1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болни лаги (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Majuv4ence13, 9 април 2014.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Наскоро нова турска серија на канал 5 телевизија.. :)


  Се работи за „Büyük yalan“, серија снимена пред 10 години која зборува за конзервативните сфаќања и обичаи во Турција. Во главните улоги настапуваат познатиот Али Риза од легендарната „Кога лисјата паѓаат“, познатиот Саваш од „Љубов и казна“ и турскиот актер и пејач Емрах од „Златни рани“.

  Oва е приказна за една богата фамилија која живее во конзервативна средина во западна Турција. Господинот Етхем е таткото и патријархот на семејството, женет е со Руксан, имаат три ќерки и поседуваат големи пространства земја. Но, желбата на господинот Етхем е да има син кој еден ден ќе ги превземе фамилијата и бизнисот во свои раце. Од таа причина, госпоѓа Руксан се плаши дека повторно би можела да роди девојче и со тоа да го разлути нејзиниот маж.

  Вечерта кога Руксан треба да се пораѓа, Ехтем е во друг град. За голема несреќа, Руксен раѓа повторно девојче. Истовремено во блиското село една сиромашна фамилија добива машко дете на свет, па така бабицата на Руксен и предлага таа ноќ да ги заменат децата. Руксен го прифаќа предлогот, со бабицата ги заменуваат бебињата и им даваат голема сума пари на сиромашната фамилија за да си замине од селото. Така, судбината на децата се менува. Девојчето, родено во богатство и луксуз станува дел од сиромашно семејство, а момчето станува принц на фамилијата Вардарлир. По 25 години, девојчето расте во преубава девојка Рејхан која станува инженер по агрокултура. Од друга страна, Емирхан е синот на Етхем кој станува глава на фамилијата и бизнисот. По игра на судбината, Рејхан и Емирхан се сретнуваат и се вљубуваат еден во друг. Од тогаш започнува да се открива големата тајна за нивното вистинско потекло.  [​IMG]
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Голема лага (Канал 5)

  Од четврток почнува на местото на Притаени страсти
   
 3. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.285
  Допаѓања:
  27.083
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ќе биде добра серија,ќе ја гледам обавезно. :)
   
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.088
  Пол:
  Женски
  Ќе ја гледам ако не за друго за чичко Али Риза, го обожавам човекот ..ама мислам ќе биде добра серијата ,вака според најавите кои ги даваа, останува да видиме вечер сепак :P
   
 5. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  7.100
  Пол:
  Женски
  може некој да ми пушти линк каде да ја гледам? :?:
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Ja има сега на Канал 5, реприза даваат.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  617
  Серијата е навистина интересна,почнав да ја гледам ептен ми се допадна.
  Само што мислам дека прерано се земаа овие двајца бе,што ли ке се случува понатаму едвај чекам да дознаам! :)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
 9. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Ovaa Ruksan voopsto ne ja opravduvam..Da si go ostavis sopstvenoto dete zatoa sto e zensko ??pa ova ne e majka KUCKA E..se nadevam deka koga rejhan ke doznae ke ja plukne v lice
   
 10. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  ^Турци :wasntme:
  Да ја оставиш жената поради тоа што не ти родила машко дете ? А што божем со женскиве прашина се брише ? :x
  Ама ај, Мурат ќе глуми, па ќе ја гледам :$
   
 11. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  7.100
  Пол:
  Женски
  На натабану барав и ја нема серијата :^) Ако некој знае каде ја даваат со превод да пушти линк :)
  Инаку не можам да се стрпам до утре да чекам за да ја гледам :$
   
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  На Majuv4ence13 и eliesaab им се допаѓа ова.
 13. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Опасно свекрвиште се покажа Руксан 8) Таа и онаа ќерка и со црната коса не ми текнува како се викаше се најодвратни во серијата..Иначе и јас денес неможев да издржам и гледав нешто понапред

  Цело време Руксан ќе биди против ќерка и и ќе им прави сплетки во бракот,дури и ќе и мести да падни по скали и кога ќе дознае дека и ќе ќерка ќе скрени и ќе лежи во лудница :x
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dimkovska123

  Dimkovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае кога има реприза ?
   
 15. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски

  Реприза има секој работен ден во 11:20... :)
   
  На Dimkovska123 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Како ќе реагира Рејхан кога ќе дознае дека е ќерка во оваа фамилија?
   
 17. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски

  Ќе биде многу разочарана..Не толку многу затоа што ја разменале затоа што е девојче туку дека ќе излезе дека жената што најмногу ќе ја повреди е нејзина мајка...Со Етхем(татко и) многу ќе се зближат и ќе ја засака како свекор цело време ќе ја брани од Руксан...Руксан многу ќе ја повредува цело време ќе биде против неа поради неа ќе го изгуби детето и нема да може да има веќе деца..Но,на крајот сите ќе си платат за грешките

  Иначе лошата свекрва е мајка на Фериде од Карадај(Шехерзада) :lol: :lol:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.115
  Допаѓања:
  194.650
  Пол:
  Женски
  Одлична серија, ама оваа (не)мајка, срамота е.
  А Етхем одлично глуми. :)
   
 19. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  150

  Ќе биде многу разочарана..Не толку многу затоа што ја разменале затоа што е девојче туку дека ќе излезе дека жената што најмногу ќе ја повреди е нејзина мајка...Со Етхем(татко и) многу ќе се зближат и ќе ја засака како свекор цело време ќе ја брани од Руксан...Руксан многу ќе ја повредува цело време ќе биде против неа поради неа ќе го изгуби детето и нема да може да има веќе деца..Но,на крајот сите ќе си платат за грешките

  Иначе лошата свекрва е мајка на Фериде од Карадај(Шехерзада) :lol: :lol:

  Нема да може да има деца до крајот? :( А ќе останат заедно со Емирхан ? Баш ја загледав интересна ми стана ај некој нека пише во спојлер или во лп. :)
   
 20. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски

  Руксан кога ќе си ја сфати грешката ќе ја носи на лекување,на терапија некоја и во последната епизода мисламм дека ќе остане бремена..Ќе оди кај Руксан да и каже дека и прости и дека сега ќе има дете а потоа Руксан ќе се обеси..Нема да има баш толку убав крај