1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост во неплодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од enapetrusevska, 5 август 2011.

 1. enapetrusevska

  enapetrusevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  на 31.07 имав незаштитен сексуален однос во кој дечко ми сврши во мен и ми беше 19 ти ден од мојата последна менструација дали е можно да остана бремена, инаку има редовен месечен циклус ми доаѓа на 27-28 дена, а и чувстувам болка во долниот дел од стомакот и подуеност на градите исто како да добијам теба да ми дојде на 08.08 ве молам за совет благодарам
   
  На CherryPop и sass им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.829
  Допаѓања:
  152.024
  Глупо прашање.Секако дека можеш.Во секој дел од месецот можеш да останеш бремена,па дури и кога имаш добиено.
  Не знам бе као не размишљате.
   
 3. enapetrusevska

  enapetrusevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  јас добро размислив и бев свесна за тоа сто го правам само сакав совет
   
 4. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  не секогаш можеш да останеш трудна во неплодни денови.. кај секоја жена е различно.. неможе секој ден во месецот да се има плодна јајце клетка..
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.829
  Допаѓања:
  152.024
  Ох хо хо и тоа како може.Штом еднаш јајникот исфрли јајце клетка,таа е плодна дур не се исфрли,само што состојбата на хормоните е различна во првите денови,односно кога е овулацијата,па затоа шансите се поголеми.Секако дека не секогаш успева,тоа не успева и кога е во полдни денови некога,но исто толкава е веројатноста и да успее,така што не си гајте илузии дека само во плодни денови се останува бремена.
  Советот кој треба да биде?!Дали може?!Може по одредена веројатност.
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Може може и тоа како. Некаде имам напишано по форумот дека јас сум жив пример за тоа. Останав бремена на ден пред да ми дојде- нели као неплоден ден е тоа. Е за мене беше плоден :lol:
  Не се многу многу ослонувајте на тие плодни и неплодни денови туку преферирајте заштита или што би рекла мојата баба ,,варкај се синко варкај,, - нека си сврши надвор лепо фино господинот :)
   
  На karak, Fatalnata и Aleksandra1977 им се допаѓа ова.
 7. Aleksandra1977

  Aleksandra1977 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  112
  So prvoto dete zabremeniv na sredinma na ciklus, so vtoroto 3 dena pred ciklus, so tretoto dete nekolku dena po ciklus. Plodni denovi? Verojatno site se.
   
 8. Fiinaa

  Fiinaa Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки :) Би сакала да го споделав ова со вас се надевам ќе ми дадете совет.Вака мене менструација ми секој месец редовно минатиот месец ми дојде на 18.11 а овој месец имав односи со дечко ми т.е на 15.12 он сврши у мене и само што си дојдов дома видов дека ми дојде мен. Знаете ли дали иако веднаш ми дојде мен.колкави се можностите да останам бремена.Благодарам од напред :* :)))
   
 9. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.079

  бидејќи со менстуација се исфрла јајце клетката што требало да се оплоди не верувам дека си забременила, е сега знаеш дека сперматозоидите се живи во ,,нас,, по големото ослободување околу 24-48 часа. Ама не верувам дека тоа игра некоја улога штом веднаш ти дошло. Така да НЕ. :)
   
 10. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Fiinaa ужифкич! Не си и нема ни да бидеш од овој контакт ;)
   
 11. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  1.103
  Zdravo. Vcera so decko mi imavme nezastiten odnos, koga mu dojde da svrsi izleze i vo raka svrsi, megutoa edna kapka mu kapna na mojata vagina, jas vednas se izbrisav... Dali e mozno da zabremenam iako ne mi se plodni denovite?
   
 12. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
  Марија останала бремена без да и ...а ти прашуваш за неплодни денови :| |( :D
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fatalnata

  Fatalnata Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2014
  Пораки:
  1.451
  Допаѓања:
  8.673
  Пол:
  Женски
  Moze da se ostane bremena vo neplodni denovi,jas sum primer za toa, posledno imav menzis na 6.02 koj mi traese 6dena posle toa imav odnos na 12ti mesecot ne svrsi vo mene i ete sum ostanala bremena, na pocetok nemozev da poberuvam deka i toa bidnalo ama ete se slichi. Inaku da napomenam imam redoven ciklus od28-30dena. Eve denes bash vlegov vo 5mesec od bremenosta. Zatoa verba vo plodni ne plodni denovi mnogu ne oti nikogash ne se znae. A duri i toj mesec koga mi bea plodnite denovi voopsto nemav odnosi.
   
  Последна измена: 13 јули 2015
  На slim123, okcenzi и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
 14. Srckaaaaaa

  Srckaaaaaa Нов член

  Се зачлени на:
  7 мај 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки нова сум на форумов би сакала да прашам.. значи вака имам редовен менструален циклус ми доаѓа на 27,28 дена.Последен пат добив на 24.04 ми траеше 5 дена до 28.04.На 29.04 имав однос со кондон а притоа не сврши во мене а и според пресметките ми се неплодни денови.Дали постои ризик од бременост во ваква ситуација?
   
 15. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  16.061
  Допаѓања:
  280.905
  Не.
  Дали воопшто си била во плодни денови не ни знаеш. За сигурно треба гинеколог или тест за овулација да го потврди истото.
  Но сте имале кондом и не свршил во тебе, така да нема ризик(освен некој 0,001% што ти најверојатно не си случај).
   
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.243
  Допаѓања:
  73.832
  Пол:
  Женски
  Дали си спремна воопшто за односи да имаш? По толку пазење, кондом, не свршил во тебе ти се плашиш. Нема шанса ако толку се пазите да забремениш.. :) Кога веќе имате односи, читнете бар сега има статии куп за тоа како се забременува...
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Macmac89

  Macmac89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  164
  Eve moe iskustvo... posleden ciklus 04.03, odnos prv posle ciklus 27.03 i eve bremena so bliznacinja :) posle ova iskustvo ke kazam NEMA PRAVILA PLODNI I NEPLODNI DENOVI :)
   
  На karak, slim123 и orhideea им се допаѓа ова.
 18. Cocoxam

  Cocoxam Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Здраво женски!!!
  Вака. Имав незаштитен секс со маж ми неколку дена по ред веднаш по завршување на циклусот. Е сега знам дека тие се "неплодни" денови но дали некоја од вас знае колкави се шансите да останеш бремена во неплодни денови.
  Поздрав
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. baby 5

  baby 5 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  5.164
  Пол:
  Женски
  Незнам колкави се шансите зависи кога се случила овулацијата... ете јас останав во "неплодните" ради доцна овулација.
   
  На Rose-tulip и Cocoxam им се допаѓа ова.
 20. Cocoxam

  Cocoxam Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Кога би било најдобро да направам тест?