1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боровец (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Foreveryoungiwannabe, 15 ноември 2012.

  1. lilo

    lilo Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    А некој нешто да напише колку е сместување? Како се резервира? Дали има место воглавно или е се фул? Цени по маркети, ресторани. Од каде се оди, по кој пат? Колку е до жичара? До ски терените? Што има таму, кафе, храна, колку кошта?
     
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    Хотрл да препорачате. За нова гпдина изводливо е да ае оди?
    Има понуди?
     
  3. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.596
    Допаѓања:
    151.713
    изводливо е за н година да ама е оѓин и пламен
    Јас одам на 5јануари во хотел Vila park
     
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.418
    Пол:
    Женски
    има ли некој исуство со вилите Јагода и Малина?Како стојат со услуга,каква е околината,општо некој опис?
    Разгледувавме вчера на нет.Постои опција за таму ама би сакала лично искуство ако некој има да сподели.
     
  5. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.713
    Допаѓања:
    122.016
    И ние ги гледавме лани ама никој неможев да најдам да сподели искуство. Инаку ми се баш идилични за планина:) Само види и локациски мислам не беа нај нај.

    Инаку Рила ми е деф бр1 за Боровец. Сме биле двапати , во март месец ,сега е бааги поскапо. И реновирана е сега. Имаше убава храна , базенот огромен а поглед фантазија:)
    И Иглика сме биле просечно е ама се поминува. Колеги мои и од Лион се фалеа доста
     
    На Feminka22, duffi, azelea и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.822
    Пол:
    Женски
    Јас читав за виливе на Trip advisor, лоши оценки имаат, па не би одела таму. Повеќе сакам во хотел. Инаку и ние планираме да одиме Боровец, ама некаде во февруари, порано нема шанса.
    Најголем проблем ми е храната, знам дека зачинуваат доста, па се мислам како ќе биде со децава од тој аспект.
    Порадо би одела во Боровец, иако не скијаме. Мислам дека е поубаво отколку во Банско, пред се поради боровата шума.
    Го гледавме Феста Чамкорија, па најверојатно таму ќе одиме, ако ме се премислиме.

    Да не ми беше многу пат со мали деца, ќе се заакав до Австрија. Брат ми беше лани, презадоволни се. Поевтино им дојде отколку во Бугарија, ама децата се големи.
     
    На azelea, joy1 и eli25 им се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Јас ви го препорачувам хотел Рила, преубав хотел нов е среден, храната е вкусна релативно сум задоволна.Со моите годинава ќе одиме во Феста Чамкорија па кога ќе се вратам ќе пишам споредба како било.
    *најдобро е во септември за во Боровец да си уплатите, ем поевтино е ем поголем избор има ние за некои 30evra од особа ќе поминеме за ноќ.
    Мене лично Банско ми е поубаво место само поради тоа што е поголемо има каде да се шета но Бороветс сепак е помало и мирно.
     
    На azelea, Annath и eli25 им се допаѓа ова.
  8. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.372
    И ние верјатно некаде февруари ќе идеме,мене исто ми се свиѓа Феста Чемкрија,а ако има некој идено во Radinas Way или Iceberg Borovets нека каже како е.Боровец и потешко место се наоѓа дека помалку хотели за разлика од Банско,ама ми се иде ради боровата шума.
     
  9. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    556

    Сега се вартија мои пријатели до таму, а во јанураи одам јас.... Викаат дека вилите се зимска идила. Топло и чисто, и магично... Куќарката, тишината, околината преубаво. Оние беа со деца па не им требасше спа и затоа не ни гледаа хотели... Рекоа дека биле многу услужливи луѓето од таму и дека на 5 минути возење биле терените...
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.331
    Допаѓања:
    47.772
    Пол:
    Женски
    Боровец ни е редовна дестинација секоја година,уплатено ни е уште во септември.

    Хотел Рила не ми се допаѓа,премногу е голем и комерцијален за мој вкус,маж ми го дефинира како ,,Сити Мол за време на викенди”.
    Гужва,врвулица од народ,собите не се комотни и не би го избрала како дестинација за зимски одмор.
    Помалите хотели се поинтимни и што подалеку се од центарот,тоа подобро.Сите имаат организиран превоз до терените,а и убаво е што може да се шета во нивната околина со борова шума.
    Многу повеќе ми се допаѓа од Банско во смисла дека е помало и си на сама планина,не треба возење за да бидеш на падините,што е голем плус за оние кои не скијаат и не треба да чекаат гужва за да се качат на гондола и уште еден плус,не треба да плаќаат карта за возење.
    Од година во година во Боровец се повеќе народ има,имам приметено бидејки секоја година сме таму.Со кого не си се видел во Скопје,таму се гледате.

    Радина’с Веј е убав хотел,малку е подалеку од терените,но мене ми одговара од причини кои претходно ги набројав.Убав,нов,модерен хотел е.Во големите апартмани има и камин во самата соба,ама тие се доста поскапи од останатите соби.Спа центарот е добар,солиден,ама зависи кој што бара.Храната е убава секаде.Секоја година во хотелите е се поубава и побогата,немаат од нивните специфични зачини,барем не до толку да не е вкусно.

    Сместувачките капацитети одамна се пополнети,во септември имаше хотели кои беа на Stop sale за датумите за кои ние баравме.

    Ако најдете место,не се двоумете да резервирате,секаде е убаво.
    Секој ден ги гледам live web камерите и пратам состојба дали има снег.Викендов е отварање на сезоната.
     
    На Dust, azelea и joy1 им се допаѓа ова.
  11. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    каде мозе да ја пратам состојбата на ски терените во Боровец?некој линк...
     
  12. L.TheQueen

    L.TheQueen Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    На peperutka87 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Јас сум била во тие Јагода и Малина и за нова година и така за викенд.

    За нова година дефинитивно не е. Од тука плативме се а таму не тераа да доплаќаме задолжителна вечера за 31 и нема сакам нејкам
    ... мора таму да славиш.

    За викенд шема сум била и многу е убаво и ефтино. Значи за некои 100 евра (без превоз) можеш да си поминеш убав викенд за двајца во тие кукичките. За парови и фамилијарно Боровец а за млади луѓе и такви што сакаат забава Банско.
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  14. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Дали имате да ми препорачате некое ресторанче со вкусна (храна) супа/чорба? :$
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.672
    Пол:
    Женски
    Има едно лево од Рила, сега кога бев не видов дали е отворено ама преубава храна имаат.Такво е традиционално не е некој современ ресторан за името не ми текнува.Тука кај Рила имаш многу местенца.И во Ice Angels не е лошо се е тазе и убаво е
     
  16. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Девојки знаете ли да ми казете колку е ски пас за еден ден?
     
  17. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    До 22год 40 лева а над 55лева
     
  18. zvecarka

    zvecarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    728
    Пол:
    Женски
  19. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Преубаво место, боровата шума е исклучителна, одмор за душата, вистинска релаксација, пријатно е и во лето, имав прилика да увидам.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.713
    Допаѓања:
    122.016
    Бевте ли во хотелот? Како си задоволна и локациски блиску ли е до рила?