1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    ^^^Во оваа нијанса ми сметаат тие ситни мали светкави честички, зашто не се познава боја многу многу, само тие до израз идат :tmi: Од оваа колекција го имам овој
    [​IMG] нијанса daring red, убав е, мек, не ги суши усните, напротив, и што е најбитно е траен. единствена маана му е што треба барем два слоја за да остави интензивна боја на устата, иначе со еден потег е речиси невидлив :)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.026
    Исто и мојов! Мора да поработат малку на квалитетот...
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    за орифлеим би кажала дека порано имаа многу поубави и поквалитетни кармини, јас тие што ги имам а сум ги купила многу одамна значи навистина се далеку поквалитетни од овие денес....а AVON лелел таму сега што има кармини најнови и баш се на почетната страна на каталогот -најновиот зборувам, пред тоа можеше да се нарача малечка мостра од нијансите, со другарките купивме така како за проба амааааа тие не се воопшто добри и квалитетни, јас земав една црвена нијанса и многу брзо ја снема од усните, квалитет 0...немој некој да се згрешил да порача-ке се зезне :(
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.026
    makedonkamak ме пишмануваш а баш денес го листав новиот каталог на Авон и не знаеш како го меркам pure peony карминот

    многу ми е убав, ме потсеќа на лето :)
    Јас досега имав многу океј искуства со кармините на Авон ама обично ги имам порачувано од колекцијата на Колор Тренд. Сега ги имам Passion и Poppy Love и многу сум задоволна, особено од Passion, феноменален ми е - бојата не е ни розе ни корална ни црвена, на лицето му дава топлина и шик изглед :) Јас многу си го сакам ама воопшто не е зимски кармин и сега дреме во несесер...
     

    Прикачени фајлови:

    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    е истово мостриче го имам од карминов хеххе бојава не е толку интензивна како што е на сликава и е доста доста бледа, мрсни се и се размачкува брзо и ги снемува од усните за кратко време, помалку од 20 минути...вчера јас ги пробав ама брзо се бришат и не се долготрајни воопшто тоа им е мана дефинитивно. боите на каталогот се многу убави ама воопшто не се такви како на сликата....утре ке ти пратам слика како изгледаат , па ти сама одлучи дали ке го порачаш или не. Mене ми се буквално катастрофа, а тебе можеби ке ти се допаѓаат, незнам какви кармини сакаш...маната име таа па сега незнам ;) ;) ;) ;)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.928
    Допаѓања:
    9.991
    Пол:
    Женски
    И ја меркам pure peony :$ нијансава ми е сон :) се заљубив.Карминов е прехидратантен исто како да си стравила лабело , ама јас сакам нешто потрајно :?: Не би дала 200 денари за "лабело" , криво ми е сега што не си нарачав повеќе мостри од нијансава :?: , барем ке имав да се мачкам додека не ми здосадеше :lol: :lol: , а сигрна сум дека ке го фрлев за брзо време :lol: :rofl: .
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.026
    cooll и makedonkamak преку диструбутерките ли ги порачувате мострите и дали и колку се плаќаат? :hug:
     
  8. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    да преку дистрибутер ги порачав ама во претходниот каталог беа, а сега ги нема-малечки се колку 3-4 пати да ставиш, многу се мали ама може да се види каква е нијанста нели и беа многу евтини околу 10-20 денари ако не се лажам, ги имав порачано пред 1 месец и мислев дека нема да стигнат, ама ете вчера ми ги дадоа хееххе/
    :D :D :D
     
    На cooll и Nausicaa им се допаѓа ова.
  9. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    33
    Корална боја на кармин бројче со нормална цена :hai:
     
  10. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.928
    Допаѓања:
    9.991
    Пол:
    Женски
    Nausicaa , може да нарачаш мостра од било кој кармин , околу 10-15 денари се . :) ;)
     
    На makedonkamak и Nausicaa им се допаѓа ова.
  11. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.026
    Толку долго време порачувам од Авон, и многу пари имам потрошено на нивни продукти, никогаш немам каснето со плаќање, мислам дека фер ќе беше дистрибутеркиве да спомнеа дека постои и таква опција, пред да купам нешто да земам мостра и да видам дали ќе ми стои... Нема везе, одсега ќе си знам, ви благодарам многу и на двете :*
     
    На makedonkamak и cooll им се допаѓа ова.
  12. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.266
    Допаѓања:
    4.319
    Пол:
    Женски
    ^^^ тоа порачување мостри од секогаш постои како опција ама баш за овој кармин во минатиот каталог имаше акција 2 мостри за 20 ден и си беше како производ со шифра

    Essence 01 Coral Calling 175 ден.

    [​IMG]
     
    На baby-star, EMA2 и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  13. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    EMA2
    Avon-coral you later 131112 го имам и доста е трајно и убава боја има.
    Tи го препорачувам :D :D :talk: :talk: од 150-200 денари е хехех незнам точно.
     

    Прикачени фајлови:

    • 2-IMG_3917.JPG
      2-IMG_3917.JPG
      Големина на фајлот:
      214,8 KB
      Прегледи:
      386
    • IMG_1856.JPG
      IMG_1856.JPG
      Големина на фајлот:
      166,2 KB
      Прегледи:
      386
    На bubamara12345 и EMA2 им се допаѓа ова.
  14. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.177
    Допаѓања:
    23.106
    Пол:
    Женски
    Број и марка на ваква боја кармин, ептен ми е уба :)
     

    Прикачени фајлови:

    На baby-star и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    Голден Роуз 57. Еве види си слика дали ти одговара, сличен е. [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    За мострите на карминчињата од Авон

    Малку сум офтопик, ама да ви кажам морам, изгледа имате многу неуслужливи координаторките(тие што ве учлениле) пример таа што ме учлени мене, работи со години ова, ептен е унесена по работата и секогаш имаше мостри, од скоро сите кармини и нијанси, барем од повеќето од нив и ми ги даваше бесплатно. Она ги нарачува и ги чува за да привлече муштерии, ме за да убеди оние кои ги зачленила повеќе да нарачуваат за нормално она да зема поголема провизија.
    Тие мострите, постоеле од секогаш, се порачуваат посебно си има шифри за нив, сега не се ефтини, ама корисни си многу да видиш дали ќе ти се свија бојата, долготрајноста итн.
    Побарајте си, мора да имаат координаторките, посебно оние што се во напредните кругови што имаат преку 200 луѓе зачленето имаат мостри и од креми, и од парфеми имаат се, ама очигледно не даваат и се глупави и скржави-зашто не знаат како се прави бизинис.
     
    На Nausicaa и makedonkamak им се допаѓа ова.
  17. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.615
    Допаѓања:
    86.669
    Пол:
    Женски
    Го имам истиот и ми омилен :D Уште по розева боја е ин лајф ама многу убаво стои :D Драч розево шо викам јас :D
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.192
    Допаѓања:
    104.682
    Пол:
    Женски

    Аууу преубав е !!
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    Кортисаки мислам дека темава лошо ти влијае по буџетот :wasntme: :D

    Убав е многу, јас го имам и сум заљубена во бојата. Бев го заборавила, пред некој ден си го најдов во една чанта. Навалете народе ефтин е :lol:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.192
    Допаѓања:
    104.682
    Пол:
    Женски

    Треба да ги избегнувам темиве веќе :lol: ,искрено,кој кармин и да видам одма во глава ми 'влегува' :D инаку да не бегам од темава ,од мејбилајн се преубави кармините, квалитетни се и не се многу скапи :)