1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Братства и сестринства(Greek)[2007]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LivingGlam, 27 декември 2010.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Greek е серија за студентскиот живот во братства и сестринства (хммм како ли да ги наречам :?: на македонски?)
  [​IMG]
  Преинтересна е и ниту една епизода не ми била здодевна.
  Досега се излезени 3 сезони, а четвртата ќе започне на 3 Јануари (прилично долга пауза направија помеѓу сезоните).
  Главни ликови:
  [​IMG] - Cappie
  [​IMG] - Casey
  [​IMG] - Ashleigh
  [​IMG] -Evan
  [​IMG] - Rebecca

  Ја гледал ли некој Greek? Не е скапа серија како оние што се емитуваат на CW мрежата (Greek се емитува на ABC), но мене ми е меѓу омилените.
  Ако некој сака да и’ даде шанса, еве:
  http://www.sidereel.com/Greek

  P.S. не знам како да ја наречам на македонски, па затоа не напишав во насловот. :|
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Greek

  Jaс ја имам слушнато, ама ја немам гледано. Дај опиши уште некој детаљ од серијава, па можеби кога ќе имам време ќе ја ѕирнам.
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Greek

  Многу алкохол, забави, пријателства, љубов... Студентски живот како што сме посакувале порано. :D
  Го нема она "секој со секого" (дотолку). Интересна е зашто има повеќе ликови и цело време нешто ново се случува. А и Кепи е закон (најдоброто од серијава ;) ). Да не ти кажувам кој со кого се сака зашто ќе ти се расипат првите епизоди. Значи секој е дел од некоја куќа (братство или сестринство), и меѓу себе се дружат, натпреваруваат... Најјако е ривалството меѓу Omega Chi Delta и Kappa Tau Gamma.
  Гледај неколку па ќе знаеш дали да продолжиш.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  И јас ја сакам серијава. Секакви тинејџерски сплетки има и интересна е за гледање.
  Не ја пропуштав на фокс, ама со нивното емитување на страи епизоди, па нешто помешано старо ново, го изгубив теркот. Ќе почнам на нет сега да ја гледам од третава сезона :)
   
 5. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  На Фокс Лајф ја следам серијата и предобра ми е.
  Супер ми е Кепи, и најубав ми е од сите, а Расти ми е најсмешен. :D
  На Фокс се испомешани, па планирам за распуст да ги изгледам сите епизоди. :)
   
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
 7. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  Кој сака да се кладиме дека Ashley ke go "plesne" Rusty? ]:) ]:) се смуваа сега последната епизода, ама расти не се сеќава на ништо....ејјјјј која катастрофа е тоа замисли :) се смувал со некоја бомба а да не се сеќава 8) 8)

  расти брат - прими сочуство !!!! :rock: :rock: :rofl:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Еееј лудница беше последната епизода.
  И претпоследната со козата :D . А Кепи ис сооооу роментик :inlove: .
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Лелеее не ми се верува.
  Толку многу се соживеав со последнава епизода, солза за малку ќе пуштев ;(
  Ќе ми недостига серијава, не очекував да заврши со 10 епизоди од последната сезона :doh:
  ... ама куќата бе, како можеа? ;(

  Едит -
  конечно барем го дознавме името на Кепи :D

  Абе чекај уште еден едит... И песната на крајот... ме дотолчи ;(
  Малку депресивно, но многу реално заврши серијава. Forever young? Никој и никогаш.
   
 10. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  haha imeto na kapi - Captain :D hahah туку Расти види го до каква риба дојде еј......Geeks get it all at the end :rofl: :rofl: Затоа што сега имам слободно време за уште една серија, вчера од кога ја изгледав Greek, почнав да гледам една друга The Event...Како и да е, сепак заврши добро, со среќен крај....А за куќата - ноу комент....Ама затоа расти се докажа како прав водич со говорот дека не е до куќата туку до духот е :)

  уште една серија оди во историјата на изгледани хаха
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Леле не можам да ја прежалам јас :(
  :D
  Дефинитивно омилената ми беше, и многу ми е мило што не го утнаа крајот.
  Ај сега ќе ја пробам таа The Event, да видам што е :)
   
  На Mistery му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  И јас ја догледав сега последната епизода.
  Пуштив по некоја солза кога ја урнаа куќата, просто не ми се веруваше :x Ама тоа беше потребно за да може Кепи да замине, со урнувањето на куќата му се ослободи духот :)
  Расти и Ешли не ми одговараате некако, не знам зашто...
  Ама добар крај сепак :)
   
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Леле и мене Рати и Ешли ми се тапа пар, ич не одговараат вака физички. Ама интересни се, редно беше Расти да си фати асална женска :D
  Сцената со куќата и мене ептен ме погоди, жалосно беше :(
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  И мене ми е жал сега кога ја догледав...
  А мислам и дека Еван и Ребека пак ќе се смират, така некако ми изгледаше со погледите :)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ја обожавам!
  Ах колку ја мразев Кејси што се плеткаше и со Капи и со Еван. :inlove: :D

  Ме нервира Фокс Лајф што во еден термин дава една сезона, во друг друга и така каша попара ми се стори. Летово има да ја изгледам цела трета сезона асално, па да влезам пак во шема со серијата. :$
   
 16. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Уф, ДА! Јас си мислев нешто погледи ова она само ке бидне, а не до толку заљубеност. :D :D
  Ги сакав Ребека и Ешли, посебно на Ешли стилот на облекување.. :x :clap:

  И конечно на крајот дочекав правилното име на Капи да го чујам и човекот да се озбили.. :D :D
   
 17. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Пρед неκој ден почнав паκ да ја гледам сеρијава, иаκо ја гледав уште κога излегуваа тогаш нови епизоди. Сеρијава ми е непρебол, една од најинтеρесните и најубавите што ги имам гледано, ρелаκсиρачκа и забавна, немаше епизода а да ми е досадна. Ме фати неκоја носталгија по сеρијава и моρам паκ да ја изгледам :D
  Најинтеρесен лиκ сеκаκо Κапи, мада сите лиκови си се погодени κаκо што тρеба. Ми е κρиво само што има 4 сезони, пρемалκу се :)