1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бон-бонс малиција

Дискусија во 'Парфеми' започната од lunicka, 8 ноември 2011.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  86.242
  Пол:
  Женски
  Денес налетав на овие,си купив едно да се навратам на младоста :D Ги користите ли и дали сте задоволни?!
   

  Прикачени фајлови:

  На Cutiepie му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Ееее на времето вакви користев од ванила имав убаво мирисаше макар што јас не сакам ванила, ама го доив како подарок и си реков ајде да го пробам :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.094
  Пол:
  Женски
  Мајка ми цело време ми купуваше. Праска, ванила, кокос... Сите ги сакав.
  Имам мала братучетка, 3 годинки има и пред некој ден и купив еден розев
  [​IMG] (ваков)
  па многу ми се бендиса и си го задржав. Си се прскам сега :)
   
  На blosson и selly.gomez им се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.107
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Бон Бонс беше првото парфемче кое почнав да го користам.
  Мајка ми ми го купи во прво одделение како награда за добиената петка по не се сеќавам што, ама реакцијата ми беше уау - парфем, голема сум веќе имам мој парфем! :D
  Уштe си ги користам, мноогу се трајни, а и убаво ми мирисаат сите до еден.
  Ми се допаѓаат и дезодорансите, малечки се, ама траат и незаменливи ми се бре, ме потсетуваат на убави, слатки нешта. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Овој има оригинален мирис на праска, уште си го имам во залихата.
  [​IMG]
  Најомилен ми е и моментално ме потсеќа на боите од аватарот, по не знам која логика.
  [​IMG]
  Црешката ја открив годинава, мајка ми е виновна, шта чу. :lol:
  На времето имав еден од кокос, ама сега за жал ми стои само шишенцето, шаренко едно, а исто парфемче уште не можам да најдам и баш ми е м`чно.
   
  На LittlePinky, blosson, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  35
  Ги имав сите како мала, премногу беа убави и пред некој месец си купив од ванила и мирисот не беше тој, не траеше многу. Заникаде. Дали ги немаме оригиналите во овде во Македонија или е тоа голем феил на Малициа.
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.934
  Имав порано од ванила, и убаво мирисаше! :)
   
 7. soco

  soco Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  183
  и јас мислам дека не се со истиот квалитет јас и купувам на керка ми често ама не се како поранешните !
   
  На LaFemina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  Ах,колку само ме потсеќаат на порано,сите 6 братучетки си купувавме и се бањавме со нив :)
  Мене многу ми се допаѓа еден зелено со жолто,како мала се тој го користев и со мама пред некое време баш видовме во една продавница ама немаше таков како што сакам и не си купив...сега ме потсетивте да и побарам пари и ќе си го најдам тоа миривчето како мала што го користев..мислам дека ќе си спијам со него :lol:
   
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 9. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.824
  Порано ми беа најомилени бидејќи сакав поостри мириси , а сега сум по ориенталните.
  Еве ги моите омилени :
   

  Прикачени фајлови:

  • PC250454.JPG
   PC250454.JPG
   Големина на фајлот:
   31,5 KB
   Прегледи:
   1.946
  • item_139470_2.jpg
   item_139470_2.jpg
   Големина на фајлот:
   23,9 KB
   Прегледи:
   1.946
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  На blosson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Абе парфемчињава се лудница! Ко мала омилен ми беше тој од банана, а пред некој месец начекав од ванила и си купив. Нема некој што не ми рекол дека убаво мирисам, трае цел ден и се осеќам ко ванилино стапче. :$

  Во план ми е да си земам пак кога ќе го дотрошам овој, и онака не фрлам пари по скапи парфеми.
   
  На LittlePinky, crazylady, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.953
  Леле, за секој роденден собирав по 5-6 вакви парфемчиња! :D Па ги редев, парфемчиња ваму, деодорансчиња таму, се шприцнував по малку за да ми траат подолго. И таман ќе ги дотрошам, ајдеееее, нареден роденден. :D

  Еее, многу го сакав тој со праска, со кокос и со ванила. Имаше еден, мислам дека е тој розевиот, свит мит нешто, многу кивав од него. Е тој не го бендисував многу, многу. Ама другите, фантазија. :inlove:

  Их, кај ме потсетивте, нареден пат си купувам и јас Бон Бонс, или кокос или ванила. Нормално дека не се најтрајни, ама освен парфемите од 3-400, други долготрајни јас не знам. :?:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128

  Слаткии :) :) ги имав тие на сликата од десно и во средината што се. И мене мама прв пат ваков ми купи уште како мала и од тогаш почнав да си се чувствувам онака ЖЕНСКИ во вистинска смисла на зборот ахахах :tmi: :P
   
 14. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  А колку пари се ? :) Баш се слатки,како мала ги имав но одамна не сум ги користела,сега ме враќате едно 10 години назад :rofl:
   
 15. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  284
  Порано си користев еден од банана абе ептен убав,кај изчезна никаде нема веќе таков никаде мислам дека црвена му бесе капачката ако наидете ве молам да соопстите сакам да си купам иако не сум мала ама многу бе слатко ми мирисаат :?:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  86.242
  Пол:
  Женски
  Јас го купив 170 денари,можеби некаде има и поефтини :)
   
 17. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Јас го користев тој од кокос како мала и преубаво ми мирисаше дури и многу повозрасни ме прашуваја ''што парфем користиш колку убаво мириса''.
   
 18. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  39.462
  Еве ми ги, си ги гледам тука на масичката, ми се смеат :)

  Ги имам моментално Pesca Pop и Sweet Vanila .
  A ги имам користено и Melody и Oxygen Bubble, малку појаки мириси се, ама ми одговараат за зима.
  Еве ги сите, преслатки пакувања.
   

  Прикачени фајлови:

  • 5666.png
   5666.png
   Големина на фајлот:
   286,2 KB
   Прегледи:
   341
  • 5667.png
   5667.png
   Големина на фајлот:
   301,3 KB
   Прегледи:
   340
  • nd.8756.jpg
   nd.8756.jpg
   Големина на фајлот:
   23,5 KB
   Прегледи:
   340
  • 1207706_20110511031543_600x600.jpg
   1207706_20110511031543_600x600.jpg
   Големина на фајлот:
   10,7 KB
   Прегледи:
   342
 19. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Па кој не ги сакал? :wasntme: Веќе ги имам и подзаборавено мирисите, но најмногу го сакав знам оној со кокос или ванила не ми текнува баш точно каков беше. Ги имав пробано скоро сите. :inlove:

  Едит: Ги немам скретнато во скоро време или не ми текнува ако ги имам забележано. Си постојат сите исти мириси или? Знае некој кај ги има и колку чинат? (не ми се смејте ако ги има во сите парфимерии ама стварно ги немам сретнато :tmi: )
   
 20. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Mммм се потсетив на детство ... не ми текнува кои ги користев, ама сигурно во најбрзо време ќе си купам еден :)