1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки после абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Nina. 1992, 15 февруари 2017.

 1. Nina. 1992

  Nina. 1992 Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Dami, dali vie koi ste imale abortus poradi bilo koja pricina ste imale bolki vo stomakot nekolku nedeli posle abortusot? I dali e normalno da cuvstvuvas tapi bolki na delot kade sto bil smesten plodot?
   
 2. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.095
  Допаѓања:
  13.565
  Пол:
  Женски
  Да. Ама не константни туку повремени
   
 3. Nina. 1992

  Nina. 1992 Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Denes prv pat posle 3 nedeli od abortusot. Si pomisliv da ne e od toa so matkata se vrakja vo normala. A i normalno e golema promena se slucuva, se isplasiv ama ne krenav panika. Fala :)
   
  На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.457
  Допаѓања:
  84.310
  ne ke da e od abortusot jas bi rekla oti ke ti dojde
   
 5. Nina. 1992

  Nina. 1992 Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Seuste ne sum dobila a abortusot base pred 26 denovi
   
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.457
  Допаѓања:
  84.310
  ke dobies za nekoj den
   
 7. Nina. 1992

  Nina. 1992 Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Fala za sovetot :)
   
 8. Nena09

  Nena09 Нов член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  • Ве молиме пишувајте кирилица.
  Dali se dobiva kako sto kazuvaat lekarite za 28 denovi. Citav po drugi forumi deka moze da se ceka i 6 nedeli