртано (цветови, цртценца итн.) боја најмногу одговара на гарнитурата каква ти е јас би рекла бела, жолта или кафена...
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Кај мене купатилото, ходникот, спалната на моите и кујната се во бела боја.
  Дневната и мојата соба се во кајсија боја :)
   
 8. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  37
  Пролетва сакам да ја бојадисам мојата соба зелено-жолта. Многу ми се свиѓа оваа бога како за овој период, бидејќи сакам да ја освежам малце собата...ми беше бордо :x
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.707
  Допаѓања:
  74.573
  Пол:
  Женски
  Ние само што го окречивме нашиот нов стан , дневната , кујната и спалната соба со праска боја , а детската соба за ќерка ми розево-лиљакова :)
   
 10. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Во ходникот и детската соба е бела,во вецето,кујната и дневната е некако како жолта боја,а во трепезаријата е како праска малку посветла
   
 11. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Јас ги имама сино со жолто пошто имам брат и така јас сакав розова.Ама сега да можев да го вратам времето це ја направев црна со вишна :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 12. love.summer

  love.summer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  24
  Одговара ли кафеав мебел со светло зелена боја,сега таква боја ми текна :D
   
 13. Candice.S

  Candice.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  50
  Луѓе ај ако имате некои комбинации на сива црвена кафена и црна боја во соба постирајте, значи сите четири бои во една соба да се вклопени
   
 14. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Секаде се бели, освен кај мене во соба - розеви. :)
   
 15. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  кај мене во соба е капучино боја со кремаво бело,али сега сакам темно црвена да ја направам со комбинација на бело :?:
   
 16. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Мојата и на сестра ми соба има зелени ѕидови,дневната,трепезаријата и спалната се во кремаста боја!! :)
   
 17. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Во мојата соба се бледо зелени и жолти, во дневната,спалната,трпезаријата и кујната се бели. :)
   
 18. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  некоја си резеда зелена боја бидејќи плакарите ми се зелено со бело !
  понекад бојава ми одмара очи :)
   
 19. Wooden

  Wooden Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  38
  Сите до еден се бели :( би сакала мојата соба еден ден да добие некои нежни нијанси, бледо розово, зелено..
   
 20. westside-girl

  westside-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Феминки детската соба ми е жолта веќе подолго време и летово се решив да ја реновирам во виолетова со бело, но во разговор со една другарка што порано имаше виолетова соба ми напомена дека мн релаксирачки и делувала да не речам ја успивала и никако не можела да учи таму. Јас сум сеуште студент па ептен ме замисли ова, но мн ми беше мерак виолетова да си ја напраам собата.Па сега се мислам да биде виолетова со зелена,што мислите? Влијае ли контрастот на боите на пример ако го комбинирам со зелено ќе идам на некои појаки нијанси, ќе го избегнам ли така успивачкиот ефект или ќе останам без факс :D ?