1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брачен судија (Cител TВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 18 мај 2012.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Нешто тотално различно од она што досега сте го гледале. Проектот има за цел да ги реши брачните проблеми на пријавените учесници и да ја најде причината поради која се појавил тој проблем.

    Жирито е составено од познати личности, водители, спортисти и актери. Тие ќе ги коментираат, оценуваат и ќе им нудат различни совети на брачните парови во моментите на расправии и несогласувања на кои гледачите ќе бидат сведоци секој викенд на Сител. Публиката за првпат ќе може да се најде во центарот на брачните расправии, да ги надгледува одблизу, како и да ги анализира. На крајот ќе биде прогласен победникот.

    Како се одредува победникот?

    Еден од членовите на жирито ќе има улога на судија, тој на крајот ќе го повика брачниот пар кој има проблем или несогласување, и ќе одлучи кој е во право, а кој не. Доколку жената е победник, а мажот е виновен. Во тој случај жената ја освојува наградата и обратно.

    Влијание на одлуката ќе имаат сите членови на жирито, кои наизменично ќе ја даваат својата критика за актуелниот проблем, како и совети за тоа како најдобро да се реши истиот.

    Меѓу судиите ќе се појават Аца Лукас, Лепа Лукиќ, Саша Поповиќ, Дејан Петкович, Беби Дол, Дара Буба Мара, Аца Пејовиќ, Милан Станковиќ и други.
    http://www.sitel.com.mk/tv/emisii/brachen-sudija

    |( |( Mорав да ја отворам темава. Mе интересира дали некој го заприметил ова шоу? Kаков впечаток(веќе се знае) ви оставил? и дали сметате дека треба да престанат да не трујат со вакви мизерни шоуа?
     
  2. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Три пати го имам гледано, три пати се некој од село, повозрасни се учесници.
    Им плаќаат на луќево за да се бламираат или они самите немаат мозок и респект кон самите себе па се пријавуваат??? :^)

    Кој нормален би се пријавил на ТВ да го гледа светот кој проблем го има дома, па и познатите да ми ги решаваат проблемите.
    А од судииве (познати ) пак кој разведен, кој пијаница бог да чува, они да ти решаваат и дискутираат за брачен живот :fubar:
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Што да правам, во 6 сабајле уште бев будна и не можев да заспијам, и ај да видам што има на Тв, и почна ова чудово, и таа емисија што ја изгледав ми беше доволна за да ја потврдам глупоста наречена `Пинк емисии`.
    Колку што се сеќавам, проблемот беше што жената (40-50 год.), имаше пасија кон играчки, лупала по илјадници динари за играчки, и си ги редела пустата на една витрина едно пеесетина кукли/играчки. Проблемот дополнително се влошил што она не му праела ручек, и он идел кај комшиите да јаде.
    И памтела секоја кукла на кое место стои, овој ако поместел некоја или покушал да и ја земе за да ја фрли, она одма на рапорт барала да и се врати. |( :tmi:

    Аца Лукас ќе ми решава брачни проблеми! :rofl: :rofl: :rofl:


    И мислам дека на крајот установи стручново жири дека жената била у право. Ја укоражија уште 50 кукли/играчки да си купи. Јеееееее! :rock:
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јас го имам видено не реклама, и никогаш не помислив да го гледам, толку се мизерни, толку се.... :x
    немам зборови, единствено нешто што ми доаѓа логички е дека се некои луѓе кои не се при финансии,и телевизијата им плаќа одредена сума пари, и тие излагаат на ТВ.
    Инаку незнам кој нормален човек би направил такво нешто.
     
    На rici.aaaaa и Filiposka им се допаѓа ова.
  5. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    хахахах имам гледано мислам дека една епизода беше,кога жената купуваше многу мечиња и кукли а мажот тоа го нервираше,мислам ви се молам,тоа е толку смешно, претерна утка е емисијата
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    претходниот викенд учев дека полагав и останав дома, и случајно на телевизија ја начекав.
    Колку сум се смеела значи, какви гупости и глуперди се пријавуваат тоа е страшно, СТРАШНО.
    Ненормални луѓе, се јавуваат на телевизија да и ги репаваат проблемите, ма клоца во гз бре за таквите а не да им ги решаваат проблемите пеачи, водители и некои небитни квази звезди.
    Немаат тие 3 чисти во глава, ма ни за милион не би отишол човек со здрав разум на тоа.
    А тоа со билбордот ми беше ВРВ на ступидноста!
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Чиста мизерија зарем некој од страна да ѓи решава брачните проблеми.......глупости :lol:
     
  8. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Уште една шит емисија на Шител телевизија (каналов кај мене е избришан од разумни причини со цел заштита на идното ментално здравје и висина на интелигенција, како на домашните, така и на упорните гости).
     
  9. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Ма ајде глупости невидени многу ми е некако ретардирана емисијава :D Гледав една емисија само таа со куклите што ги собирала по дома,а па Аца Лукас ке им ги решава проблемите и совети им дели :D.Што нема да им текне на овие од пинк претеризам-сељачизам им се емисииве :x
     
  10. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Мене па и не ми е нешто лоша емисијата. :wasntme:
    Оваа водителкава Сања Маринковиќ има една друга емисија на Пинк, се вика Магазин Ин, таа е сосема поразлична од оваа и ја следам со години, нешто како српска Опра Шоу и е многу гледано таму.
    Па така, може пристрасно и Брачниов судија ми е симпатичен.
    На крај краева, постои далечинско, на кој не му се свиѓа нека мења канал. :)
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    За Сања Маринковиќ ни јас немам лош збор, ја паметам уште од 2005/6 некаде кога почна со Милан Калиниќ во емисијата Све за Љубав.
    Одлична водителка е, сум ја гледала доста, но конкретно шоуто не ми се допаѓа.
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Еднаш гледав и што знам, не ми беше толку лоша, има далеку полоши емисии како Големиот Брат на пример.
     
  13. OneDirection

    OneDirection Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    238
    Oва според мене е уште една глупост од типот на Мењам жена , 48 часа свадба и слични такви глупости. Не сум го гледала и не планирам да го гледам
     
  14. Lozanoska

    Lozanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2012
    Пораки:
    361
    Допаѓања:
    133
    Живи глупости...
     
  15. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    вистина неможам да верувам што се пуштаат на тв.... :^) ама ич не верувам во ова кој е луд да му некој друг решава проблемите :fubar:
     
  16. nepoznaata

    nepoznaata Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    6
    Едноставно емисија без никаква суштина....глупости
     
  17. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Се пријавиле во брачен судија зошто мажот сакал само сенвичи да јаде,и цел ден не јадел ништо др само сенвичи, ми се чини дека овие двајца се обрукаја најмногу од сите што ги гледав!!!
    Некои старчиња ми беа интересни, а некој многу лошо глумат,мислам дека повеќето се пријавени заради сумите,а не дека стварно има проблем.... Го гледам понекогаш кога нема ништо попаметно по каналите...
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Брачен судија ..како и Прељубиници да се згазиш од смеење ..кај се гледа дека е местено ама и Србија си е расад за ненормален народ сепак.Ден денес уште се смеам за една од прељубици со гаќите на лустер :rofl: :rofl: Ај тоа ама за какви пак глупости некои се пријавуваат , па човеќ ќе помисли овие живеат во некој друг свет ..Мажот и готвел па и прљал , маж и работел многу па немале време за онадење , маж и свирел ,пеел многу , маж и купувал на попуст .... :^) Се гуски до гуски ...да имаат тие акал во паметот што викаат старине ќе земат крпчиња да вртат покрај такви вредни мажи ... или пак при крај се со идеите ... :^)
    Незнам зошто ама се повеќе се уверувам во тоа зошто Србиве ги бие лош глас .. |( ...
    Ај тоа ама до каде им цепе паметот ..ќе набутаат 3489435843 пропалитети од звездички
    кои мочаат , серат ,се ебат , мастурибраат
    пред камера а после ќе видиш на Брачен судија ќе ми дели памет |( ...Па колку и да им даваат пари па не одам да се срамам покрај такви дебили бре .. Аца Лукот ќе ми дава мене совети кој дали бил трезен 5 минути од својот живот . |(
    Бате Ване убаво си збори гледајте си ги женичите и гледајте си во своето трло ..а ако дојде време Аца да ви дава совети боље земете од оние подебелите јажиња и на криво кувче обесете се ...(ова за србиве )..

    До толку бре не им цепе акалот на нашиве па да снимат некоја серија ? До кога Србиве ќе не затупуваат и ќе ја навредуваат нашата интелегенција ? :^) ...
     
  19. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Тотално трошење на време и глупост емисијава е.
    Овде се пријавуваат само некој старчиња за глупости ..
    Направиле по 40 години заедно во брак и друг да му ги решава проблемите, и што дека ќе победи едниот демек ќе се сменат работите? :^)
    Глупости.
     
  20. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Леелее смешкии...
    Мажот многу се дотерувал, ГДЕ СИ БИО ДВЕ НОЧИ И ТРИ ДАНА ? Код механичара, Даљинското, Сериите...
    Проблеми до недоглед :lol: :lol:
    Овие судиите поише се смеат и се зафркаваат него што судат али ај...
    :puke: