1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бргу ве молам ! помош

Дискусија во 'Канта' започната од mitevskaIvana, 27 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mitevskaIvana

    mitevskaIvana Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пред околу 3 ипол недели со дечко ми имавме сексуален однос,тој како и обично секогаш носи кондом,ама овој пат,кондомот пукна,но за време на целиот сексуален однос,не усетивме дека пукнал,на крајот,кога видовме беше скинат,за срекја тој на сврши во мене,следниот ден се напив апце за контрацепција т.е. апче Норлево ако некој слушнал - засштита во текот на 72 часа,се напив ден потоа добив крваренја,не обилни но по неколку капки на почетокот,сега поминаа 3 ипол недели мене не ми запира крварењето,иако е малку,еден денеска имам малце повише.
    Страв ми е посто следев некои форуми и на мн места писува дека е почеток на бременост,имам 17 години и цело време се тешам со тоа дека не ми иде редвоно и затоа и овој пат е така,ако има некој нешто да ми помогне нека пиши.Благодарам
     
  2. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    ^Најдобро е да си посетиш гинеколог :call:
     
  3. memory

    memory Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    9

    Под хитно да одиш на гинеколог, не знам зошто си чекала три недели, ова не е нормална реакција од апчето, туку несакана. Оди уште денес на гинеколог ако можеш, ако не утре обавезно. Ке си направиш некој проблем, обавезно гинеколог. Не се секирај за бременост нема шанса, но и крварењето мора да го запреш.
     
  4. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Мене од апчиња за контрацепција ми се случи нешто слично. Гинекологот ми рече дека хормоните ми го пореметиле циклусот и после 3 недели кога ми запре крварењето (така слабо по малце секој ден) немав добиено 20 тина дена и после си се регулираше циклусот. Се надевам и кај тебе ќе е така ама види на лекар отиди за секој случај.
     
  5. mitevskaIvana

    mitevskaIvana Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Blagodaram mnogu
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.