Браќа и сестри (Brother and sisters) [2006]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 29 јануари 2011.

 1. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Колку е само добра серијата. Не дека имам некои предрасуди за турскиве серии, ама сварно вреди да се погледне. Не за џабе е добитник и номинирана е за Еми и Златен Глобус. Само што слушам во последно време дека Сител не ги откупила другите сезони и дека серијата престанува да се емитува??? :worried:
   
 2. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Во кои термини ја даваат на Universal?
   
 3. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  леле и мене ми беа многу слатки, :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 4. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  БРАЌА И СЕСТРИ!! :)

  убава серија е онака семејна, интересна.. ја даваа на сител ама заврши ама незнам дали на тој др канал ја има сеуште знам дека ја даваа што беше поранешен Халмарк :)
   
 5. Chelsea

  Chelsea Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  29
  Ја гледав додека беше на сите, добра серија.
   
 6. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав на Сител додека ја имаше, а од пред два-три месеци почнав да ја гледам на Фокс Лајф и таму се многу понапред од кај нас, утре вечер ке почне последната 5 сезона.