1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брацо "исцелител " дали некој некогаш бил ??

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lovely-girl, 21 ноември 2013.

  1. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Дали некој слушнал за овој исцелител, или пак некогаш бил кај него ?! За оние кои не се запознаени со ова личност би појаснила дека овој човек има многу помогнато на многу луѓе во светот. Тој ги лечи луѓето со погледот, и со сеансите од неговиот глас, им ја враќа самодовербата, некој луѓе излечил од тешки болести и слично . А оние пак кои долго време немале деца, им помага да го добијат и тоа богатство . Во нашата земја не е толку многу познат но надвор од неа, многу луѓе го знаат и бараат спас за сите проблеми. Јас најдов еден текс на интернет каде што има повеќе информации за него, па се надевам ке споделиме искуства доколку некој бил . На овој линк има информации, а подолу е сликата од Брацо за време на неговите сеанси
    http://dnevnik.mk/?ItemID=57CA69A3DD9C6 ... 16FBF8D853
     

    Прикачени фајлови:

  2. Zajce55555

    Zajce55555 Нов член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Jas imam slusnato za nego. Mislam deka bese od Hrvatska ili Srbija no ne sum sigurna . Mojata tetka zivee vo Avstrija i bila kaj nego. Toa e poodamna i ne se sekavam bas mnogu. Pamtnam deka ni donese Cd od Braco i go gledavme :D Ako nesto te interesira mozam da ja prasam Pozz
     
  3. Orthophill

    Orthophill Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    4.397
    Пол:
    Машки
    Беа едни мои познаници кај Брацово кога беше во Скопје. Букет однесоа, ама на враќање имаа сообраќајка. Две од патничките завршија со тешки телесни повреди... Колата лом.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    "Исцелители" има колку сакаш, не разбирам само луѓево како им веруваат толку многу.Изгледа е полесно на друг да му се верува, отколку на себе си и колку човек е самиот способен, колкава самодоверба може да има само ако посака, кога станува збор за проблемите.А што е покатастрофално, во такви луѓе, останатите гледаат како на нешто возвишено, на кое сметаат дека треба да му се поклонуваат.Имам слушнато за човеков, но воопшто не му верувам, не само на него, туку и на било каков "исцелител".А кога ќе ми текне па уште со поглед лечел, смеа ме дрма, можда ги хипнотизира на некаков начин луѓето, а тие му веруваат и оп решен е проблемот (facepalm) Плацебо ефектот е интересна работа.
     
    На kjukli, Draginja и joy1 им се допаѓа ова.
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    Мене ми личи на секташ :devil:
     
    На Gordana10, kjukli и Draginja им се допаѓа ова.
  6. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Најголемиот исцелител и учител на сите времиња, Исус Христос, рекол: Бесплатно добивте - бесплатно давајте понатака.

    Колку што јас знам овој „исцелител„ дозволува да се наплаќа присуството на неговите групни сеанси од страна на „менаџери„. Тоа кажува нешто.
     
    На angelche16, fificaaa и Marossa им се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Овој држеше предавања кај мене на факултет. Цел факултет ни беше излепен со неговата фаца и препорака да не доаѓаш ако си трудна. Баш се чудев кој е.
     
  8. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Баш ме занима шо поглед ќе да е тоа што забременува неплодни жени.
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Јас сега прв пат гледам дека постоел.