Браќа и сестри (Brother and sisters) [2006]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 29 јануари 2011.

 1. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Еве ти линк од наредна епизода гледај,поззз
  http://www.free-tv-video-online.me/play ... d=FF5JHZEZ
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  Фала, леле многу беше тажно. :worried: :worried: :worried:
   
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  33.389
  Пол:
  Женски
  Нема да умре.
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Ќе умре Мекалистер на крај, во кома ќе биде долго време и Кити мислам ќе ги исклучи апаратите по препорака на докторите
   
 5. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  33.389
  Пол:
  Женски
  Ова збориш за до крај на серијата??
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Па до каде што ја прекинаа, петта сезона.
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.815
  Допаѓања:
  33.389
  Пол:
  Женски
  Тоа е крајот, ама јас уште немам стигнато до крај со гледање. А до каде сме кај нас со серијава зато не ја пратам кај нас??
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Еј, не знам да ти кажам, ниту јас одамна немам гледано кај нас, нека каже некој што гледа.
  Прочитав ти дека гледаш на Универзал, таму даваат само за викенд мислам, така што на Сител побрзо би ти одело гледањето сигурно.На Сител од август оптприлика почнаа, веројатно се некаде трета сезона.
   
 9. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Да на Сител се до третата сезона.
   
 10. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  Ме нервира Рајан, само иде по Ребека. -.-
   
 11. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Серијава ми станува се поинтересна и поинтересна. Многу ми се допаѓа тоа што случките што ќе се случат во епизодата, во истата епизода се решаваат. Нема многу тупуње и чекање со епизоди. :)
   
 12. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Toa е нормална серија, а не како турскине што трујат :)
   
  На feferona му/ѝ се допаѓа ова.
 13. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Да, токму поради тоа треба да ја даваат порано на местото од овие индискине,јас не знам дали некој нив ги гледа. :puke:
  Вака барем и англискиот колку толку може да се усоврши.Навистина :lol: :lol: :lol:
   
 14. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Страшно добра и поучна серија.
  На сител неможам да ја гледам од причина што времето е неприкладно, инаку имам изгледано една сезона и планирам да ја симнам цела серија од интернет. Вреди да се изгледа до крај... Нема да жалам за „потрошеното“ време! :mm:
   
 15. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  Не можам да издржам без серијава, без разлика на тоа колку обврски имам и сл, кога почнува Браќа и сестри, јас сум си пред тв. Уживам.
  Сите ги сакам, сите ликови, САМО Кити - Калиста Флокхарт, абе женава ми е толку.. толку..толку антипатична (ова беше кажано у нејзин стил, не знам дали сте приметиле додека зборува повторува зборови, демек да звучи пореално, абе :@ )
  Омилен ми е Кевин. Ептен ми е срце, интересен лик, интересни гримаси прави..а и најмногу се пронаоѓам во него..
  И овој новиов РАЈАН. :inlove:
  [​IMG]
  :x
   
 16. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  да не знае некој случајно како се вика песната што ја даваат во серијата :?:
  пример кога ќе дадат на сител дека во толку и толку ќе се емитува серијата :)
  епа песната .
   
 17. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Колку што јас забележав вчера и завчера серијава ќе ја даваат уште денс.од утре ќе има некоја друга српска.Баш ми е криво,ама ќе си ја догледам на нет. ;)
   
 18. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Не е фер убав филм, а престанаа да го даваат, остај тоа туку на негово место даваат некоја спрска серија што нема врска... :yawn:
  п.с еинствен филм во кој хомосексуалците ми се многу слатки... Кевин и маж му се срциња заедно :lol:
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.780
  Пол:
  Женски
  И јас истото се нервирам, зошто воопшто почнаа со емитување ако ги немаа сите сезони. Ама затоа од турски серии човек не може глава да дигне.
  А колку поучна серија, и релаксираше.. Тоа е тоа..
   
 20. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  Поглупа серија амин |-)