1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки при односи

Дискусија во 'Секс' започната од snake, 25 декември 2009.

  1. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    На pearll му/ѝ се допаѓа ова.
  2. paradoks1

    paradoks1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки :) имам еден проблем за време на секс имам големи болки како печење но само за време на секс а така не осеќам никаква болка
     
  3. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    paradoks1 да не е некоја инфекција гиниколог најдобро ке ти каже ,тоа може со месеци да трае и мене ми се случувало со вагинални таблети ми помина но препишани од гиниколог имав закачено кандида
     
    На paradoks1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lavica.4

    Lavica.4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Zdravo devojki.Imam eden problem.Imav vrska 2 god imav odnosi so deckoto potoa raskinav pa 3 meseci nemav odnosi.Sega sum vo vrska imam odnosi so deckoto ama nemozam da se opustam kako sto bev vo minatata..koga imam imam bolki vo stomakot za vreme na seks i nemozam da se opustam...do sto e...? Ima nekoj da pomogne? Pozzz fala vi
     
  5. џеси

    џеси Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите :) ,
    Се зачленив на форумов поради една работа која ме загрижува и се надевам дека ќе ми помогнете.
    Со дечко ми ја изгубив невиноста и веќе околу 10 пати имавме секс, но сеуште чувствувам голема болка. Користиме кондоми и секогаш внимава на сум доволно влажна но болката е сеуште тука. Што може да е проблемот?
    Ви благодарам однапред :)
     
  6. nat17

    nat17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    138
    Пол:
    Женски
    па дури да заздрави раната од хименот ќе те боли првите пати то е нормално и кај мене беше исто не се секирај ништо страшно само гледај секогаш да си доволно влажна и то е то..
     
  7. Pixy101

    Pixy101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Што е причината што имам болка по втората партија секс? Првиот пат е супер а вториот да речеме во рок од саат два, тогаш чувствувам иритација и болка во вагината и како мускулите да се стегнати. Мислење?
     
  8. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Па понекогаш ме боли грбот
     
  9. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Од што можи да се јави печење при однос? Веќе 6-7 пат помина откако имавме прв однос не би требало да имам такво печење.Од што можи да биди ?
     
  10. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Прашај си го партнерот најубаво, дали и тој има некакви слични проблеми. На крај крајева постои гинеколог, закажи си преглед ништо страшно.
     
  11. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Не, него му е океј.
    Имавме пред месец без кондом и немаше никаква болка освен кога пенетрираше на почеток после беше многу убаво, а сега последно со кондом и дали дека сум под стрес цело време некако не ми е баш убаво само на почетоко и после некако се сморувам.А тоа поради пецкањето и мала болка неможам да се опуштам и се деконцентрирам.А имавме земено од црвените дурекс со пердувче шо се, не знам да не е од тоа пак.
    Секако ќе одам на гинеколог само пак ме интересира да видам што би можело да е.
     
  12. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Најверојатно е до кондомот.. и јас имав таков проблем со кондомите, мразам кондоми посебно дурекс.. не ми одговараат, најзадоволна сум од спортекс јас.
     
  13. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Ќе земам спортекс следен пат да видам или некој друг од дурекс.
    Знам дека беше убаво, не е од ненавлажнетост само пецкање имав а болка не и од време на време ми беше топ а после се сморував и не ми беше убаво некако само пецкање осеќав, а посебно кога го вадеше или кога пенетрираше тогаш најмногу.
     
  14. girl_156

    girl_156 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Zdravo :) mi treba vase mislenje
    Pri zastiten odnos imav bolki vo dolniot den na stomakot.. utredenta imav bolki vo muskulite,gadenje,vrtoglavica i pagjanje na kr pritisok
    Fala odnapred :) :)
     
  15. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    И мене ми се случува да почувствувам болка при одредени пози, но со промена на позата ја снемува.
    Секогаш користиме заштита а и дечкоми неодамна правеше одредени тестови и нема присуство на патогени микроорганизми кои би можеле да се пренесат.
    Мислам дека според тоа неможе инфекција да е одговорот, но сепак ме загрижува таа појава на болката.
     
    Последна измена: 2 јули 2018
  16. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Акп те загрижува одговорот ќе го побараш на гинеколог. Овде е џабе, може само да се погодува
     
  17. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Болки се ствараат од груб секс и премногу триење.
    Од груб секс може да се измести и матката. Сепак посета на генеколог е најдобра опција.
     
  18. flawless-98

    flawless-98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    72
    За првпат почнав да имам односи пред еден месец и оттогаш можеби 10 пати пробавме со партнерот, ама секогаш многу ме боли и крварам. Инаку, големината на партнерот е натпросечна. Дали мислите дека причина за болката и крварењето е големината, дали сѐ уште не сум скината (поради крвта) или нешто друго?
     
  19. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Не е причина големината. Незнам колку внимавал пред да те скине. А за скината, скината си. Можно е и да ти излупил кожичка при односи и затоа те боли и крвариш. Мене ми се има исто случено. Сепак најдобро оди посети генеколог, тој ке ти каже се како што е.
     
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Пишав и во друга тема па ја видов оваа...
    При секс ми се јавува црвенило на малите вагинални усни и потоа ми се создаваат како брункички. Пап тестот е супер.
    И прекинуваме со сексот поради што некогаш ме печи мн. А користиме заштита а зедовме и лубрикант ... чаре?