Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

 1. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  11.873
  Пол:
  Женски
  никако тестер на уста да шлапате:^)
  бактерии куп, херпес... кој знае кој го испробувал и колку долго стоел тестерот.

  најверодостојно место на кое може да се види како ќе изгледа бојата на карминот на твојата усна е врвот од прстите (каде што ти се отпечатоците)
  @Justicija
   
  На Oxymoron, cresa-jagoda, *Ribolovka* и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Незнам, јас користам моливчиња веќе 8год. А кога купувам купувам мат течен кармин само го отворам и од око гледам дали би ми одговарала нијансата и подтонот. До сега не сум утнала
   
  На angela.kostova му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  301
  Кажете ми нијанса и фирма на квалитетни молив и кармин за уста? Барам јако црвена боја! Џиш-црвено
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Мене совршен црвен кармин ми е МАС Ruby Woo. Има и молив во истата нијанса.
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  6 или 9 Golden rose liquid matte lipstick
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  301
  Ти благодарам :f:
  Ти благодарам:f:, а овој течен ли е?
   
 7. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
 8. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  да

  Нијанса од течните на GR која одговара на 13 ка од дебелите моливи исто GR ? 2DAA6609-22E0-450F-BD28-42F6F4277786.jpeg
   
  Последна измена од модератор: 5 октомври 2019
  На poppie, Adriana.O и Elena-123 им се допаѓа ова.
 9. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  2.636
  20190918_185754.jpg
  Ваква нијанса на кармин или моливче?
   
  На Marina*F, MayDiamonds, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  13.444
  Пол:
  Женски
  Цел живот барам ваква нијанса на мат кармин и моливче и не можам да си погодам плис хелп :( A2E7E485-7678-4DE9-AA4E-983056E07B3E.jpeg 1311ABF7-5431-429C-BAD9-598576AE89DF.jpeg C613463F-888A-42D4-8E69-D4369A8D613D.jpeg
   
  На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.383
  Допаѓања:
  22.591
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека еден ист кармин стои различно на секоја уста. Со мајка ми делам кармини и една иста нијанса стои многу поразлично. Мајка ми има потемна уста, а јас побледа и како различен кармин да имаме ставено.

  Ама иако секој кармин стои различно, никогаш кога купувам кармин не ги пробувам тестерите на уста, баш поради ова што веќе го пишала членкава. На рака исклучиво ги пробувам тестерите, па така што ќе ми фати око тој кармин го купувам.

  Фала за сугестијата, баш следниот пат кога ќе купувам кармин, така ќе ги пробам тестерите. Зашто досега тестерите ги пробував на горниот дел од раката.
   
 12. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  10.966
  На mime87, sofija014, koritsaki и 6 други им се допаѓа ова.
 13. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  770
  Пол:
  Женски
  Карминот на втората слика е од авон од новата брошура, avon true powered stay :)
   
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  13.444
  Пол:
  Женски
  Go poracav toj,no ne znam dali ke bide kako na slikata strav mi e da ne se zeznam
   
 15. Ariess

  Ariess Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2016
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас го имам истиот. Го има на битпазар 70 денари е
   
 16. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  619
  Devojcinja da mi preporacate karmin kako ovoj?
  (se izvininuvam za lat, nemam kirilična podrška)
   

  Прикачени фајлови:

  На cnnctd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.809
  Пол:
  Женски
  Види од кармините на малена, имав јас иста боја
   
  На Cataleya му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  малена 119  Девојки препорачајте ми добар а евтин безбоен сјај .
   
  Последна измена од модератор: 15 октомври 2019
  На cresa-jagoda и Cataleya им се допаѓа ова.
 19. Cherish33

  Cherish33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2017
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  77
  На есенс имаат безбоен стварно многу е добар и не е скап
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Барам нуд пигментиран сјај, да биде поефтин. Имам еден од S.he, али некако ми ја собира устата, иако пишува plumping.