Бременоста и работното место/одењето на работа

Дискусија во 'Бременост' започната од ***Najsrekna***, 26 јули 2018.

 1. Snow white

  Snow white Популарен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Па нека нека проба нека ја кажи ситуацијата. Јас бев на боледување ама имав ризична бременост не зарди хемикалиите туку заради друго бев јас нека проба пак
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  9.288
  Пол:
  Женски
  Планирам да одам до крај. За сега добро се држам, реално многу ме штедат, ама има денови кога мора да се работи со полна пареа, а бебуш тогаш најмногу клоца. Колку поактивна сум јас, толку и она. Ама сеуште добро се држам, сега влегов во 8ми месец, сега ќе почне тешкото, па ќе видиме.
   
 3. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.036
  Допаѓања:
  15.141
  Пол:
  Женски
  Одев до 37 недела, тешко ми беше ДА, но откако сум дома ми е потешко :) но неможев повеќе и на работа, седев на висок шанкерски стол без потпирач назад за грбот и не се издржуваше :o дури мислите дека можите одете, за дома имаме време :D
   
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.763
  Допаѓања:
  87.147
  Море убаво си е и дома :) Шанса да искористиш;) А времето на породилно лета дур трепнеш и нема ни да осетиш со бебуш
   
  На marchi-cool, lackygirl и Martka им се допаѓа ова.
 5. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.081
  Допаѓања:
  21.170
  Пол:
  Женски
  Мене вчера ми беше последен ден на работа :) Од вторник почнувам со 38 недела и сметам дека доста беше, сакам да се одморам :)
   
  На lackygirl, Martka и Kitten им се допаѓа ова.
 6. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.041
  Допаѓања:
  41.182
  Пол:
  Женски
  Одев полни 38 недели на работа. Сакав до крај за да го отворам покасно породилно но веќе тешко ми беше. Учениците кога се дереа јас добивав фудбалски натпревар од внатре, а јас кога се дерев добивав болки во стомак, неможев да стојам.
  Директорот уште ми вели- па фала богу се реши, баш сакав да ти кажам што се мачиш :D

  Ми следува и цел годишен одмор па ми излегуваат 9 и пол месеци дома. Не сум толку зијан со тие две недели порано што го отворив. :)
   
  На lackygirl и Martka им се допаѓа ова.
 7. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.036
  Допаѓања:
  15.141
  Пол:
  Женски
  Јас користев одмор од оваа година, па неделава што помина зедов обично боледување од кај матичната 5 дена и здравје Боже од понеделник отварам породилно, термин ми е до утре :)
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.960
  Допаѓања:
  12.612
  Пол:
  Женски
  работам во фабрика на производство а штотуку дознав за бременоста. Единствено тешко е што се работи 8 сати на нозе па ќе видам како ќе се издржува
   
 9. AnaDelRey

  AnaDelRey Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2017
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  661
  Пол:
  Женски
  Јас одев до 6 месец на работа и тоа самоволно бидејки немав тешка бременост.. Сега сум на породилно од кои ми следуваат 36 месеци :D ама јас ќе искористам само 12 |( (инаку сум во странство а да бев во мк ќе од работа на болница) :D