1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост во неплодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од enapetrusevska, 5 август 2011.

  1. enapetrusevska

    enapetrusevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    на 31.07 имав незаштитен сексуален однос во кој дечко ми сврши во мен и ми беше 19 ти ден од мојата последна менструација дали е можно да остана бремена, инаку има редовен месечен циклус ми доаѓа на 27-28 дена, а и чувстувам болка во долниот дел од стомакот и подуеност на градите исто како да добијам теба да ми дојде на 08.08 ве молам за совет благодарам
     
    На CherryPop и sass им се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Глупо прашање.Секако дека можеш.Во секој дел од месецот можеш да останеш бремена,па дури и кога имаш добиено.
    Не знам бе као не размишљате.
     
  3. enapetrusevska

    enapetrusevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    јас добро размислив и бев свесна за тоа сто го правам само сакав совет
     
  4. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    не секогаш можеш да останеш трудна во неплодни денови.. кај секоја жена е различно.. неможе секој ден во месецот да се има плодна јајце клетка..
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ох хо хо и тоа како може.Штом еднаш јајникот исфрли јајце клетка,таа е плодна дур не се исфрли,само што состојбата на хормоните е различна во првите денови,односно кога е овулацијата,па затоа шансите се поголеми.Секако дека не секогаш успева,тоа не успева и кога е во полдни денови некога,но исто толкава е веројатноста и да успее,така што не си гајте илузии дека само во плодни денови се останува бремена.
    Советот кој треба да биде?!Дали може?!Може по одредена веројатност.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Може може и тоа како. Некаде имам напишано по форумот дека јас сум жив пример за тоа. Останав бремена на ден пред да ми дојде- нели као неплоден ден е тоа. Е за мене беше плоден :lol:
    Не се многу многу ослонувајте на тие плодни и неплодни денови туку преферирајте заштита или што би рекла мојата баба ,,варкај се синко варкај,, - нека си сврши надвор лепо фино господинот :)
     
    На karak, Fatalnata и Aleksandra1977 им се допаѓа ова.
  7. Aleksandra1977

    Aleksandra1977 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    112
    So prvoto dete zabremeniv na sredinma na ciklus, so vtoroto 3 dena pred ciklus, so tretoto dete nekolku dena po ciklus. Plodni denovi? Verojatno site se.
     
  8. Fiinaa

    Fiinaa Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Здраво феминки :) Би сакала да го споделав ова со вас се надевам ќе ми дадете совет.Вака мене менструација ми секој месец редовно минатиот месец ми дојде на 18.11 а овој месец имав односи со дечко ми т.е на 15.12 он сврши у мене и само што си дојдов дома видов дека ми дојде мен. Знаете ли дали иако веднаш ми дојде мен.колкави се можностите да останам бремена.Благодарам од напред :* :)))
     
  9. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079

    бидејќи со менстуација се исфрла јајце клетката што требало да се оплоди не верувам дека си забременила, е сега знаеш дека сперматозоидите се живи во ,,нас,, по големото ослободување околу 24-48 часа. Ама не верувам дека тоа игра некоја улога штом веднаш ти дошло. Така да НЕ. :)
     
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Fiinaa ужифкич! Не си и нема ни да бидеш од овој контакт ;)
     
  11. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Zdravo. Vcera so decko mi imavme nezastiten odnos, koga mu dojde da svrsi izleze i vo raka svrsi, megutoa edna kapka mu kapna na mojata vagina, jas vednas se izbrisav... Dali e mozno da zabremenam iako ne mi se plodni denovite?
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Марија останала бремена без да и ...а ти прашуваш за неплодни денови :| |( :D
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Moze da se ostane bremena vo neplodni denovi,jas sum primer za toa, posledno imav menzis na 6.02 koj mi traese 6dena posle toa imav odnos na 12ti mesecot ne svrsi vo mene i ete sum ostanala bremena, na pocetok nemozev da poberuvam deka i toa bidnalo ama ete se slichi. Inaku da napomenam imam redoven ciklus od28-30dena. Eve denes bash vlegov vo 5mesec od bremenosta. Zatoa verba vo plodni ne plodni denovi mnogu ne oti nikogash ne se znae. A duri i toj mesec koga mi bea plodnite denovi voopsto nemav odnosi.
     
    Последна измена: 13 јули 2015
    На slim123, okcenzi и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  14. Srckaaaaaa

    Srckaaaaaa Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки нова сум на форумов би сакала да прашам.. значи вака имам редовен менструален циклус ми доаѓа на 27,28 дена.Последен пат добив на 24.04 ми траеше 5 дена до 28.04.На 29.04 имав однос со кондон а притоа не сврши во мене а и според пресметките ми се неплодни денови.Дали постои ризик од бременост во ваква ситуација?
     
  15. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.371
    Не.
    Дали воопшто си била во плодни денови не ни знаеш. За сигурно треба гинеколог или тест за овулација да го потврди истото.
    Но сте имале кондом и не свршил во тебе, така да нема ризик(освен некој 0,001% што ти најверојатно не си случај).
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Дали си спремна воопшто за односи да имаш? По толку пазење, кондом, не свршил во тебе ти се плашиш. Нема шанса ако толку се пазите да забремениш.. :) Кога веќе имате односи, читнете бар сега има статии куп за тоа како се забременува...
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Macmac89

    Macmac89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    164
    Eve moe iskustvo... posleden ciklus 04.03, odnos prv posle ciklus 27.03 i eve bremena so bliznacinja :) posle ova iskustvo ke kazam NEMA PRAVILA PLODNI I NEPLODNI DENOVI :)
     
    На karak, slim123 и orhideea им се допаѓа ова.
  18. Cocoxam

    Cocoxam Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво женски!!!
    Вака. Имав незаштитен секс со маж ми неколку дена по ред веднаш по завршување на циклусот. Е сега знам дека тие се "неплодни" денови но дали некоја од вас знае колкави се шансите да останеш бремена во неплодни денови.
    Поздрав
     
    На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. baby 5

    baby 5 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2016
    Пораки:
    1.135
    Допаѓања:
    5.163
    Пол:
    Женски
    Незнам колкави се шансите зависи кога се случила овулацијата... ете јас останав во "неплодните" ради доцна овулација.
     
    На Rose-tulip и Cocoxam им се допаѓа ова.
  20. Cocoxam

    Cocoxam Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Кога би било најдобро да направам тест?