1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бонбони

Дискусија во 'Свадба' започната од TheSecret, 22 март 2013.

  1. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Девојчиња да ве прашам за мислење.. гледав вакви бонбончиња ми се допаѓаат но не ми се даваат толку пари за нив, па би сакала сама да си ги направам.Е, само не знам од кај да најдам вакви материјали?!
    [​IMG] Ај она тракине и врвчињата на битпазар,но цветчињата и белите топчиња што се ?! :?:
    Хелп :wasntme:
     
    На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Се си имаш на Бит пазар, женски пазар, белите топчиња ти се бомбоните фактички, т.е. тоа се леблебии зашеќерени. Ова е ептен лесно, едно пиштолче со силикон, цветчиња, перли, кристалчиња, врвки и пакет стапчиња за ражничи :D за час ќе бидат готови ;)
     
    На Mini-Mouse му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Mini-Mouse, овие се многу лесни за правење...пример за 51 бонбонче, ќе ти бидат потребни 600ден. груба проценка.
    Само време и работната рака е твоја. Подобро речено околу 12ден. по бонбонче.
     
    На Mini-Mouse му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Колку излегуваат од еден пар хулахопки, отприлика :)
     
  5. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Да ти кажам искрено не сум броела точно, но од 20 пара хулахопки направив отприлика 220 бомбончиња и ми останаа доста хулахопки, во план сум да правам колку можам па ќе видиме. Мене ми излегоа отприлика по 15 денари бомбонче вкупно, сосе бомбонче ако рачунам, а може и помалку, не сум сметала точно ;) Но од еден пар нови хулахопки можеш да направиш најмалце 10 мислам ;)
     
    На Nati.P му/ѝ се допаѓа ова.
  6. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Ете вакви цветчиња ,а и уште многу други видови ,ленти,се од декоративен материјал,кутии за поклони,магнети украсни како ангелчиња,имате во еден магацин во визбегово се вика Пантер Мис ,можеби на битбазар има ама овде е се на едно место јас за мојата свадба од таму си зедов и тул за врата,балони,си направив венче за на врата бидејќи има и цели прачки од бршлен и други цветови,само малку креативност и желба се може сами да си направите,дури и има украсени делови како идеја да си искористиш .
     
  7. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Да да, јас заборавив да ви се заблагодарам што ме посочивте каде да барам. Се што ми требаше си најдов на бит пазар и си земав. Едно бонбонче ми излага 9 денари, а инаку 33 ден ќе требаше да го платам ако ги нарачував. :)
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    И јас поминав ефтино со бонбончињата. Материјалот и бонбончињата ме чинеа околу 460 денари. Братучетка ми ми направи 36 бонбончиња, а ми излезе 13 денари за бонбонче. Секаде каде што прашував ми бараа 30 денари за бонбонче.
     
  9. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Денес си нарачав стаклени чевлички (како на пепелашка), а ја ќе си ставам бонбончиња.
    На крај ќе ги сликам и ќе ви постирам слика.
     
  11. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  12. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    ЈАС САМА СИ ГИ ПРАВАМ БОНБОНЧИЊАТА ПО МНОГУ КРЕАТИВЕН И УНИКАТЕН ВКУС РЕТКИ И ЕДИНСТВЕНИ КАКО ШТО ТРЕБА ДА БИДЕ И СЕКОЈА СВАДБА.САМА СЕ СИ ПОДГОТВИВ И СПРЕМИВ ОРГАНИЗАЦИЈА НА НИВО СЕКОЈ ВИД НА ВАКВА ОРГАНИЗАЦИЈА МОЖЕ ДА МИ ЗАВИДИ. ПЛУС ТОА СО МЕРАК ОРГАНИЗИРАНО И НЕ ПЛАЌАМ ЗА ДА МИ ЈА ОРГАНИЗИРА НЕКОЈ КАКО ШТО ОН САКА А НА МЕНЕ ДА НЕ МИ Е УБАВО.ЗАТОА СУПЕР КАЖАНО СЕКОЈА НЕВЕСТА САМА ДА СИ ГИ ПРАВИ БОНБОНИТЕ.
     
  13. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас имам 210 220 гости а овде прочитав дека помал број на бонбони се прават затоа јас си направив 51 бонбонче.
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^зависно, дали ќе даваш за сите, или само тоа 51 за со тортата :)
     
  15. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
     
  16. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    3.366
    Јас имав бонбони колку што имав и гости, пред секоја чинија имаше ставено бонбонче, не ми идеше некој да добие некој не, испага како да ги двојам гостите :wasntme:
     
    На zuzu82 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ќе давам само со торта
     
  18. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Не ги двоиш гостите кој ќе дојде по торта ќе добие бонбонче, а во источниот дел бацувајќи рака дава невестата и добива пари (со ова ова со ги исплатува бонбоните и многу повеќе норлано дека ќе направи колку што има гости)
     
  19. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Ти стигнаа ли чевличињата Сноу? И ако сакаш да ми кажеш колку ги зема и какви бонбончиња планираш да ставаш внатре? :$
     
  20. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    3.366
    не знам како е таму јас сум од Скопје и кога дојдоа гостите веќе си имаа бонбонче на масата, немав многу гости, не ги зедов ептен скапо така да..а што ако ти имаш да кажеме 50 бонбони, а ти дојдат 60 гости за торта и тогаш дефицит на бонбони ке имаш :D