Боледување во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од ZojaP, 10 декември 2014.

 1. malifesent

  malifesent Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  145
  не наплаќаат за конзилиарно
   
 2. Nane26

  Nane26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Мешковци, дали за јануари ви префрлија пари од фонд,или уште е рано? Јас сеуште немам ништо на сметка.:cash::cash: Поздраввв
   
 3. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  5.453
  Пол:
  Женски
  нема уште за Јануари:shake:
   
  На Nane26 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Јас дури денес зедов за ноември (facepalm)
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  5.453
  Пол:
  Женски
  Ај на здравје...не се нормални значи (facepalm)
   
  На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nane26

  Nane26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Брејјјјј, ццц срамота жими се.
   
  На Ive13 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  денес добив боледување за декемврии ..... кога да го очекувам за јануари како ви го исплаќаат до сега???... незнам јас затоа што прв пат земам..
   
 8. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.883
  Пол:
  Женски
  На боледување сум од декември, поточно целосно под ФЗОМ сум од јануари. Ме интересира после колку време добивте прва исплата, јас се уште немам ништо земено од фондот. Ви благодарм
   
 9. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  5.453
  Пол:
  Женски
  Женски, зема некоја за Јануари?????

  Edit: сега проверив, има пари!!! :dance: :rock: :cash:
   
 10. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  522
  Женски треба ли да стигне решение некакво пред да земете пари од фонд првпат? Или директно пуштаат пари на сметка? И има ли рок до кога треба да се однесат документи, пример за јануари во февруари ли се носат или нема врска?
   
 11. malifesent

  malifesent Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  145
  Трњеба да ти стигне известување,а документи за јануари се носат кога ќе заврши месецот.
   
  На lady.N му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  522
  На домашна адреса ли стига тоа решение? Мене уште ништо ми нема стигнато. А има ли рок до кога од кога ќе заврши месецот? Ќе ми направат ли проблем ако каснам со документи, пошто уште немам однесено за јануари?
   
 13. malifesent

  malifesent Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  145
  На домашна адреса , за другите документи нема рок само ако покасно ги однесеш документите ке ти касни исплатата за 1или2 месеца
   
  На lady.N му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.665
  Допаѓања:
  11.994
  Пол:
  Женски
  Чекајте, а нели фирмата ги носи документите во фонд?
  На сите ви има стасано известување пред да примите пари?
   
 15. malifesent

  malifesent Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  145
  Да се носат во фирма ,ама и таму ако ги однесеш покасно тие па ќе ги однесат покасно во фонд па од фонд ќе каснат со исплата ..:)
   
  На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  5.453
  Пол:
  Женски
  Мене на почетокот ми стигна решение како известување официјално колку ќе ми биде пресметката..иначе да, фирма носи документи ама ти и доставуваш од Фонд т.е од комисија за продолжување на боледување заедно со барање од матичната за одобрено отсуство од работа..
   
 17. Bliznacki_M

  Bliznacki_M Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Nema vrska 15dena od maticen i posle ako sakas uste odis sekoj mesec na komisija so konziliarno mislenje na 3 doktori so sifra zakanuvacki abortus do 26 nedela.A posle do porodubanje so nova sifra predvremeno raganje so izvestaj od specialist.Jas momentalno sum 31nedela i cela bremenost e izminav taka a sum invitro i plus so bliznacina
   
  На Nane26 и Emma2 им се допаѓа ова.
 18. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  5.453
  Пол:
  Женски
  Така си е, и јас така терам, све со комисиско продолжување секој месец. Тоа дека автоматски ни следи 3 месеци не е баш така, пак треба да се замараш секој месец со документација, плус конзилијарни мислења па извештаи ехеее..
   
  На Bliznacki_M му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Meckicja

  Meckicja Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  6.156
  Пол:
  Женски
  Nez na mene taka mi kaza maticniot gin kako i da e jas si imav istorija na spontani abortusi I ednoto bebe go izgubiv vo 6,7 ned od bremenosta ama drugoto ostana
   
 20. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.853
  Допаѓања:
  6.154
  Пол:
  Женски
  Тоа нема врска .Конзилијарното ти важи 2 месеци но ти како и да е мораш да идеш секој месец на комисија за продолжување на боледување убаво си стои во боледувањето напишано кога ти го даваат.
   
  На Emma2 и Bliznacki_M им се допаѓа ова.