1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брадавици на прст на нога

Дискусија во 'Тело' започната од Celebrity3, 20 октомври 2013.

 1. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Здраво..
  Сакам да прашам дали имала некоја брадавици на нозете(едни као тртки се,бели се размножуваат по одредено време, но пробав да ги лечам како за тртки со лук но не помогна)? Дали знаете што би требало да користам за да ги намалам или пак да ги отстранам..? :(
  Фала однапред..
   
 2. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.642
  Да одиш на лекар,да провери што се и да ти даде терапија до која ќе се придржуваш.
   
 3. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
   

  Прикачени фајлови:

  • verruca.jpg
   verruca.jpg
   Големина на фајлот:
   184,8 KB
   Прегледи:
   247
 4. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Капкиве пробај ги, и подолго ставај ги, не ден-два. Колку што имам прочитано брадавиците се со корен, така што треба подолго ставање дур не дојде до крај и не изгори и коренот.
   
 5. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Да,да имаат коренчиња, значи до коренчињата не е тешко да се стигне ама на почетокот и од ова ставав и нишо не се деси освен што до сега ми се размножи..:( ама ете сепак пак ќе пробам..
   
 6. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  11.537
  Допаѓања:
  78.634
  Пол:
  Женски
  капките се и тоа како делотворни но треба да се внимава, местото каде сто е брадавицката да е убаво намокрено во малака вода ( да стои 5 мин) и после се капнува капка од средството. Се формира бел филм и ја гори брадавацита!!!! Финатата е пред секое ставање на капки, ( два три паво денот како пишува во упатството) да се држат 5 мин во млака вода.

  Исто така велат дека е делотворен лек, млеко од смоква. Значи земаш гарка од смоквино дрво, ја кршиш и млекото што ќе истече капнуваш на брадавицата.
   
  На Celebrity3 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bubamaricka

  Bubamaricka Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  1.013
  Допаѓања:
  1.967
  Јас имав брадавици, нема што не пробав, млеко од смоква, горење со течен азот , на кожен лекар... ништо. На крај верувале или не си отидов на бајач, за една недела ми ги снема. Така што пробај и такво нешто :)
   
 8. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  А кај си била на бајач? xD
  Инаку фала ти за предлогов..:)