Боледување во бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од ZojaP, 10 декември 2014.

 1. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  928
  Пол:
  Женски
  Pa od firmata da do 30dena, inaku preku fond nema da ti plakjaat
   
 2. merina.93

  merina.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  104

  Оф леле навистина? Јас мислев тоа да не важи само за остварување на правото на породилно отсуство?
   
 3. lovely12

  lovely12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  928
  Пол:
  Женски
  Ќе примаш дури по 6м ...породилно ќе зимаш...а и по 6м и боледување
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  14.008
  Кога е најчесто исплатата за боледување од фонд (кој датум отприлика)? Знам дека зависи кога ги доставиле од фирмата, но во случај да се уредно и навремено доставени?
   
 5. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  1.343
  Откако ке се достават документите за една недела од прилика мислам,докај две макс. Би требало да исплатат
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anexy

  Anexy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој која смена е оваа недела буквата Ј во Букурешт?
   
 7. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.304
  Допаѓања:
  132.733
  Пол:
  Женски
  јави се на тел
   
 8. Anexy

  Anexy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Цел ден окапав на тел. никој не крева... за украс им стои
   
 9. VanillaSky1

  VanillaSky1 Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Пробај барај на овој број од централа во Букурешт 023064088, секогаш имаат инфо за смените. Инаку на бројот на комисијата никогаш до сега не ми кренале телефон.
   
  На Anexy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ivyano

  Ivyano Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  So novite merki na namaluvanje na nivo na drzava na site na minimalna plata, dali i naseto boleduvanje ke bide vo iznost na minimalna plata ili 70% od minimalna plata?
   
 11. Ivyano

  Ivyano Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Za tie shto zimaat minimalna plata , kolku vi iznesuva patoloshkoto? 70% od platata ili pak minimalnata ja zimate