Боја на месецот..

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malechkooo, 16 март 2013.

 1. malechkooo

  malechkooo Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  8
  Мислам дека нема ваква тема.. ако има слободно delete..:)
  според вас.. на кој месец каква боја припаѓа?
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Јануари феврури бела боја
  март април и мај зелена
  јуни јули август жолта
  семптмври октомври ноември декември сива
   
 3. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Според мене:

  Декември, Јануари, Февруари - Бела, Плава, Сива
  Март, Април, Мај - Пастелни бои - Нежно розева, сина, нежно зелена.
  Јуни, Јули, Август - Дречеви бои, Розева, Зелена, Жолта, Сина, Црвена..
  Септември, Октомври, Ноември - Кафеава, Кремава, Црвена, Виолетова :)
   
 4. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  843
  Декември, Јануари, Февруари - сива, бела, бордо, кафеава
  Март, Април, Мај - жолта, розева, сина
  Јуни, Јули, Август - портокалова, зелена, виолетова......
  Септември, Октомври, Ноември - црна, кремава, кафеава, тиркизна :)
   
 5. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  423
  Јануари,Февруари,Март-бела,крем,пастелно портокалова(праска боја)
  Април,Мај-бледо зелена,жолта,сина
  Јуни,Јули,Август-Розева,Виолетова,Тиркизна
  Септември,Октомври-Кафена,Окер,Црвена
  Ноември,Декември-Морнарско сина,Сива,Црна.

  :)
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.671
  Допаѓања:
  53.663
  Пол:
  Женски
  Црна. Секогаш и секаде. 8)