1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болоњска Декларација

Дискусија во 'Образование' започната од HelloKitty4, 2 ноември 2013.

 1. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Кои факултети работат по принципите на Болоњската Декларација? И дали навистина тие се признати во САД и Канада? :^)
   
 2. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  Добро, не знаете дали вашиот факултет работи по тие принципи????