1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боја на очи

Дискусија во 'Тело' започната од charliee, 4 јули 2012.

 1. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  716
  Пол:
  Женски
  каква боја на очи имате а каква би сакале да имате?
   
 2. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.099
  Зелени очи имам и не би сакала друга боја :lol: Многу си ги сакам очите
   
  На Makedonka007 и Siii1 им се допаѓа ова.
 3. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  кафени-костенливи си ги сакам мн :inlove:
   
 4. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  зелено кафеави, баш си ги сакам
   
 5. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Кафеаво-зелени ( маслинести) , а би сакала да имам плави :)
   
 6. Luna.GirlFromTheMoon

  Luna.GirlFromTheMoon Активен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Имам ептен темно кафени, скоро црни..... :) :inlove:
   
  На yeah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.856
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Kафено-црни :D
   
 8. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Исто и јас. :)
   
 9. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  сини :D
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  зелено -плави а како мала сум плакала за кафани :?: хахахах али сеа нејќам да слушнам за кафении :puke:
   
 11. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Имам кафени а сакам зелени
   
 12. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  Кафени а се би дала да имам сини :worried:
   
 13. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Имам светло-кафеави очи..И мн. си ги сакам..<3 :D
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Имам сини. Ама сакам да ми бидат дреч сини, како што ми беа кога бев мала. Сега малце ми удираат накај зеленкасто, ама сепак се сини. :wasntme:
   
 15. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Имам светло сини очи и за ништо на свет не би ги менувала :D
   
 16. elenka1990

  elenka1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  moite oci imaat svetlo plava boja, i nikogas ne bi stavila leki za da ja promenam bojata :DD
   
 17. viki.kikiriki

  viki.kikiriki Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  имам кафеави би ги заменила за сини или сиви
   
 18. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Еве каква, и ако ништо друго, барем бојата на очите си ја сакам. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_5856.jpg
   IMG_5856.jpg
   Големина на фајлот:
   159 KB
   Прегледи:
   235
  На игор.мк и XMaN им се допаѓа ова.
 19. inaaa12

  inaaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  имам кафеави и многу си ги сакам :inlove: :inlove:
   
 20. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Многу си ги сакам :$
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   70,5 KB
   Прегледи:
   194