1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бојадисување на косата кај мали деца

Дискусија во 'Дете' започната од Ketchup, 14 јули 2018.

  1. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    И ова многу ме нервира :) Кога некоја мајка ке ми речи ах сега сме валкани и несредени па кога ке пораснат тогаш че ги средувам
    Не мајка тогаш не им требаме ние тогаш сами kе се средуваат :)
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Не носам деца по ресторани, досадно им е. Не ги учам да седат со таблет/телефон, има време за ресторани кога ќе пораснат. Бушави коси, валкани алишта и црно под ноктите им е секојдневие на моите. Ама дома, во двор, сигурно дека за излегување се чисти и средени.
    Делам мислење со @danichap, со деца само на места каде што можат да се изнаиграат и да потрошат енергија, па да седат мирни и да јадат. А игра и среденост не одат баш рака под рака.
     
    На azelea, cresa-jagoda, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Ама ти си супер мамичка ти завидувам да знаеш :)
    Ете ние секој ден сме фарбани и само по ресторани јадиме (не знам да кувам)
    Јас не носам деца у парк, обично само дома си седиме и co таблет се занимаваме :)
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.499
    Пол:
    Женски
    Јас нема да ја фарбам, се надевам ни сама нема да се фарба, има преубава боја на косата. И јас не се фарбам зашто си ја сакам ептен бојата.
    Ама, ако изрази понатаму желба за некое шаренило и најдам безбедна, детска и нетрајна боја би и го направила ќеифот. Инаку после од инат ќе се фарба. ]:):D
     
    На cresa-jagoda и zalosna им се допаѓа ова.
  5. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    65.457
    Пол:
    Женски
    Јас досега немам слушнато некоја мајка да си ја офарбала ќерка и со трајна фарба со хидрогени. :?:

    Еве денес баш видов во продавница hair chalk, како пенкалца се со боја за коса за деца. Стои се дури не ја измиеш косата и се потполно безбедни.
    Да и порасне малце подолга ке направиме некое праменче, зошто да не. :inlove:
     
  6. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.605
    Допаѓања:
    170.378
    Пол:
    Женски


    Ова е тоа што мене ми е крајно невкусно. Децата треба да бидат деца. И со црно под нокти, и бушави, и не знам уште какви, тоа е дете што си игра. Сигурно нема со песок и пластелин да игра на 15год. кога може и да се фарба и сѐ останато што е соодветно за таа возраст.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Глупости