1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брацо "исцелител " дали некој некогаш бил ??

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lovely-girl, 21 ноември 2013.

 1. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Дали некој слушнал за овој исцелител, или пак некогаш бил кај него ?! За оние кои не се запознаени со ова личност би појаснила дека овој човек има многу помогнато на многу луѓе во светот. Тој ги лечи луѓето со погледот, и со сеансите од неговиот глас, им ја враќа самодовербата, некој луѓе излечил од тешки болести и слично . А оние пак кои долго време немале деца, им помага да го добијат и тоа богатство . Во нашата земја не е толку многу познат но надвор од неа, многу луѓе го знаат и бараат спас за сите проблеми. Јас најдов еден текс на интернет каде што има повеќе информации за него, па се надевам ке споделиме искуства доколку некој бил . На овој линк има информации, а подолу е сликата од Брацо за време на неговите сеанси
  http://dnevnik.mk/?ItemID=57CA69A3DD9C6 ... 16FBF8D853
   

  Прикачени фајлови:

 2. Zajce55555

  Zajce55555 Нов член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Jas imam slusnato za nego. Mislam deka bese od Hrvatska ili Srbija no ne sum sigurna . Mojata tetka zivee vo Avstrija i bila kaj nego. Toa e poodamna i ne se sekavam bas mnogu. Pamtnam deka ni donese Cd od Braco i go gledavme :D Ako nesto te interesira mozam da ja prasam Pozz
   
 3. Orthophill

  Orthophill Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  1.732
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Машки
  Беа едни мои познаници кај Брацово кога беше во Скопје. Букет однесоа, ама на враќање имаа сообраќајка. Две од патничките завршија со тешки телесни повреди... Колата лом.
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  "Исцелители" има колку сакаш, не разбирам само луѓево како им веруваат толку многу.Изгледа е полесно на друг да му се верува, отколку на себе си и колку човек е самиот способен, колкава самодоверба може да има само ако посака, кога станува збор за проблемите.А што е покатастрофално, во такви луѓе, останатите гледаат како на нешто возвишено, на кое сметаат дека треба да му се поклонуваат.Имам слушнато за човеков, но воопшто не му верувам, не само на него, туку и на било каков "исцелител".А кога ќе ми текне па уште со поглед лечел, смеа ме дрма, можда ги хипнотизира на некаков начин луѓето, а тие му веруваат и оп решен е проблемот (facepalm) Плацебо ефектот е интересна работа.
   
  На kjukli, Draginja и joy1 им се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.011
  Допаѓања:
  309.919
  Пол:
  Женски
  Мене ми личи на секташ :devil:
   
  На Gordana10, kjukli и Draginja им се допаѓа ова.
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  4.026
  Најголемиот исцелител и учител на сите времиња, Исус Христос, рекол: Бесплатно добивте - бесплатно давајте понатака.

  Колку што јас знам овој „исцелител„ дозволува да се наплаќа присуството на неговите групни сеанси од страна на „менаџери„. Тоа кажува нешто.
   
  На angelche16, fificaaa и Marossa им се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.915
  Допаѓања:
  51.087
  Пол:
  Женски
  Овој држеше предавања кај мене на факултет. Цел факултет ни беше излепен со неговата фаца и препорака да не доаѓаш ако си трудна. Баш се чудев кој е.
   
 8. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.270
  Баш ме занима шо поглед ќе да е тоа што забременува неплодни жени.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.439
  Пол:
  Женски
  Јас сега прв пат гледам дека постоел.