1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Борџии (The Borgias) [2011]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 16 мај 2011.

  1. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Има нешто инфо за кога излезуваат новите серии?
    Баш барав пред некој ден и секаде стои само 2012, ама никаде со дата и месец. :) :)
     
  2. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Дали ја има серијава на тв, ја даваат некаде? А, ако ја има, во колку саат ја даваат? :)
     
  4. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    И мене ме заинтересира серијава, иако мислам дека ако ја давале на тв немало девојките по нет да ја гледаат и да чекаат толку мн за епизодите, сепак малку ме копка, ја даваат ли? :wasntme:

    Ја прочитав книгата летото. Многу ми се допадна, една од книгите е кои би можела повторно и повторно да ги читам.
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Не ја даваат никаде на тв. А и нема баш врска со книгата, можеш поназад да прочиташ. :)
    Супееерррр, ќе почне и Игра на тронови во април, ќе има квалитетни серии за гледање. :)
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ептен фала :D чим ја нема на тв, тогаш ќе пробам преку јутјубево да ја гледам, инаку за симнување од нет или слично, ми прави проблеми копмјутерот, ќе пуштам и на сред филм ќе ми се исклучи компјутерот |( и не можам да гледам.Ако и тоа не бива, ќе барам друго чаре :rofl: верувам дека е доста интересна серијата :geek:
     
  7. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Јас си ја гледав од нет. Кај мене од кабловска скоро видов дека ке почнаат да ја дават на РТЛ Холандиската или Вероника ама не сум сигурна на која точно. Па ако некој ги гледа тие програми нека ја очекува во скоро време. :)
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Ја репризираат на HBO. Па кој има макс тв нека си гледа. Серијата е преубава!!!
     
  9. Rosewood

    Rosewood Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    60
    Серијава ја загледав за време на летен распуст и тоа случајно и дознав дека постои ваква серија.Баш се сеќавам гледав некои видеа на јутуб и во листата од страна имаше фан видео со Чезаре Борџиа, па си реков убав е овој ајде ќе отворам да видам што е па сега ова(а голем фан сум и на Тудорс слаба сум на историски базирани серии,иако пола и повеќе работи во нив се неточни).И..како што и претпоставувате си ја симнав цела прва сезона и 2 дена се исклучив од светот и ги расипав очите залепена за екранот.Излегував само за храна и за до вц, моите и се загрижија дури :lol: .Отупив цел месец со серијата за на крај и мајка ми да ја убедам да ја гледа, и нормално и неа ја навлеков, јес! :devil:
    Инаку книгата ја немам прочитано, ама при првата можност одам да ја купам ! :)

    А добро, не се претпоставувало дека Чезаре и Лукреција биле во врска или јас погрешно имам прочитано? :^)

    Се чека 8 Април, а до тогаш еве еден мал трјелер за втората сезона :) Верувам ќе биде страшно добра!
    http://www.youtube.com/watch?v=xZ6Qr4kxc3U
     
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Незнам како не сум забележала порано дека има ваква серија за фамилијата Борџија, богами една од највлијателните и доминанти фамилии во Италија :!: Загледав нешто, но не целосно, пред некој ден на јутјубево, интересна.Би сакала и книгата да ја најдам и да ја прочитам, баш да видам како е, сега нормално дека и не може целосно да се базира филмот на книгата, може само делови, а целосно да се опфати, незнам.Незнам само од кого е книгата, не сум налетала на неа :^) :?: Морам да ја најдам и книгата, ме заинтересира :D ќе видам и на нет, мож ќе ја најдам :) :?: А серијава на јутјуб ќе загледувам, малку не ми се пореметува компјутеров ако гледам на јутјуб, ако гледам на друга веб страна или симнам, ќе ми се збрлави компјутеров :D |(
     
  11. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Сериалов е ок ... иако ми е мн мнн оддамна гледан .. некако во тој период се некој историски серијали гледав и незнам некако стекнав мислење дека сите ми се исти :!:
    Но секако си имаат по некој драж...чекам нови еп и секако новата сезона ...(Ако СОПА и АКТА и кој и да е друг не ни ја попречат можноста за уживање и гледање)
     
  12. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    А ќе ми каже некој колку епизоди се излезени досега, а колку сезони се планирани, знаете? Зашто ако се повеќе сезони да не почнувам да ја гледам уште сега, ако ми се допадне, после не ќе можам да издржам.. Многу ми се допаѓаат вакви тематики, уште ако е според книгата.. :)
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    На Rosewood му/ѝ се допаѓа ова.
  14. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Добро знае некој да ми каже колку сезони се планирани од серијава или џабе губам време овде? :^)
    Или шо па јас.. подобро да одам пак за турска серија да коментирам, таму обавезно се развива дискусија.
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Па гледаш дека втората сезона треба да излезе. Кога ќе излезе втората сезона, да се види гледаноста, па ќе одлучат дали ќе има трета сезона. Можеш да ја побараш серијата на имдб и да видиш, мислам дека не е толку тешко. ;)
     
  16. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    И ова на имдб го пишува?
    Нели сепак некоја информативна намена треба да има подфорумов, мислев ако има некој поупатен редовен гледач да ми одговори.
    Ама добро ако нема.. :)
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ја симна Нена? Лажен да не е линкот, многу е рано за да биде излезена.
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    на таа страна кај сто го дадов линкот нема лажни линкови. јас после ќе ја симнам.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    УУууу... ама ме израдувавте :lol: :D