1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја на кармин

Дискусија во 'Лице' започната од mackice, 10 септември 2010.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Јас не користам кармин, не ни имам, т.е имам еден од полуматура ама мајка ми ми го џапна за неа |( и сега немам ниеден. Повеќе користам сјаеви и лабела во боја. Инаку тој карминот што го имав беше некоја средно светла розева нијанса и светеше, леле ама објаснив ама нема врска. А инаку вака сакам да си земам стандард црвен кармин, како што Кристина Агилера секогаш носи, аман веќе досадна стана. :D И сакам и да пробам портокалов кармин исто, или некоја праска боја. :wasntme:
     
  2. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Сакам и имам кармини во нежни бои.Претежно кремави или праска нијанси.Не сум против темно црвен кармин поготово со некој црн елегантен фустан за некој настан,но секако не за на кафе или во диско со фармерки и блуза |( така не ми се допаѓа ич,или па дреч розеви усни.
    Вакви нијанси користам јас [​IMG] [​IMG]
     
    На Beauchamp и maca99 им се допаѓа ова.
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Тинкербелл,и јас имам таков на Ревлон ама во друго пакување е,ми го донесоа на поклон од странство ама
    кај препоставувам поскап е .
    Ретко си наоѓам таква нијанса,а најубаво ми стои,па затоа овој си го чувам за специјални пригоди :worried:
     
  4. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Маца јас го немам тој од ревлон,само ја прикачив сликата за да ја покажам нијансата.Инаку таква нијанса на кармин,кој го добив и јас на поклон од странство :$ имам на Ланком и скоро го потрошив :( а поубав кармин никогаш не сум имала еве го [​IMG]
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Во мојот несесер можеш да сретнеш различни производители на кармиини и сјаеви за усни, :!: али сите се иста нијанса :lol: не знам ни зошто понекогаш купувам кога вејке ја имам нијансата и составот на карминот, сите се розеви нијанси,некои циклама некои бебешко розеви важно основна боја е розевата, затоа што имам светол тен и плава коса,и долго време се спремам да си порачам црвена нијанса но никако да се случи тоа не знам зошто , повеќе ги користам сјаевите одколку кармините и лабелата на росал во боја :)
     
  6. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Во целата моја шминкерска кариера, јас сум си купила само еден кармин. И тоа пред некој месец. Црвен, убан, заФодлив :)
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мој нов омилен, темно лила. Додуша бојата мава и малку накај бордо, убаво изгледа.
    Не носам темни кармини и не знам што ми текна, ама многу си се допаѓам со него.

    Вака нешто
    [​IMG]
     
  8. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Значи сакам шугар пинк боја кармин да си најдам ама никако да си погодам. Ја гледаш некако на розе на таа боја и на рака коа пробувам од тестерчиња, на уста коа ке ставам дома не ми излегува посакувана боја.
    Ете ваква боја сакам, ако може некој да ми каже точно кое бројче и марка кармин да го земам веќе не купувам така 28383пати се зафркнав така за џабе си давам пари..

    [​IMG][​IMG]
     
  9. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Јас си купив жар црвен кармин зимата во една парфимерија во Охрид (долу во амамон од кај улицана), од Мода ќе да беше карминот... Ама ептен сум си задоволна за 60-те денари што ги потрошив. :D
     
  10. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    јас имам таков ист како на девојката, од авон од COLOR TREND, од тие кармините со срце што беа одозгора
    [​IMG]
    .. го имам од лани ама на него не пишува бројка.. е сега мислам дека тие со срце ги нема ама овие се исти како нив..
    [​IMG].. не се многу скапи 100-120 денари, па разгледај си во тековниот каталог :)

    еве го мојот:
     

    Прикачени фајлови:

    • 060409173802.jpg
      060409173802.jpg
      Големина на фајлот:
      16,3 KB
      Прегледи:
      282
  11. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Девојки,да ве прашам на голден роуз дали имаат хидратантни кармини?Не сум барала никогаш па затоа прашувам,али не верувам да нема. ;)

    Дали некој користел и дали се добри,дали траат и се доволно хидратантни?
    И што цена се? Сакам да си земам месо боја :)

    [​IMG]
    Има вакви нијанси? Само малце посветли од овие :?:
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Jaс од кармините на Голден роуз сум презадоволна и за изборот на бои и за хидратацијата :) Па и речиси сите кармини ми се Голден роуз :?: :nod: Нит устата ми пука, нит ми е сува, мене ми се доста погодени со оглед на тоа што сум нонстоп со испукана уста и со лабелото |(
    За бои, има избор :)
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ова се нијансите, во три различни пакувања :) Тие со темно црвено пакување се највлажни, и го имаат најубавиот црвен кармин. Тие во коцкасто црно повеќето се седефасти, бисерни, сивите ги има секакви :) За 80-100 денари кармините им се предобри :) Од Авон се прекрасни, ама мене искрено не ми се даваат секогаш по 250-350 денари за кармин :wasntme:
    ама исцрпен одговор :D
     
    На Beauchamp и Dushica-sk им се допаѓа ова.
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас земав скоро кармин од Голден Роуз, месо боја, може нијанса потемен, па ќе видам сега за сега како ќе биде, преферирам понежни тонови на сјај за уста, па земав и карминче, исто нежна боја.Немам користено до сега кармини на Голден Роуз, па веројатно добри ќе бидат :) како тргнало се од Голден Роуз да користам, прво пудрата ми е супер, задоволна сум од неа, а еве и сега карминиве, само маскарата не ми е од Голден Роуз :D Ако ми се допадне карминов ќе си земам и понатака од Голден Роуз.
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Јас имам користено само од црните кармини на Голден Роуз и искрено,немаат ни Х од хидратација. :^)

    Премногу се суви,и иако немам испукана уста прават да изгледа така.Па и мирисот им е антипатичен скрооз. :|
    А баш штета ,зашто имаат пре-преубави нијанси!А и цената им е и повеќе од достапна.
    Значи зборам за црните паковања,другите ги немам пробано.
    И да искористам прилика да ги пофалам и препорачам нијансите бр.99 и 100.
    Прекрасни,нежни,секојдневи,nude боички. :)
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    А која нијанса ја имаш ти од овие кармини ?
     
  16. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Јас мислам дека добро стои црвен кармин и жолт... :* :* :*
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Купив месо боја кармин на Голден Роуз од црните паковања . Не ми беше испукана устата и имав одоздола лабело и убаво изгледаше ама малку трае . Дур стигнав веќе ми снема :^)
    Ама нијансата е супер :)
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    329
    според што гледате кој кармин ви прилега?
     
  19. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Јас гледам според онаа шминка што ја користам највеќе,што боја на кармин би ми одговарало највеќе со таа :)
    Плус и,што нијанса ми се допаѓа таа,освен темна,нападна боја.. ;)
     
  20. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    А зелен не може? :?: Одамна немам ставено кармин, па онака си прашувам што е ново во модата на шминките. :D
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.