Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

 1. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  Ги пробал некој новите кармини во вид на мaркер што ги рекламираат, на Max Factor се??

  [​IMG]

  Сакам да си купам, ама сакам прво мислење од некој :wasntme:
   
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.016
  Ај ве молам ако некој знае баш вакви бои на кармин или сјај нека пише.
  Користам и светли и потемни кармини зависи од пригодата и смата шминка.

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  222
  Месо боја користам...сакам црвен кармин но ионака имам полна уста, па уште тоа ми фали
   
 4. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686

  И јас ги гледав на реклама,интересни се,а колку пари се од прилика????
   
 5. macencetoo

  macencetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  3
  Сега дека е лето и обожавам да си ставам циклама и нежно розеви кармини и нежно кремасти :D
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.553
  Допаѓања:
  17.620
  Пол:
  Женски
  црвено најтемно и розево најсветло ..тие најчесто ги користам. :)
   
 7. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  29
  revlon 063 од трајните кармини ама јас не можам да најдам нигде не знам оти..
  ако знај некој друг вакви бои од др. фирма нека кажи јас цел месец барам не можам никаде да најдам... не знам оти...
   
  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sandra.bocevska

  sandra.bocevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  јас во овој летен период ставам незна розева боја на сјај кармин некако не :makeup:
   
 9. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  Овие ми се допаѓаат. :)
   
  На Monroe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Најмногу ги сака црвените тонови и розе тоновите, а понекогаш и портокаловите.


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  645
  Пол:
  Женски
  Обожавам црвен кармин , да имам како и со него ке спијам хаха, се салам , порано не сакав ни да помислам да ставам црвен кармин на усните, секако со сјај, не од тие сувите, не сакам да користам такви.
  Исто така користам и мат кармини,сјаеви за усни со нежни нијанси, не сум определена баш ептен , што ми се допаѓа тоа ставам. Но за црвен кармин ауу обожавам :inlove: :inlove:
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Розова!
  Црвена ,корална ,портокалова ,беж...Сите ми стојат,освен виолетова и кафеава.
   
 13. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  Темни нијанси,значи виолетов,кафеав,и сите нијанси на месо боја и праска.Единствено не ми стои светло розев.
   
 14. Queen-Nefertiti

  Queen-Nefertiti Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  45
  Користам светли кармини,исти како на сликава
   

  Прикачени фајлови:

 15. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  167
  Обожавам црвен кармин, ама не ми е за секоја пригода. Сакам убава розева, а често користам вино боја
   
 16. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Обично ги акцентирам очите, така што користам некои посмирени, понеутрални нијанси на кармин.
  Светли бои не ми стојат. Најмногу носам едно карминче, нешто е помеѓу темно розе и вино боја... не знам како да ја дефинирам :?: :D Тешко можам да најдам убава нијанса на црвен кармин, па затоа и поретко користам таков.
   
 17. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Мајка ми има многу убав кармин во корална боја :) нешто вака
  [​IMG]
  Често ставам ,преубав ми е :inlove:
   
  На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 18. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  832
  Користам и ми стојат секакви тонови на розова и црвена, и неутрални и појаки. Оние со кафена, портокалова или лила основа ми се одвратни бои и никад не би ставила.
   
 19. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Ај кој се разбира у кармини да ве видам.
  Што бои се модерни сезонава?
  И у прилог ако ставите марка и број,ќе ви бидам многу зафална.
  Не за друго дечко ми не ми дава да го бацувам ако не ми е модерен карминот.
  :?:

  Сакам да си купам некое карминче,ама незнам какво бе.
  И да...Ако има некој искуство со оние на МаксФактор како маркери што се ,да се искаже.Mи изгледаат врло интересно. :)
  И се шалев за она со дечко ми,наравно.
  :D
   
 20. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Јас ти препорачувам на Артдеко и сјајеви и кармини да си земеш.Сега пред некој ден си земав сјај и предобар е квалитетот.На розе нијанса е.И имаа прекрасни бои на кармини аууууу се заљубив!Од сега само Артдеко ќе користам и сјај и кармин.Бои имаше многу,мислам дека ќе најдеш некој по желба.
  Иначе јас најчесто користам беж боја на усните,и розе тонови,а за навечер сакам црвен кармин баш ми е секси,кој знае да го носи :) тој ти е класика,нешто како парфемите на Шанел онаа која знае да ги носи е права дама според мене.