1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брак помеѓу двајца со голема разлика во години

Дискусија во 'Канта' започната од husaric, 25 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Јас не викам нема таква разлика во години, и Лотар Матеус со девојката беа 30 години разлика и Харисон Форд со жена му или девојка му се 30 разлика туку викам дека оваа сторија е ФЕЈК.

    Е сеа вие шо не приметувате очигледни нелогичности па ви е интересно да се испуцавате со совети е друга работа ама ни логиката ни интуицијата не ви работат добро шо за вас лично не чини.

    И за 10-15 години ќе и дава да иде со други мажи, хахахахахаха :D.

    Толку од мене по темава.
     
    На Annath, Phyramide и mims-89 им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Tоа е, интересно ни е, тебе ако не ти е, нема потреба да читаш и ти да се замараш ;)
    Понекогаш добро ни доаѓа да се испуцаме во некоја ваква тема, без разлика на вистинитоста.
    Инаку девојче, па барем обавести не понатаму како ќе се развиваат работите, don't be a stranger :lol:
     
  3. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Веродостојноста на ниеден проблем или профил не може да се провери, а и мене лично сите ми се сомнителни :D Верувам дека сите се свесни за можноста ова да е измислено, но што губиме ако и одговориме? Можеби во моментот чита некој кој вистина го има овој проблем, па би биле советите за него...Тоа што изгледаме можеби патетично јасно ни е, но не ни е битно и онака само разбиваме досада...
     
    На girl.23, eli25 и femina11 им се допаѓа ова.
  4. husaric

    husaric Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    договорено ;) што да одлучам за дефинитивно ќе бидете известени. многу ми е мило што одвоивте дел од вашето време за да го дадете вашето мислење во врска со за мене најбитното прашање во мојот живот. ви благодарам
     
  5. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Разлика во години

    Оф мори мајко мила.
    Верувам дека ќе ми го разбереш прашањето, дали се читаш колку си контрадикторна??? Зборувам за болдираните реченици.

    Постар бил и си можела да коментираш и дебатираш со него за секоја тема... Паметот и годините не се правопропорционални, ако некој е паметен, паметен е и на 15 и на 35 и на 55.

    Целава приказна (Или добар ден од неа) е лага, а ти ја користиш добрината на некои феминки кои си ја трошат енергијата за да ти ги отворат очите, ама знаеш како велат нема поголем слепец од оној кој не сака да гледа.

    И не заборавај, за тој разумот што викаш дека не го слушаш.... Ум царува, ум робува.... Ум гуски паси.
     
    На Meggy, eutixismena, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Доста беше филмање.

    Добра ноќ..
     
    На Annath, mims-89 и XMaN им се допаѓа ова.
  7. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Не сега се префрли на друга тема Ми треба совет само под друго име и со друг проблем.Сугирна сум
     
  8. husaric

    husaric Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    знам дека сум контрадикторна но тоа не е затоа што ме фативте на лажа или нешто слично. тоа е затоа што сакав да разговарам за мојата сегашна ситуација а не за моите родители колку доби родители се или не. барав совет за ова што сега ме мачи, а за тоа дали имам недостиг од родителска љубов и како тоа влијаеше на мене ќе дебатираме но темата ќе носи друг наслов. а до душа и не ми е битно да разговарам за нив тие го креирале нивниот живот немам ком за тоа а сега мене ми редод дали ќе успеам или ќе се зезнам за цел живот.
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    И те молам објави слики од свадбата, ќе си ја скриеш фацата за да не те познаеме. :D
    Сакам слика и од зетот :wasntme:
     
    На N.A.T.A.S.A, LilBaby, rossonerka и 3 други им се допаѓа ова.
  10. UnA...-7

    UnA...-7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    30 год. се огромна разлика. Гледам сте се договориле за секс,то ви е решен проблем,а сте се договориле шо ќе биди ако по 10тина години го стрефи срцето и ти ќе останиш сама со две деца или мислите бесмртни сте? Тој полека навлегва во староста ти допрва созреваш. Дури другарките ти се шетат ти ќе треба да седиш дома деца да гледаш. Остај то шо се 30 год. разлика,уште па 3 месеци се знат и решиле да се земат.Од секој врска првите 2-3 месеци се преубај и сите сме презаљубени |( Немој молим те со сила будала да се прајш.Ако не се зафркаваш слушај шо ти рекле сите тука не прај глупости.
     
  11. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Уште од кога ја видов темава верував дека девојчето има желба да стане режисер на шпанска серија. Не верувам дека е вистина и искрено се надевам дека е тоа само некоја нејзина фантазија.

    Многу веројатно е потенцијалниот татко на твоите деца да не го дочека нивното полнолетство |(

    Какви се твоите родители, нормални??? НЕ
    Секој нормален родител тоа не може, не смее и нема да го дозволи. И ме интересира како тоа ти стоиш одлично финансиски? Заработуваш?

    Трибиани искрена,чиста љубов во врска од 3 месеци и разлика од 30години помеѓу нив двајцата е невозможна :shake: :shake:
    А хусарик мислиш дека типот е нормален што на 50години сеуште не е оженет и немал деца? :?:
    Или мислиш дека ја чекал вистинската жена-љубов на својот живот т.е. тебе.


    Ќе се повторам се надевам дека е тоа само твоја фантазија дека не е вистина. Во спротивно чукни ја главата, оди прошетај, уживај во животот со другарки и врсници, а не со дедовци. Ако имаш некој проблем разговарај со твоите родители или побарај стручна помош од психијатар.
     
  12. husaric

    husaric Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    јас сум студент но и работам како преведувач така да сум независна од моите родители. инаку немам брат ниту сестра, моите имаат овде во монако фирма за прозори, врати...која секако еден ден ќе ми припадне мене. овој случај не е од типот 21год.млада ,убава девојка+50год.=спонзоруша.
     
  13. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Смешки! Девојкава сигурно и е досадно и се шегува |( Ајде иди викни ги мајка ти и татко ти нека те протепкаат малку чисто онака неколку воспитни па ни на крај памет да не ти дојде некој 5 години постар од тебе, а камо ли 30 |( Еј а баш ме интересира дали типот бил претходно женет или па сиве овие години тебе те чекал прво да се родиш па да порасниш |( И косата веќе целата му е седа???
     
  14. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    И што сега ќе се правиме дека за оваа појава прв пат слушаме?
    Факт е дека оваа појава постоела и ќе постои, грозотии има на секој чекор.
    Таа на 21 била богата а да ја прашам како? Дај кажи па сите истата работа да ја фатиме, или па твоите до сега те ранеа па им се смачи и си викаат оди ќерко тој нека ти ги плаќа трошоците од сега.
    Инаку не си измислила ти топла вода ама престани да не убедуваш дека од љубов ќе се мажиш, може те прошетал ти купил неколку партали и си викаш ееее ова е живот.
    Инаку еве што се врти по веснициве во последно време
    http://www.mactel.com.au/php/sr_news_flash.php?newsid=2552
     
  15. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185

    ако немаш 5 денари кажи ке ти позајмиме и оди купи си ПАЛОМА за жив грев си ! и да си се поплачиш самата зо*ш Ти си немала разџбирање бе ! А бе све разбирам ама не разбирам кај се мајка ти и татко ти срам да им е а најповеќе на татко ти што не те воспитал на време и што не ти пружил татковска љубов за да можеш да сватиш како да ги почитуваш постарите аман МА требат некој закон да се донесит како оној за педофилија и за такв
    и ко вас за ,,малтретирање на повозрасни личности во смисол физички и психички,, Ами тој ерген е 30 години и ти се најде сега да се мажиш со него дан останит неженет случајно ! аман ,,зини земјо и лапни ги сите невоспитани и психолошки правилно не научени деца ,,
     
  16. husaric

    husaric Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    во животот никогаш немам осетено недостаток за пари секогаш имав што ќе посакам, убаво ви објаснив дека студирам и дека меѓувремено и работам и нормално дека секогаш ја имам финансиската подршка од родителите. јас сум нивно единствено дете. знам дека ви е тешко да разберете како може една 21 годишна девојка да сака 50 годишен па затоа најлесно за вас е да мислите дека овде нема љубов туку само само интерес. јас не се обидувам да ве убедам во ништо секој може да ме разбере како што сака но само јас знам што е вистината а таа очигледна е неприфатлива за вас. искрено и јас да слушнев за ова пред 3 месеци сигурно ќе мислев како и вие.
     
  17. husaric

    husaric Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    хехехе немам 5 денари а и веќе ако ми позајмите треба да имате во обзир дека нема да имам од каде да ви ги вратам хехехехе ок понатаму не ти го разбрав зборот како беше разџбирање=? и те молам за какво малтертирање зборуваш хехехе дефинитивно си на погрешна адреса. но ти благодарам за коментарот ме насмеа со солзи хехехехе
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Пред неодамна на другар ми му почина татко му на 89 - годишна возраст :( Дедо му е сеуште жив и фала богу многу помлад.
    Ете...се случува. Не често, но се случува. Колку што знам татко му бил универзитетски професор, се заљубил во мајка му и се земале. И очигледно нивното "happily ever after" издржало.

    Не е лолита синдром ако девојката е веќе возрасна. Јас би го нарекла "Ann Nicole Smith" синдром. Колку е нормална ваквата разлика, не можам да кажам ниту да проценам бидејќи денес во светот има еден куп ненормални работи и девијации. Но најприродно не е - по мене.

    Но дали мене лично би ми било својствено да сум во ваква врска - е тоа богами нече мочи. Сексот е за мене една од 3те најосновни компоненти за исполнувачка и здрава врска. Па сега ако треба да бирам дали да го мислам дали при оргазам ќе доживее инфаркт (не дај Боже) или не во време кога јас го доживувам врвот на мојата сексуална зрелост, ај боље да НЕ го мислам. Тука веќе компатибилноста ми е нарушена заради возрасната разлика. Пред се друго.
    Друго што би имала чуство дека се грижам за татко а не за партнер. Но хеј - се и сешто има. Секој со своите избори :)
     
  19. zlatapetkova

    zlatapetkova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    55
    Ќе ве молам не мешакте педофилија.Педофилија е сексуална склоност кон деца,од исти или различен пол..Хетеросексуалците се склони кон девојчиња од 8 до 10 годишна возраст.Додека хомосексуалците бараат малку постари.Така да за случајов дефинитивно не е педофилија.
    Дека не е во ред не е во ред до некаде.Но мислам дека малку се претера на темава.Дали се шегува или не тоа е нејзино,наше е да дадеме мислења но не и право да вреѓаме и да си тераме мајтап со девојката.Така да ако она одлучила да стапи во брачна заедница со човекот ќе стапи...и кои сме ние тоа да го сопреме.Значи можеме само да даваме мислења но не и да се обидуваме да ја вразумиме или да влијаеме на неа.
     
    На vikimace и husaric им се допаѓа ова.
  20. vikimace

    vikimace Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.