1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак без Пород

Дискусија во 'Канта' започната од mence91, 1 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mence91

  mence91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Долго долго размислував како да ја започнам и поставам темава. Неколку пати започнував со пишување па бришев, затоа што све се сведува на следново.
  - Брак без деца ! Дали би го оставиле партнерот доколку не можете да имате заедно деца ?
  - Дали самата институција брак е доволна и би опстојала, без присуството на малите ангелчиња.
  - Вредно ли е да продолжиш да бидеш со личноста, која што од било каква причина, не може да има деца?
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.