1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Браќа и сестри (Brothers & Sisters)- Сител тв

Дискусија во 'Канта' започната од la.chocolada, 30 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Серијата Браќа и сестри е една од најгледаните во светот во последните 5 години.Кај нас пред извесно време почна да се емитува на Сител и тоа секој работен ден од понеделник до петок во 23:30 часот, по дневникот 2.
  Приказната е концентирана на семејството Вокер кое живее Пасадина, Калифорнија. Корените на ова семејство се од ирско-еверејско потекло и се занимаваат со семејниот бизнис компанијата која е главен дистрибутер на храна во регионот.
  Семејството го сочинуваат таткото Вилијам, мајката Нора и нивните пет деца. Братот на Нора, Сол е заедно во семејниот бизнис и ги знае сите афери на семејството.
  Приказната започнува со смртта на таткото на роденденот на Кити, една од ќерките. Неговата смрт ќе открие големи тајни на семејството, тоа е неговиот двоен живот. Двете големи тајни е дека имал љубовница Холи и вонбрачна ќерка Ребека и дека проневерил пари во сопствената компанија. Откако ќе дознае дека татко му планирал да отвори винарија, Томас заедно со Холи влегува во тој бизнис.
  Серијата е добитник и номинирана е за најзначајните награди Еми и Златен Глобус.Кај нас сеуште не е актуелна поради неповолниот термин на емитување, но мислам дека е доста поучна и интересна серија која вреди да се погледне. Какво е вашето мислење за истата и дали ја следите?
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
 3. srcuff

  srcuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  еее браво за темава :) инаку на темата што претходно ја имало за браќа и сестри, се збори за серијата кога не беше емитувана кај нас. ја гледам, ја следам и интересна е. се надевам дека ќе ги има сите сезони до крај и дека ќе го сменат терминот на емитување.поздрав
   
 4. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  темата е дупла
  клуч :D
   
 5. srcuff

  srcuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
  и што е толку смешно кај клуч?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.