1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бокс

Дискусија во 'Фитнес' започната од blueeparadise, 3 ноември 2010.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Видов има тема за кик-бокс ама не видов нешто за боксот. Дали го препорачувате како спорт за жена? За што е добар ( за обликување на телото, слабеење, сила, брзина.. ? ) Јас сум заљубенаа во боксот, иако сум мала и женско, ама неможам да одолеам. Па ако знае некој кај може да се тренира во Скопјево, колку пари? :)
   
 2. hiena.epa.sto

  hiena.epa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Да има во Скопје во школото Петар Поп Арсов во карпош 4 вторник и четворток од 5 до 6 попладне не ми текнува колку се плака (Каринг - кик-бокс ) и ја сум заљубена во овој спорт но од дома ми прават проблеми дека сум женско ... Татко ми е најмногу против тоа да тренирам бидејки се мава со цела сила примаш боксови целосни удари за да не се повредам -.-
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Малце не ми одговара терминот, ама не дека ја сто посто ќе се запишам.кај мене на мајка ми и имам искажано љубов кон боксот хаха :D и она ми рече абе шо ќе ти е тоа, не е за женски ама изглеа не ме сватила сериозно дека сакам да идам и нез дали ќе ме пушти. а татко ми незнае, мислам дека нема да ме пушти а ептен сакам :( иначе вујко ми тренира бокс го прашав се мавате многу :D ми вика абе за мавање да али не многу јако, пошо тоа ваљда како рекреација, аматерски бокс, не се борат во ринг.јас поише сакам во риинг хахах, ама така па главата ке ти ја скршат бегај таму, ако дознаам нешто ќе прашам :)
   
 4. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Зошто не би бил спорт за жена? Ако те исполнува боксот запиши се не слушај никакви глупости ова е машки она е женски спорт! И нема врска што си мала и женско ако имаш желба само фурај напред! Јас те подржувам целосно!!!

  Имаш во Автокоманда (Боксерски клуб "Скопје")
  Тренинзи :
  Понеделник : 18:00 - 20:00
  Среда : 18:00 - 20:00
  Петок : 18:00 -20:00
  За цена незнам, но можеш да дознаеш на следниов линк: http://www.facebook.com/#!/pages/Skopje ... 9538285768
   
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  фала на поддршката! инаку за клубов мислам знам, пошто еднаш вујко ми ми кажа дека тренира во автокоманда, ама ми рече дека немало ниедно женско, сите биле машки, пошо сакав да се запишам таму. а и сеа што знам, ми требаат пари и за ракавици едно 4000, пошо и вујко ми дае толку за 12 oz, а и ќе треба да ги убедам моите. па сепак тоа е спорт и здраво е, вујко ми може да ме тренира, ама ипак сакам да си се запишам. фала пак за поддршката. :)
   
  На Unknown69 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Леле, значи ептен се изнервирав. Пак пробав да зборам нешто со мајками за бокс, да се запишам. Одма почна да ми држи лекции како сеа иам школо и треба да учам и дека неможе и одма почна да ми тресе као да бе таму да те изначукаат. Па ова е тренинг, аматерски бокс, не е тепање во ринг и кој попрво да истепа ова не се силни толку удари и плус дете сум, со деца ќе тренирам и нема толку силно да се удираме ! Ама ај кој да ја убеди, а и плус треба пари за ракавици.. -.-
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Па немора да и кажуваш, скришно оди. :)
  Каде ви е бе бунтовничкиот дух, ах беее. :lol:
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Хахах, ме изнасмеа, браво :D Абе даа, да беше така лесно сите ќе одевме кај сакаме и кога сакаме :lol: ама за тоа ем требаат пари прво за ракавици па после и за секој месец, и сеа ја да и викам секој вторник и четврток пример е мамо сеа ја идам да се шетам.. ех да беше така лесноо :D ама ај ипак, позитивен коментаров ми се свиѓа :)
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  Jас мислам и дека боксот е за жена,зашто да не,јас би сакала да почнам да боксувам,еве со мажево планираме да купиме вакво за зад кука,за тренирање да имаме занимација :D ама незнам како се вика,еве слика
   
 10. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Па, боксерска вреќа колку што знам :D Абе све е тоа добро, само што моите не ме пуштаат и неам пари у моментов за ракавици. :)
   
 11. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Професиите не се делат на машки и женски
  кога го сакаш толку тоа
  седни ја убаво мајкати разговарајте и не станувај додека не ја убедиш и зборувај и секој ден
  за тоа дури не ти каже дека те запишала лично таа :D
  биди упорна и ќе успееш
  Ти држам среќа ;)
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Фала Кате на поддршката ама тие работи кај мене потешко идат. Еве да речеме имаше ни нудеа во школо да се запишеме на курс за танцување а мене тоа воопшто не ме интересира. И ми вика ако тоа е фина работа и и реков јас не сакам тоа, едноставно не ме интересира. И она ми рече добро. А и за боксов скоро месец и зборам ми вика ајде више досадна ми стана со тоа, сега школска година е кога ќе ги напраиш оценките, немаш време за школо ќе ми идела на бокс, тоа е за машки таму ќе ти го скршат носот. Значи нека свати, ова е само за рекреација не се тепам јас во ринг! Незнам, не сваќа.. Ама фала ти уште еднаш и ќе ти кажам ако нешто се случи. :*
   
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Ха, кога ќе ми текне на мојата желба за тренирање бокс , ама ништо пропадна во вода.
  Недоволна снабденост со сали и таквити ствари за тренирање во мојов град имав идеа дедо да ми направи во една вреќа т.е да ми ја наполни вреќата со нешто потешко , тврдо или со песок или што било за да можам да мавам, ама ништо се откажав од таа идеа, ја пренасочив упорноста за други работи и немав боксерска вреќа , а да имав ко ќе мавав ќе ги замислував сите оние на кои некогаш сум сакала да им залепам една така убава сочна воспитна уф ќе имав голем мотив .
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Сега видов што си пишала. :$ Ии ме насмеа хахаха :D А мене никако да ми згасне бре желбава. :?: А во Скопјево наше има колку сакаш сали и тренери за кик бокс, а бокс нигде да се најде. Кај што тренира вујко ми, немало женски.. Ее, јас ако сум женско, мислат не сум силна. Аа, како не. :lol: :muscle: А и тие проклети боксерски ракавици, скапи се.. А вака веќе не иде, да одам кај вујко ми да ме тренира, без ракавици, без опрема, не е тоа тоа. А и вујко ми не тренира којзнае колку, само неколку месеци. Сепак, сега собирам пари за ракавици, па колку ќе ми се исполни желбата, ќе видиме. А и ако веќе дадам толку пари за ракавици, ако најдам погодно место, ќе мораат од дома да ме запишат. Аха, ќе видат тие. Муахаха :devil: :D
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Блу ако не собра доволно парички на Коледе на Василица убаво прошетај, распеј се, размавај со прачка и белки ќе се смилува некој ќе ти даде повеќе парички, оти овде кај нас не даваат по многу најмногу од човек што не те познава се 10 со бомбонче :D
  Онн - Ако имаш доволно волја и желба, а богами и мотив ќе успееш, само да не згаснат овие три инаку ништо. Па ако не дур не собериш пари за вистинкси ракавици има и од оние ракавици играчки поевтини се ама не знам дали ги собира нашиве раце бидејќи се за деца.
  Ако знаеш за кои ти зборувам тие детските со вреќа одат, ама таа е минијатурна во спореда со оргиналната се обесува на таван :D
   
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Знам дека има ракавици играчки, одат заедно со вреќа, сум ги видела во Охрид и се 500 денари. А мене вреќа не ми ни треба, што ќе ми е, попусто да фрлам пари.. А и зашто да фрлам пари за играчки кога нема ништо да ми вршат работа а и мене ми се мали. Мене точни ми се ракавиците на вујко ми, значи тие па никако нема да ми бидат точни. А ги имам овие три фактора што ги наброја, и не верувам дека ќе ми згаснат, барем не во брзо време. Значи во моментов треба да си се опремам прво со ракавици, зашто кога ќе се запишам (АКО се запишам е прашање. :?:) тоа прво ти викаат да купиш, а потоа и некои пригодни тренерчиња, тоа е втора и не толку битна работа. Вреќа не ми треба, зашто да фрлам додатно пари. :?: А на Коледе не бев, за жал. Јас баш со таа намера си реков вчера, ќе одам на Коледе, да си потсоберам некое париче, ама ништо. :D Којзнае кога сум заспала, зашто и онака немам за каде да станувам, и кога ме разбуди алармот во 6 и 15, само го треснав мобилниот и си се свртев на другата страна. :lol: А и впрочем, ако не соберам 4000, може да ја разгледам опцијата за ракавици од винул, тие се поефтини ама и не толку квалитетни. Сепак како што рече ти, ако имам желба, волја и мотив ќе успеам. ;)
   
 17. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  http://reviews.ebay.com/The-Complete-Gu ... 0001606490


  Eве, си најдов страна за какви ракавици треба да земам. И сватив дека големината и тежината не биле иста работа. :D Не биле сите ракавици со тежина од 12oz исти и по големина. Иако најчесто биле иста или приближна големина, не морало да значи, имало поголеми или помали. Не сум знаела. :?:
  Ама се некако осеќам дека ова ќе ми остане само уште еден безнадежен и неостварен сон... :?:
   
 18. kostic

  kostic Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  15
  Среќа за нас маживе што кај жениве боксот останал само во мислите :) ,иначе имаше да не нема :D
   
  На sweetyears, Ema.Sk, blueeparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  Тренирам јас ама сум од Велес а одам секоја сабота во Кавадарци таму имам Вујко и си одам кај него.Па што ако е машки спорт загранет е за девојчиња па ми е гајле :lol: .Иначе добар е за мускулите на рацете и гзот :lol: а воедно и за мускулите над колената ;)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 20. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341

  :D Ме насмеа. :)