Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

 1. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  3.265
  Преубава нијанса јас го потрошив и не купив пак зошто ми се бришеше многу често. Од матот течните да не ја има истава нијанса?
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  Барам и моливче иста ваква нијанса или една нијанса потемно.. препораки?
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Една нијанса потемно имаат Голден роуз од моливчињата на вртење. Го имав јас, ама негде по дома сум го изгубила за да ти кажам број. Инаку многу убави моливи, јас сум задоволна.
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Девојки, кој кармин од новите течни мат кармини на Аура одговара со стариот 624 Last Goodbye?
  [​IMG]
   
  На Alisa22, Kimberly11 и koritsaki им се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.662
  Пол:
  Женски
  На poppie и Mishela им се допаѓа ова.
 6. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  9.812
  Пол:
  Женски
  Добар мат нјуд кармин со праска боја подтон, ако може да ми препорачате?:)
   
 7. Havana!

  Havana! Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Го користам ова моливче, нијанса 018, малку е потемен од карминот но убаво изгледа
   
 8. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  698
  Ova e bagi potemno, nekoe da ne se poznava tolku molivceto?
   
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.854
  Допаѓања:
  109.997
  Пол:
  Женски
  На Малена моливчињата за усни имаат слични нијанси ко карминов, ѕирни ги. Не знам точно бројче, на одмор сум и не го носам тоа, имам дома слично ми се чини. :)
   
  На MysteriousQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  13.440
  Пол:
  Женски
  @Mishela ako go zemes moze da pises dali e istoto?
   
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  8.901
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-09-07-20-22-46.png
  Некој ваков nude кармин?
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
 13. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.278
  Пол:
  Женски
  Каде би можела да ги најдам овое кармини? Ги сакам сите овие бои , ве молам за препорака за марка и бројче :)
  Уште утре ги купувам :inlove: 20190914_000124.jpg
   
 14. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  8.863
  Пол:
  Женски
  Golden rose
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.278
  Пол:
  Женски
  Бројчиња???
   
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.258
  Пол:
  Женски
  Овие конкретно од сликава се на Фармаси. Преку каталог, да најдеш некој за да порачаш. Околу 200 ден. се :)
   
  На cresa-jagoda и Justicija им се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  8.863
  Пол:
  Женски
  Longstay-Liquid-Matte-Lipstick_work_updated-06_05.jpg
   
  На cresa-jagoda и Herrera им се допаѓа ова.
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.278
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам за совет и бројчиња баш на исти вакви кармини
  Моето искуство со кармините е дека на сликиве е едно а во реалноста нијансите се подруги
   
 19. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Да точно дека се подруги, ама и на секоја уста различно стои еден ист кармин. Најубаво е да си пробаш тестери на уста, не на рака и да си видиш кои ќе ти се допаднат
   
  На cresa-jagoda и Justicija им се допаѓа ова.
 20. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  A473A853-E8CB-4AF0-9BA4-CC5509EC970B.jpeg
  Golden rose 13 - Nude Essence
  Golden rose 16 - Sunset Breeze
  Golden rose 6 - Red Love
   
  На cresa-jagoda, poppie, Adriana.O и 2 други им се допаѓа ова.