1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бонго Македонија

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Quuen, 5 февруари 2016.

 1. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Бонго е дрзок.смешен,интелегентен мајмун.На кој му праќате порака (106 денари) со вашето име и презиме и градот во кој живеете и тој ви кажува во врска со вашата иднина.
  Слушнала ли некој за ова? Дали имате пратено порака и дали навистина ви има погодено?

  *Не видов дали има ваква тема ако има извинете бидејки не ни проверив

  Во врска повеќе со Бонго прочитајте тука http://askbongo.com/mk/#home
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.255
  Допаѓања:
  34.504
  Пол:
  Женски
  Хаххахахха, како само пари да ти земат, не верувам во ова!!!
   
  На biGirl, Ицолгудбејбе, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Бoнгo знaе декa пoстoи глуп нaрoд вo Мaкедoнијa.
   
  На Istata od vcera, angelche16, Brojka и 33 други им се допаѓа ова.
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.420
  Допаѓања:
  31.787
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На kim.k, YoungandBeautiful и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.423
  Пол:
  Женски
  Лелеее и за Бонго тема :rofl: :rofl: :rofl:
  Колку треба да си глуп за да фрлиш 106 денари на ова? (facepalm)
  Е од апликацијава кога ќе ми се појават слики на почетна највеќе ми притребува едно смајли што се крсти на фејсбуков...

  [​IMG]
   
  На Brojka, sweet-cherry, blackwave и 14 други им се допаѓа ова.
 6. xoxo5

  xoxo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Хахах имам видено по фб..Ама за мене тоа се глупости:D или перење на пари...:|
   
 7. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.601
  Пол:
  Женски
  Јас ја отворив темава ама неможам да сватам едно нешто малку ми е глупаво сериозно тоа е мајмун?
   
 8. makgirl

  makgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl:
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xoxo5

  xoxo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Мајмун што знае како да збере пари на лесен начин хахахаххахаха
   
  На Meckicja, biGirl и Quuen им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Monkey business
   
  На Meckicja, biGirl, blackwave и 8 други им се допаѓа ова.
 11. ANGIE1

  ANGIE1 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2015
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  3.480
  Пол:
  Женски
  Мајмунска работа (facepalm):headbang:
   
  На eloves и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Nie sme majmuni budali
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.521
  Допаѓања:
  72.384
  Пол:
  Женски
  Тоа е за оној народ што се јавува кај Драган во емисија. И богами си го има во голем број.
   
  На Istata od vcera, blackwave, jelena.rozga и 7 други им се допаѓа ова.
 14. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за Бонго овој конкуренција на Клеопатра душичка хехехехеххе
   
  На Istata od vcera, Meckicja, jelena.rozga и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.654
  Допаѓања:
  45.626
  KOJ E BONGO?
  Bongo e drzok, smešen, super-inteligenten majmun.

  ToJ e roden vo doždovnite šumi na Borneo i po prikažuvanjeto na znaci na super-inteligencija (toj ja kazuva azbukata nanazad na ne pomalku, no 100 različni jazici na vozrast od eden mesec), Bongo odluči da istražuva i nadvor od doždovnite šumi. Toj nikogaš ne pogledna nazad!

  Po patuvanje okolu svetot i doživuvanje avanturi od poveḱe koj koj bilo majmun (ili čovek) na zemjinata topka toj, slušna povik od daleku. Toj odluči da skokne od pristaništeto na plažata Santa Monika vo L.A, vo Tihiot okean i zapliva prema Sidnej, Avstralija; Bondi Bič, da bideme potocni.

  Do den denesen Bongo živee na plažata vo Bondi. ToJ ima sè – priroden talent, mnogu sonce i prekrasen okean za gledanje sekoj den. Naoružan so svojata brilijantnost i negoviot mobilen telefon, toj može da go napravi ona što najmnogu saka, da odgovori na vašite prašanja.

  Vo posledno vreme toj se koleba, razmisluva za patuvanje povtorno. Toj često ima potreba da ja poseti Makedonija i nejzinite prekrasni i neotkrieni ubavini. No se razbira, toj go zema mobilniot telefon so sebe!

  Toj ima neverojatna sposobnost da doznae lični informacii za bilo koj, bilo kade!

  ... А ние имaме семки вo глaвaтa и верувaме вo нaпишaнoвo...
   
  На Istata od vcera, Meckicja, blackwave и 10 други им се допаѓа ова.
 16. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.078
  Допаѓања:
  152.173
  Пол:
  Женски
  Накратко, мајминчето испадна попаметно од луѓето :D
  Ова чудо како ми се напнувало на фб на секое очи бодеше. Само не знам, има луѓе кои пуштаат скапи пораки за забава? :^)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Не се чуди, секакви будали има. :clap:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.420
  Допаѓања:
  31.787
  Пол:
  Женски
  Ова е за типот на луѓе како кај Драган во емисија:
  Леле Драган многу сум возбудена дај пет кила брашно,зелник од вчера,пола лајче шеќер и пелени за внучето дека многу си крка....е Бонго ти е тука некаде...
  :headbang:
   
  На theowndemon и flowersss им се допаѓа ова.
 19. Annah87

  Annah87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  НЕ е Бонго мајмун, туку тие што плаќаат за вакви глупости.
   
  На Victorian, biGirl, Bloom19 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  194
  Bravo za komentarov, me iznasmea. Mozebi Dambo od kaj Dragan e nekoj si drugar so Bongo.