1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Браќа и сестри (Brother and sisters) [2006]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 29 јануари 2011.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.958
  Допаѓања:
  99.156
  Пол:
  Женски
 2. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е многу интересна, толку трогателни приказни се пронижуваат во текот на сезоните. Неможам да издвојам омилен лик затоа што сите ми се прекрасни, како се снаоѓаат во разни ситуации како семејство,и покрај сите незгоди што им се случуваат. Прекрасна серија, со одлични глумци. :)
   
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.958
  Допаѓања:
  99.156
  Пол:
  Женски
  Нели?? Јас ја гледам од интернет и сум заљубена во серијава!!!
   
  На TinaM25 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  За само неколку дена изгледав 16 епизоди. Многу ми е интересна, можам да замислам што се има во следните сезони :)
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Нена, активирај се малку на темава, да имам со кој да коментирам :D
   
 6. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Јас ја гледам серијата. :)

  Едно не ми е јасно. Дали ова беше крај на серијата?
  Мислам, со оглед на тоа како заврши последната епизода.
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Не, не ќе има и 6та сезона, баш читав негде на интернет пред некој ден.
  А последната епизода беше многу весела, ба убаво ја смислиле, Сол ми бее ептен смешен со играњето :D
   
 8. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Супер ко така. Ќе имам занимација во понеделник :D
   
 9. decko

  decko Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Е многу пријатно се изненадив :rofl:
  Од утре ќе ја даваат серијава на Сител(чудо :) ) околу 11ипол навечер.Се надевам сите сезони ги купиле.Да ја гледате, многу е убава ;)
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.958
  Допаѓања:
  99.156
  Пол:
  Женски
  Да бе и јас се изненадив, само ми е глупо што толку касно ја даваат. ЈАс сега чекам да почнат новите епизоди на Универзал канал. НЕ сакам да ги смињам зашто си го сакам терминот во недела навечер кога даваат по две епизоди.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Нена, која сезна чекаш да ја почнат?Дека наводно 6та немало да има, или постарите ги гледаш?
   
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.958
  Допаѓања:
  99.156
  Пол:
  Женски
  Па сега треба да ја дадат 4 та сезона на Универзал. И после уште една и толку.
   
 14. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Со нетрпение ја чекам на Сител. За само неколку минути.
  Ке ја гледам, и ке ви се придружам во дискусијата :P :lol:

  Не сум знаела за серијата, кога даваа реклама на Сител, пред неколку дена, една другарка ми кажа ја гледала по малку на Универзал Канал, и била интересна. Па и според содржината ме заинтереснира, и затоа ке ја гледам. :) Малку е без веза терминот, ама ништо
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Мајка ми се навлече на серијава, ја гледаше долго време секоја вечер на универзал и после толку време се откажа, ептен ја закашкаа работава. Мене не ми се допадна од прв момент, бидејќи ми е типчна американска серија, богат бизнисмен, со фина и убава жена и мноооооооооооогу деца, таа ништо не работи се грижи за децата, мажот има 100 швалерки, мажот умира и таа тогаш дознава дека има тој имал вонбрачни деца, милион швалерки и серазбира финанскиски проблеми! |( и гледам мора да има некој геј у серија, не дека имам нешто против, но мене ми е типчно клише, ништо поразлична од многу бројните шпански серии :^)
   
 16. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Ми се допаѓа серијата и редовно ја гледам,само не ке биде лошо да ја поместат малку порано наместо овие индискиве серии.
   
 17. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Да би било супер да ја преместат стварно е многу касно :)
   
 18. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Знае ли некој каде да ја гледам на нет?!
  Ме интересира што ќе се случи,дали ќе умре Мекалистер :worried: :worried:
   
 19. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Баш и јас тоа сакав да прашам, ај нека ни каже некој. По моја претпоставка мислам дека ке умре,јас си се исплакав ;( ;( ;(
   
 20. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.128
  Допаѓања:
  64.588
  Пол:
  Женски
  На femina11 му/ѝ се допаѓа ова.