1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бон-бонс малиција

Дискусија во 'Парфеми' започната од lunicka, 8 ноември 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    И јас како мала го користев Бон Бонс од банана ,сон беше парфемчето и многу ми е мака што го нема повеќе во производтсво :(

    И другите ми се убави ,ама со него не си можат.
    Уште си ги чувам шишенцата ,да се потсетувам на убавото детство ,ама станувам носталгична секој пат кога ќе го помирисам :(
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 016.jpg
      Picture 016.jpg
      Големина на фајлот:
      33,8 KB
      Прегледи:
      323
  2. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
    I jas imam edno vakvo mirivce.Moeto e kremovo i celoto so baknezi i epten ubavo mirisa
     
  3. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Моја тема :geek: Многу ги сакам овие парфемчиња. Прибидејќи не фрлам пари на скапи парфеми, овие ми се сосема тамам и плус се достапни за секој џеб, а богами и вредат повеќе од цената што ја имаат.
    Исто и јас ќе спомнам дека нема некој што не ме прашал со што се мирисам.
    Пред 2 дена бев на заболекар и докторката дури ме праша што мирис сум ставила оти цела амбуланта убаво и замирисала :D
    Иначе во моментов го имам и си се мирисам со овој
    [​IMG]
    а ги имам користено и :

    Сега на ред ми е овој
    [​IMG]
    Го мириснав пред некој ден во Жито маркетине и се воодушевив :)
     

    Прикачени фајлови:

  4. sparklie

    sparklie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    254
    Го имам ова, многу убаво мириса и доста е трајно :)
     

    Прикачени фајлови:

    • m.jpg
      m.jpg
      Големина на фајлот:
      12,3 KB
      Прегледи:
      269
  5. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    и јас го имам Бон Бонс од банана ...т. е. имав сега го имам само шишенцето од Скопје си го купив пред 7 години... преубави се :)
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Лелееее колку ги сакав ко помалечка, имав неколку од нив... и уште кога ќе ги видам обавезно одам да ги мириснам за да се потсетам на старите добри времиња!

    [​IMG]
     
  7. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Ги сакав и ги имав како мала, но сега не ги користам, некако предетски ми се....
    Треба да заведувам со некој поженствен парфем. :lol:
     
  8. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Најбоље парфмечиња ааа! хаха,и мене ме потсеќаат на малечка :) Колку се радував,и ги имав повеќе знам :)
    Ги има уште низ некои продавничиња,на пазарче знам ги има уште,а на други места каде има да не знаете,и повеќе избор на нив?
     
  9. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Јас го земав Pesca Pop онаа со портокалово капаче и жолто шишенце,но не ми изгледа толку долготрајно како што пишете,како вода е :^) Го купив 90 денари |( Можно е да е копија или ??
     
  10. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    И јас да не бидам покуса,си купив сега едно бон-бонс sweet vanilla [​IMG] и сега мирисам на колачиња :lol:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Ааа ги обожавам и ги имам користено скоро сите а овај ми е еден од омилените
    [​IMG]
     
  12. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.584
    Завчера ја отворив темава и ми текна на парфемчињава (и како мала имав еден памтам) и си реков морам еден бар да земам и кога оп ете ми денес на маса, вчера си порачав од татко ми. Ми го земал овој.[​IMG].
    Прекрасен е, како мало дете се радувам на мирисот, нареден пат со мои пари ќе купам пак, со друг мирис (се заљубив готово :$ :inlove: ). Татко ми се изнасмеал кога ги видел, ама кога ми го донесе и му реков мирисни ми вика аа убави биле хаха :D
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  13. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    И јас сега го имам овој,си го купив од Охрид пред десетина дена од една парфимерија - 160 денари.
    За мене овие беа и ќе останат најдобрите парфемчиња,прекрасни се,трајни и многу слатко мирисаат :) Уште од мала ги користам и не планирам да се откажам од нив никогаш.
    Се сеќавам лани после подолго време се сетив на Бон бонс и бев во Веро да си купам едно,си го зедов синото од ванила.Кога стигнав дома се напрскав и мајка ми почна да ми се дери колку пари сум фрлила пак на парфем,кога и го покажав не можеше да поверува дека толку убаво мирисам од Бон бонс,си мислеше кизне каков парфем сум купила :D
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Леле.... се вратив во детството со темава :D
    Преслатки парфемчиња, преслатки... секогаш за роденден си добивав барем едно.

    Го имам користено тоа што е во почетниот пост, од милкшејк, ама најомилено дефинитивно ми е едно.... од лубеница мислам дека беше, не сум сигурна. Розово-зелено шишенце.

    Убаво ме потсетивте да му порачам и јас на татко ми едно, да ме пречека со такво кога ќе си одам дома :)

    :inlove:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.584
    Тадаам!!
    Сега две имам :rock: :dance: :party: . Си го земав и тоа шареното, што е од ванила. Сега ќе си ги менувам секој ден. Уфф да имав пари од сите по едно ќе си земев :worried:. Прекрасни се. :inlove: (Од камерата од компјутер ги сликнав, затоа се вакви :| )
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 288.jpg
      Picture 288.jpg
      Големина на фајлот:
      25,4 KB
      Прегледи:
      358
  16. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Кај ги наоѓате? :( Јас начекав во маркетот во Рамстор само ко дезодоранс нешто, не беа овие пакувања.
     
  17. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    1.584

    На зелен пазар или битпазар сигурно ќе најдеш. Мене татко ми тој од праска ми го зема од зелен пазар. А ако си близу Кисела Вода или па ја знаеш населбата да ти објаснам во која продавница ја има. Ако не побарај си во твоја близина во мали продавничиња или пак на пазар, а плус на пазар ти се поефтини и ги имаш сите за избор. :)
     
  18. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Не ми се верува со колку девојки сме делиле исти мирис :) Одааамна престанав да ги користам и затоа не се ни секам кој ми е бил омилен ама знам дека мајками нон-стоп ми купуваше вакви и мнгу си ги сакав, и постојано ја терав различни да ми купува оти си ги собирав шишенцата... деца :)
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Сега бев во Верото позади Бисер што е, ама не можев да најдам. Ги гледав скоро на Бит пазар ама ајде де не си купив а сега читајќи ги вашите коментари мора да си набавам барем едно.
    Кај можам да најдам, во некој поголем маркет ги има ли. Немам време да одам пак на Бит пазар а сакам да си земам стварно..
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Ги видов во Тинекс, мора да ги има.
    Исто, проверете и во маалските мини-маркети, дуќанчиња. :D