Бокс

Дискусија во 'Фитнес' започната од blueeparadise, 3 ноември 2010.

 1. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.124
  Блу има бокс во Средно Медицинско “Д-р Панче Караѓозов“,тренираат и машки и женски ( нема тоа се надевам да ти претставува проблем)
  Клубот се вика Чигра.
  Понеделник,среда и петок од 7 или 8 не сум сигурна.
  Не треба одма ракавици да купуваш,си има таму,ќе ти каже тренерот кога да си земеш..
  После едно 2-3 месеца :)
  1000 ден. е месечно.
  Јас бев али имав проблеми дома па се откажав,али многу ми беше интересно :)
   
  На MartinaSk и blueeparadise им се допаѓа ова.
 2. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Блу , тако ми да ти е татко одма ќе те пушти.Мене ми рекоа да си изберам со кој спорт сакам да се бавам ама тоа што сакам нема :@ И јас сакам бокс и тоа како сакам ама нема , но во последно време и стреларштво ми се уврте во глава. :lol: Јас те подржувам , најубаво седни и со двајцата разговарај убеди ѓи , објасни дека тоа е и женски спорт . Па те чекам да кажеш што направи :*
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  4.056
  Девојки, не можам да ви опишам колку ми значи вашата поддршка. :*
  И се извинувам ако сум малку оф топик, но штом мене некоја желба ме држи подолго од еден месец (а тоа е ретко), значи тоа навистина го сакам. А на татко ми не сум му ни спомнала, со мајка ми имам зборувано повеќе пати но таа пак си останува на истото. :worried: Секогаш вели дека тоа не е женски спорт и дека може да си ја шинам раката, да си ја скршам главата.. |( Како да и објаснам дека јас нема да бидам Роки Балбоа :D или некој професионален боксер. Значи, ова е аматерски бокс, јас и онака ќе тренирам за рекреација..

  А и онака моите се строги и плус мајка ми ми прави проблем околу парите. И реков дека јас ќе си соберам пари за ракавиците, и вика а кој ќе ти плаќа месечно 1000. |( А кај вујко ми, што се вика дома и без опрема - не е тоа, тоа. Сепак фала ви уште еднаш и се извинувам за оф топикот. :$ :*
   
 4. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.177
  Допаѓања:
  1.825
  и кај мене се слушува истото ... :?:
  татко ми ми вели : некој ден со скршен нос ќе се вратиш раскрвавена цела , ние нема да можеме да те познаеме .. знат да си претераат малце со претпоставките во врска со ова , јас сметам дека не е толку опасно .. :wasntme:
  и од мене имаш поддршка , кога не успеав јас да влезам во ова , барем ти иди :*
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  4.056
  Eпа девојки, јас и покрај сите противења на моите, ми се чини претходната сабота бев со вујко ми во град да си разгледам боксерски ракавици. Знаев дека цените нема да бидат ниски, но во скоро сите продавници во кои бев, останав со подотворена уста кога ги слушнав цените. Бев во една продавница каде што имаше од Квон ракавици и цената за 10 унци беше 6200. :o Разгледав и други модели, од разни марки но кожните ракавици, сите беа над 3000, што океј, реална цена е, но 6200?? Бевме исто во една продавница каде што се продаваат Еверласт ракавици и тој ни рече дека кожните ракавици почнуваат од 3000 па натаму. Гледав некои ракавици од некоја германска фирма што се вика Хамер, вујко ми има ракавици од таму и доста се квалитетни. И тие се движеа таму некаде, од 3000 па натаму. Имаше едни ракавици од таму, 1200 беа и јас веднаш се затрчав, еј ама се ефтини и дечково ми вика, ама девојко, овие од скај се. :D Е фала ти, ме израдува. :) Само што ги допрев, видов што квалитет се. Носев доволно пари за да ги купам тие ама вујко ми убаво ми рече, не се глупирај, собери си пари и купи си квалитетни, кожни, што ќе ти траат можеби и 10 години, а не овие 6 месеци и готово скинати се. Ај, добро е што го послушав.


  И сега, би сакала да ве прашам, да не знаете каде има некои така, поквалитетни кожни ракавици што би се движеле со цена од 2000-3000 денари? :?: :)
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  4.056
  Ееј, вака кога си ги читам мислењава на темава си се смеам сама на себе, колку сум била потресена и нервозна во моментот зашто мајка ми не ми дозволувала да се запишам на бокс. :lol: Ама се сеќавам со колкава љубов ги пишував тие постови.. и знаев длабоко во себе дека ќе успеам во моите намери. :)
  Туку ајде да не пишувам поезии тука :lol: , каде што не е местото, сакав да ја донесам повторно во живот темава, ја запоставивме некако, т.е јас првенствено. Зар нема ниедна девојка на форумов што го сака боксот барем малку освен мене? Никој нема ништо да напише. Големо задоволство ќе ми биде ако некоја феминка тренира бокс или сака да тренира, па ете ако некоја има било какви прашања поврзани со боксот може да ми се обрати мене. :)
   
 7. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.353
  Тешко Блу тешко, повеќе ќе најдеш за кик бокс, за обичен бокс сама ќе си останеш па ќе мораш сакала нејќела со мене да правиш муабет :D.
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  4.056
  Абе јас ништо не признавам освен бокс, каков кик-бокс, какви бакрачи. :P Не, се шалам, си почитувам јас секакви боречки вештини ама ова си е мојата па морам да си ја фалам, нели? :D Инаку зашто да не, може ќе се најде некоја.. i hope so. :) Ама да знаеш, би можела јас да поднаучам и кик-бокс малку, вујко ми затоа си е задолжен, знаеш ама тоа кога ќе имам време, ама професионално не. :)
   
 9. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.353
  Ама не ме слушаш што ти зборам, за ќотек си :devil:.

  Нели ти реков ти тренирај си бокс ама мораш да знаеш да се одбраниш и од некој или некоја од другиве борбени вештини кои се покомплетни од западниот бокс.

  Замисли да правиш спаринг со мене, има 10 пати да те мавнам по нозе и плус ако ми се укаже прилика ќе те сопнам или фрлам на партер ако дојдеме во клинч. Ова и за машко важи не само за тебе :).

  Ај за година дена ќе ми дојдете со вујко ти у клуб па ќе те проверам до кај си и ако не си добра ТЕШКО ТЕБЕ :devil: (и на вујко ти ќе те кажам дека си забушавала :D).
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.890
  боксот е добар спорт мислам ....
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  женски додека читав на повеќе места забележав дека немате услови за тренирање или скапо ви е и сл. па за такви случаи типов е закон http://www.youtube.com/watch?v=7Kr2SkjQ ... re=mh_lolz значи на каналот нема само од него видеа ама според ова ќе се снајдете јас така почнав за бокс ми дозволуваат, само спорт да е почнав со обични ракавици ништo оргинално и посебно затоа што во мојот град нема тренер а да патувам за да тренирам пак и не ми одговара така да ако сте заинтересирани слободо почнете ништо не се губи ;)
   
 12. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  1.718
  Пол:
  Женски
  Ако некоја сака да се запише на бокс во Струмица, нека пише ЛП, би ми било мило ако си најдам друштво :D :$ :*
   
 13. sportcandy

  sportcandy Нов член

  Се зачлени на:
  29 април 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сте размислувале ли за боксот како забавен начин на оформување и зацврстување на телото?
  Плус вештина и забавно вежбање :)
  А не како машки или женски спорт.
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.234
  Пол:
  Машки
  Морам да го оставам видеово овде еве што е прав бокс не шоу бизнисот на Конор и Флојд, еве што е уметност и цртање во рингот!  ***

   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.723
  Пол:
  Машки
  Тајландски бокс врв бокс. :punch: Иначе > секоја боречка вештина носи со себе фантастични појави во однос на зацврстување на телото, умот и духот.
  На секој му препорачувам да вежба вежба боречка вештина рекреативно.
  Ќе ве направи луѓе и ќе ви даде правец во животот за да можете да правите многу повеќе работи од другите обични луѓе и ќе бидете пред се многу здрави!
   
  Последна измена: 12 септември 2017
  На La.loca и Daern им се допаѓа ова.
 16. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Машки
  Случајно ја наоѓам темава
  Немам вежбано бокс, ама вежбав мма 3 години, највеќе ради своја одбрана, година дена како имам баталено но планирам повторно да почнам.