1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја за облека

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од dafuqq, 16 август 2013.

 1. dafuqq

  dafuqq Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  9.038
  Пол:
  Женски
  Најмногу ја сакам белата боја, и розевата и сината.
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.787
  Допаѓања:
  49.979
  Пол:
  Женски
  Би требало на женски пазар да има. :)
   
 4. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  3.948
  Пол:
  Женски
  Не треба темава да е во "Mода и стил"?
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  Розева, бела и тиркизна.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 6. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.019
  Пол:
  Женски
 7. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.886
  Допаѓања:
  18.990
  Пол:
  Женски
  Најмногу бела ама и тиркизна и бордо.
   
 8. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.970
  Допаѓања:
  163.225
 9. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.906
  Допаѓања:
  167.952
  Пол:
  Женски
  Црвена, црна, розева. :inlove::inlove:
   
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  5.614
  Допаѓања:
  39.383
  Пол:
  Женски
  Црна, беж и розева