Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  13.445
  Пол:
  Женски
  мојот е 624-last goodbye
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  61.064
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190524-142701.jpg
  Еве стари и нови нијанси. Се надевам ќе помогнат за во иднина.
   
  На cresa-jagoda, buba4e89 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 3. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Vakva boja na karmin? Samo da ne e tecen zas tie ustata lom mi ja pravat.
   

  Прикачени фајлови:

  На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  8.901
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-06-06-21-05-36.png Screenshot_2019-06-06-21-03-26.png

  Некоја нијанса баш "месо" боја? Само што за разлика од девојкиве јас сум бела како сирење и сите нијанси што ги испробав до сега ми беа темни.
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.170
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Golden rose velvet matte 30. Ако бараш мат течен кармин иста боја имаат и Rimmel.
  47134903_271399323536162_3317398286231427358_n.jpg
   
  На cresa-jagoda, Hellobeautiful и koritsaki им се допаѓа ова.
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Јас највеќе обожавам кафеава и црвена боја на кармин.
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.538
  Допаѓања:
  94.568
  Пол:
  Женски
  Предложете ми светли кармини за сезонава, се nude ми се. Да си купам утре.
   
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Во последно време многу ми се допаѓаат нијансите на NYХ козметиката
   
 9. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Да не знае случајно некоја каде може да најдам кај нас ваков сјај за усни? Ви благодарам
   

  Прикачени фајлови:

 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.170
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Проѕирен сјај имаат S.he, но е со четкичка, а и Есенс имаа, само не знам дали се уште.
   
  На MissMissMiss му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  1.013
  Каде да го најдам во Скопје карминов?

  Не е марка некоја, ама ме шминкаше една козметичарка до него и не мрда 5 саати. И плус нијансата е предобра.

  IMG_20190504_172833.jpg IMG_20190504_172828.jpg
   
  На Marina*F и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.383
  Допаѓања:
  22.591
  Пол:
  Женски
  Прашај ја козметичарката, таа треба најдобро да знае :)
   
 13. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ги има на бит пазар, не сум сигурна.
   
 14. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  82
  Овој да не е Ring A Bell? Јас го имам овој, прекрасна е нијансата.
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  13.445
  Пол:
  Женски
  Ama smeneti se :(
   
 16. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Дечки каде да најдам ваков кармин?:makeup: Течен да е.
   

  Прикачени фајлови:

  • purple.jpg
   purple.jpg
   Големина на фајлот:
   4,4 KB
   Прегледи:
   11
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.668
  Пол:
  Женски

  NYX - Oh put it on ,поточно NYX Liquid suede :)
  [​IMG]
   
 18. Havana!

  Havana! Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  61nut2cBXgL._SL1500_.jpg

  Ви ја препорачувам нијанса 02, Golden rose velvet matte, преубава
   
  На T.e.d.d.y, Tikvice, poppie и 7 други им се допаѓа ова.
 19. srce-too

  srce-too Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  7
  Здраво
  Дали знаете дали ги има кармините Дон Жуан во Тц Бисер?
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.170
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Во Рима парфимерија има неколку останати, на друго место мислам дека нема. Доколку бараш посветла розе или нуд нијанса да ти казам дека нема, бидејќи јас таква барав. Имаше потемно розови, накај виолетово некои, бордо, црвени...
   
  На srce-too му/ѝ се допаѓа ова.