1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бостонско право (Boston legal)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од loola23, 8 август 2011.

  1. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    30
    Пребарував дали веќе има ваква тема ама на никој не му текнало да ја постави гледам. Инаку јас ја обожавам серијава (можеби затоа што студирам право па некако се пронајдов) и моментално ја гледам 4тата сезона. Ако некој ја гледал би сакала да прочитам мислење а за тие што не ја гледале ја препорачувам обавезно :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 0713.jpg
      0713.jpg
      Големина на фајлот:
      38,9 KB
      Прегледи:
      249
    На Daddy.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Daddy.girl

    Daddy.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    81
    леелее, серија ПАРТАЛИ! ЕПТЕН ДОБРА! Штета што ретко кој ја гледа очигледно, подобри ви се турските и индиските. Од ваквите барем може да се научи нешто. МНОГУ ДОБРА СЕРИЈА!
     
    На loola23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Од сите правни серии, оваа ми е убедливо најлоша.
    Алергична сум на овој Дени страшна работа.
    Целата серија мене ми е толку одбивна и толку иритирачка особено Ален и Дени во коалиција ми се :puke:
    Јас 0 би и дала, ама на имдб има 8.4
    Suits е милион пати подобра, пооригинална позабавна по интригантна, со донекаде слична соджина.
    Мене ни најмалку не ми беше смешна.
     
    На Trendafilka и AlicaInWonderland им се допаѓа ова.
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ниту мене ме ми се допаѓа. Има добра замисла ама јас ради глумците неможев да ја изгледам ниту да ја поднесам. И ме нервираше што овој стариов го направиле апла фраер. Нешто у Хаус стил, им ја е*е мамата на сите. Сори, веч видено.
    Гледав неколку епизоди со сила зашто ми беше ќеф оти се имам сликано на повеќето места каде што снимаат :) Ама пак неможам да поднесам цела епизода
     
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    И мене ми се допага оваа серија. Гледам почнале и на МТВ1 да ја даваат? Многу ми е интересна Шмит. :D
     
  6. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Аууу и мене бабето ми беше омилен лик :D Ама добро се држи нема што.
    Ми се свиѓаше серијава имаше стварно добри моменти, некогаш го тупеа, особено на крајните говори на Алан, дури и нереално е како добиваше некои случаи само пошто ломотеше пола саат некои неповрзани работи. Додека да стигне до поентата да ти се приспие. И никогаш не ми стана јасно што толку жениве гледаа во него. Интелект стварно знае да запали, ама овој ми немаше едно привлечно нешто.
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ја изгледав цела во рекордно време.
    Додека ја даваа на тв мислев дека е глупава и неподнослива, ама потоа го сменив мислењето.
    Генерално ми се допаѓа.
    Фактот што Алан Шор не е типичен лепотан со испеглана фацка, туку типче со мозок и карактер ми го направи ќејфот.
    Мене во принцип ме нервираше малку Дени Крејн, ама ок е, интересно пријателство.
    И крајните говори на Алан ми беа одлични, некои дури ги враќав да ги изгледам повторно.
    Типот просто блескаше во улогата, исто како и Шмид (Кендис Берген).

    Крајот дефинитивно беше претеран.
    И сценографијата апла вештачка, многу аматерски за ваков проект.
    Ама жални беа сцените кога Дени почна да ја губи меморијата. :(

    Suits е нормално подобра, во повеќе погледи, ама ова сепак не е најлошата серија од ваков жанр.
    Барем за мене.
    :)

    Бабето апсолутно ме иритираше.
    На почетокот со тавчето беше ок, после ќе забега и ќе не може да се откачи буквално. |(
    Џери ми беше еден од поинтересните ликови.
     
  8. Anabelle

    Anabelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    458
    Многу добра серија која дефинитивно не е за сечиј вкус. И на повеќето личности што јас ги познавам, не им се допаѓа, како што гледам и тука има негативни коментари. Јас пак знаев да си изгледам и по 5-6 епизоди дневно минатото лето. Хуморот баш по мој вкус.
    Читам дека ликот на Дени повеќето ги иритира, мене ми е просто неодолив, обожавам коа го гледам :) Со Шмит во комбинација ми се чиста 10ка. Ми беше интересно да ја гледам серијава бидејки по секоја завршена епизода ми будеше чувство дека сакам да бидам правничка, мада јас го сметам правото за нешто тотално досадно и нешто што и баш не е за мене. Да сум можела да ја гледам во 8мо одделение сигурно ќе сум се запишела правен смер во Борис! Не ја изгледав до крај пошто се нафатив и со други серии и некако ја запоставив, ми остана уште предпоследната и последната сезона да ги погледнам, чим завршам со школово и се враќам!
     
    На loola23 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    реалноста пренесена преку хумор . сега и на мтв1 ја има навечер :) ја гледав на фокс
     
  10. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    30
    Да, мора да се признае дека главните ликови во серијава навистина се екстремни и човек може или мн да ги сака или мн да ги мрази, а што се однесува до споровите, до говорите на Алан Шор и сето останато од правнички аспект, тоа не е вештачко, тоа е Америка, Таков е правниот систем таму и така се добиваат спорови, Баш поради тоа мене толку ме импресионираше серијата, а и хуморот ми се допаѓа
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Според мене ова е една од подобрите серии и една од првите кои почнав да ги пратам, како што паметам.

    Алан Шор нуди одлична глума и општо ми беше омилен лик.
    Герет ми беше меѓу поинтересните ликови, штета што се' заврши трагично.
    http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbiz/578088/index.html