Болоњска Декларација

Дискусија во 'Образование' започната од HelloKitty4, 2 ноември 2013.

 1. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Кои факултети работат по принципите на Болоњската Декларација? И дали навистина тие се признати во САД и Канада? :^)
   
 2. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Добро, не знаете дали вашиот факултет работи по тие принципи????