Болки и други здравствени проблеми во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од taska, 21 април 2012.

 1. anetoo93

  anetoo93 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Lele mene mn me strav Samo se tresam. Izvini a imas li bolki kako minustralni nekogas izvini jas se te ispirav
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  621
  Имам понекогаш :) ама издржливи се и брзо поминуваат
   
 3. bokace1

  bokace1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  597
  Пол:
  Женски
  Дали кога ќе кивнете или ќе се закашлате ве заболува доле ниско . Дали таа појава е нормална ?
   
 4. Lovebug01

  Lovebug01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2020
  Пораки:
  429
  Допаѓања:
  792
  Пол:
  Женски
  Да некогаш, како затегање осеќам. Или јајници како да ме стегаат. Ништо страшно, најверојатно си реагираат мускулите/лигаментите што се во фаза на истегнување.
   
  На Brpbrp, Maja92@, bokace1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  331
  Дали знаете случај на некој да му пукне матката во бременост, обично после претходен царски рез?
   
 6. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Devojki zdravo da be prasam na pocetok od bremenost sum 6 nedela i vcera i denes osekjam kako mala bolka vo leviot prepon dali mu se uma na nekon sluceno i dali e normalno
   
 7. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  621
  Све е нормално додека се трпи напиј се магнезиум можеш и два пати на ден и ќе ти се ублажат симптомите и со лесно :D
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Fala ti na sovet me fati panika mene odma ne e strasna bolka ama te nervira :)
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  621
  На сите ни се случува можеш такви болки да осеќаш и во 4 и 5 месец само ако не се трпи и трае подолго консултација со гинеколог :)
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ivance..

  ivance.. Активен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Imam citano deka e normalno bidekji se siri matka izgleda me e od podolgo stoenje
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 11. stoimanovskamarija

  stoimanovskamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  533
  Да прашам и тука.Мешиња ми треба совет,многу сум исплашена веќе трети ден кога се движам повеќе или стојам ми се стврднува околу папокот поточно десно два прста од него, премногу боли само таа точка и кога ке седнам или легнам поминува одма,а почнам да се движам пак исто боли и пече... Насабајле колку и да се движам не боли ама ова време веќе не можам и само лежам:(:(инаку бебе си е активно... Дали има простор за паника?
   
 12. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  3.127
  Пол:
  Женски
  Јас немам такво искуство затоа не ни пишав но се надевам дека некој ќе пише.
  Можеби е бебето, стварно не знам.
   
  На stoimanovskamarija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. stoimanovskamarija

  stoimanovskamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  533
  Се надевам некој ке пише, си помислив може притиска на нешто зошто кога лежам или седнам се смирува болката, ама кога стојам или одам не можам ни 10 мин :(:(
   
 14. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  1.307
  Ако воопшто не можеш да стоиш и одиш 2 3 дена најдобро е да се консултираш на лекар..сигурно не е ништо страшно штом бебето го осеќаш ..а која недела си?
   
  На stoimanovskamarija му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stoimanovskamarija

  stoimanovskamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  533
  33 недела сум, утре ке одам да ме види на ехо добро е барем кога лежам одма се смирува ама се испаничив.
   
 16. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  848
  Допаѓања:
  1.307
  Лежи штом така па утре ќе знаеш со сигурност што е . Ќе кажат тие што тибсе блиску со неделите дали им било така :)
   
  На stoimanovskamarija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  3.127
  Пол:
  Женски
  Баш сподели со нас те молам. Верувам дека не е страшно ама да си мирна.
   
  На stoimanovskamarija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stoimanovskamarija

  stoimanovskamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  533
  Секако мила ке пишам секако , се мислам фатила лоша положба и притиска кога одам.
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 19. stoimanovskamarija

  stoimanovskamarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  533
  Бев на преглед контракции биле лажни ништо страшно, бебуш е супер една недела понапредно е 2200 гр тежиме ❤️
   
  На ivance.., Среќичка, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Среќичка

  Среќичка Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2017
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  3.127
  Пол:
  Женски
  Е супер. Баш ми е мило. Која недела си точно? Син ми памтам во 33+ беше 2300 се надевам дека и ова ќе е така :)
   
  На stoimanovskamarija му/ѝ се допаѓа ова.