Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Користам многу бледи нијанси, очите ми се секогаш драматични, со црна сенка, многу моливче или туш, па сакам усните да ми се ненападни.
  Многу сум задоволна од Golden Rose кармините, убави, евтини и трајни, посебно од овие две нијанси, сега пак купив
  [​IMG]
  [​IMG]
  бр. 98 и 99

  Оваа црвена нијанса, ја носам многу ретко, иако ми стои убаво на косата и тенот.
  [​IMG]
  бр. 120

  Секогаш сум во потрага по нежни , убави нијанси на сјајчиња, ама сум терсене, сакам да се со убав мирис, да не лепат премногу, а да се трајни, лесни, просто убави... Досега без многу среќа. :(
  Bи ги препорачала овие новите на Импала, некако се најблиску до тоа што го барам...
  Имаат убави нијанси и фини четкички.
  http://www.impalacosmetics.com/index.ph ... bg#g_138_0
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.154
  Допаѓања:
  93.906
  Гош никогаш не сум употребувала,а видиш,сега се запрашав и зошто?! :)
  Ај пиши ми го бројчето или името на овој и цената,уште утре ќе го барам.
  Нјуд лукот на усните ми е омилен,особен затоа што и јас како Трендафилка секогаш имам силно нашминкани очи,а и онака,за преку ден,некако најубаво ми изгледа,неутрално се,со малку руменило.
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  ^ Мене ме бендисуваат тие на Гош што имаат светло кога ќе се отвори сјајчето.
  Многу корисно ;)
  Колку чинат баш тие знае некој?
   
  На Mandarinna88 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.154
  Допаѓања:
  93.906
  Како бе светло?! :o
  Си замислив рефлектор кој се упалува и те осветлува цел!
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  На пакувањето пишува Gosh, Lip Gloss, од другата страна на француски Brillant a levres. Ги има во Јуник, а цената не ја памтам точно :?:
  Нијансата што ја користам е 004, скоро проѕирна со кремав сјај. Тие потемните нијанси делуваат и баш како карминчиња, само добра подлога да им ставиш.

  Трендафилка, другарка имаше таков за матура купено. Кога го извади од ташна сред дикотека мислев вонземјанин вади. Сијаличката или што и да е, демек за да гледаш во темница каде ставаш со четкичката, изум прав! Цена не знам колку држи.
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Вакви по ѓаволите Лилит - ѓаол жено!
  :D
  Претпоследните LIGHT 'N SHINE LIP GLAZE ;)
  http://goshamericas.com/lips.asp
   
 7. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.557
  Трендафилка и јас сум задоволна од Golden Rose кармините јас го имам бр.60 бледо розе е исто,ама мене скоро секој кармин ми се собира на долната усна после некое време,па сега прво ставам лабело од Nivea-essential care,па го отстранувам така овој несакан „ефект„.
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Еве нијансите на Гош, тие што се по на крем боја.

  [​IMG] 004
  [​IMG] 003
  [​IMG] 0010
  [​IMG] 0055
  [​IMG] 0054
  [​IMG] 0059
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.154
  Допаѓања:
  93.906
  Овој 010 мислам дека би ми одговарал,овој 004 се плашам да не биде ептен проѕирен,затоа што немам баш бледникави усни за да биде доволен да покрие,напротив.Па кога ќе ставам лабело или сјај,ама не знам зошто уште повеќе ми стануваат розеви.Имам пробувано и со пудра да ги обледам малце,ама ништо не ми успева.
   
 10. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Јас обожавам и праска боја а не можам никаде убава да најдам нежна боичка 8)
   
 11. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  272
  Има од Орифлејм,јас имам еден нежна праска боја,разгледај го тековниот каталог ќе видиш :)
   
 12. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  фала,го разгледав сега и најдов праска боја ,SPOILED BABY фала мн и поздрав 8)
   
 13. Mandarinna88

  Mandarinna88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  92
  Па отприлика баш така е, хехехехе.. Јас го имав првото сјајче со бисерна нијанса, ама ми се потроши. ;( После него го купив ова второто по ред црвено со циклама светки, ама еве ми го уште дома, ретко го ставам, дури и батеријата ми се потроши :(
  Инаку за сијаличката, многу е штосна бидејќи кога си во темна просторија (пр. ноќен клуб, дискотека што и да е) и сакаш да ставиш сјајче, не мора да одиш во WC бидејќи над четката има сијаличка на батерии, а на едната страна сјајчето има огледалце. Ептен е практично :) :)

  Јас имам многу смешна дешавка со првиот сјај што го купив.
  Бев излезена со тогашниот дечко, моја најдобра другарка и нејзиниот дечко, и кога на сред дискотека го извадив да си ставам, сите тројца од памет се извадија заради светлото хааххаххахаха :lol: :lol: :lol:
  Инаку мислам дека цената му беше околу 400-500 денари :hai:
  П.С. ОДЛИЧНО СТОИ, ПРЕУБАВО МИРИСА, ДОЛГО ТРАЕ И МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДА НА СЛИКИ - ТОПЛО ВИ ГО ПРЕПОРАЧУВАМ
   
 14. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Најмногу сакам неутрални нијанси, мене најубаво ми стојат. Нешто не толку впечатливо :)
  Сакам сјајчиња кои се безбојни, во боја на праска или во светло розевка нијанса со светки :D А од карминчињата имам еден кармин во неутрална боја која е само 1 тон потемен од бојата на мојата усна и најмногу си го сакам :) Комбиниран со било кој сјај изгледа совршено! :)
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 15. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  каде може да се најдат овие од SMASHBOK ми се допаѓаат боичкава и колку пари се позз
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Скоро никогаш не користам кармин, а кога користам ,што е многу ретко скоро 3 пати во месец, ставам црвен. Обожавам црвен, ама не е за секојдневно.. не иде во школо со црвен кармин да одам :D
   
 17. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Јас сум задоволна од кармините на Голден Роус, имам две нијанси и супер ми се . Ама сакам сега нешто понеутрално за табло сликата да нанесам, може да ми препорачате некоја понеутрална нијанса ..не сакам да се сликам со јак кармин :?:
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.286
  Пол:
  Женски
  Нијансата 117 од Голден Роус, нема да утнеш ;)
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.827
  Пол:
  Женски
  Каринке, 104ката, розевко-праскеста-нуд нијанса :D , со едно нанесување мене ми е прекрасна нијанса, побледа, поприродна ама обележана усна :D
   
  На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Такбо нешто ми треба , нешто розе ама не многу дреч. Дека ние се сликаме со морнарска блуза, бела со тегет линии од Калиопе е купена може и ја видел некој :| Сите собиравме пари со исто се сликаме ние, ама другарка една што и се фатило земала и сеа мора со таа да се сликаме :x Па така да не одговара некој јак кармин, нешто неутрално си барам и сјајче малце одозгора..