1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост во неплодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од enapetrusevska, 5 август 2011.

  1. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.734
    Допаѓања:
    39.856
    Пол:
    Женски
    две недели после последниот незаштитен однос, ако случајно имало рана овулација треба да покаже.
     
  2. Rose-tulip

    Rose-tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2014
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    287
    Пол:
    Женски
    Има шанси... исто како @baby 5 и јас мислев дека ми се неплодни денови и ете ти бебе :P:D
     
    На elimkd, Cocoxam и baby 5 им се допаѓа ова.
  3. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Спермaтoзoидите мoжaт дa живеaт дo 5 денa вo телoтo нa женaтa тaкa дa сo рaнa oвилaцијa имa шaнсa дa oстaнеш бременa. Феминкaтa пoгoре ти кaжa убaвo декa зa тест требa дa пoминaт 2 недели oд oднoсoт, нo сепaк нaјтoчен резултaт ќе имaш дoкoлу пoчекaш дa ти кaсни циклусoт бaрем еден ден.
     
    На mariz и Cocoxam им се допаѓа ова.
  4. K.M

    K.M Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2017
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраводевојки значи вака..имав одоси на 01.06 и 03.06 со кондом и не сврши во мене потоа имав однос на 13.06 при што првите два пати беше со кондом тој уринареше и третиот пат го ставивме многу малку без кондом а потоа продолживме со кондом и не сврши во мене.Менструација ми иде на 28 дена но минатиот месец ми дојде 3 дена по касно зато што имав промена на клима.Утре треба да добијам имам симптоми како болкаво стомак градите ми се болни да допир болка во мускули..е сега ме мачи дали се тоа пмс симптоми или пак во мојов случај има место за паника па се симптоми на бременост? Еве денес ми е 31 ден а немам добино, од четвртокот па до денес секоја ден правам тестови бев и на лекар и таму ми направија и се негативни.Имам симптоми како што кажав за добивање..дали може да ми доцни поради стрес оти бременост дефинитивно нема после толку тестови негативни?
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Штом ти доцни.
     
  6. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Не е страшно, 3 дена само ти касни, а тоа може да ти е и од стрес. Немало ни потреба да правиш толку тестови, џабе само пари фрлаш. Не ти ни свршил па за да се мислиш толку. По форумов и општо по интернетов ќе прочиташ дека некои забремениле и без свршување ама јас најискрено немам чуено за некој таков пример од моево опкружување така да дискутабилно е дали на тие кои тврдат такво нешто навистина не им било свршено. Така-туку да се забременуваше до сега 10 деца ќе имав. :lol: Уживај, тоа ти се симптоми и кај и да е ќе ти дојде.
     
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Јас баш во тие денови останав трудна.Два дена по прекин на циклусот
     
    На Cocoxam и Mari* им се допаѓа ова.
  8. Cocoxam

    Cocoxam Активен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2017
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Eve i jas super e ova, mnogu sum srekna. I blagodaram na site za pomosta, sovetite
     
    На baby 5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Дали може да се дојде до бременост во неплодни денови?Читав дека кај некои жени се има случено
    четири дена пред добиено имавме не многу ризичен однос,а скоро 2 дена пред менструација имавме високо ризичен однос ,по два дена добив т.с на 17.10
    Е сега прашањето ми е дали можно е да дојде до бременост и дали во брзо време ќе можам да дознам дали има нешто или не?
    Фала
     
    Последна измена од модератор: 20 октомври 2017
  10. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Секaкo декa е мoжнo бременoст вo неплoдни денoви, нo ти си дoбилa пред три денa aкo прoчитaв дoбрo штo знaчи не си бременa.
     
    Последна измена од модератор: 20 октомври 2017
  11. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    2 дена пред да добијам беше високо ризичниот однос
    баш се надевав на нешто ;(
    Сепак фала ти многу на одговорот :*
     
    Последна измена од модератор: 20 октомври 2017
  12. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Следниoт пaт oбрнете внимaние нa плoдните денoви :$
     
  13. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Во право си али ај викам може ќе имам среќа и вака ,господ ќе ми даде една мала среќичка
     
    На fana му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    17.814
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! Последна менструација добив на 13ти Ноември, а на 10ти декември имав незаштитен однос и тој сврши во мене. Циклус имам редовен со 3-4 дена разлика, значи до 32-3 ден максимум добивам. Знае некогаш на промена на клима да ми се пролонгира, ама ретко. Уште немам добиено, повремено имам симптоми, ама никако да добијам. Сфатив веќе дека можно е и надвор од плодни денови да се зачне, меѓутоа што мислите колкави се шансите и дали е време за тест? Ви благодарам.
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Направи си тест обавезно, не можеш да знаеш кога ти била овулацијата. Секој незаштитен однос со свршување внатре е потенцијална шанса за бременост.
     
  16. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    17.814
    Пол:
    Женски
    Мислите дека веќе би покажал тестот?
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Па ако минатиот месец си добила на 13, овој месец си требала да добиеш до 16, еве, тест преку крв може да покаже дали има нешто. За обични тестови од аптека мислам дека е рано, со оглед на тоа што од односот нема ни десет дена, а тие се прават најрано две недели после ризичниот однос за да бидат валидни.
     
  18. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    17.814
    Пол:
    Женски
    Ќе причекам до петок-сабота, па ќе направам тест. Мислам дека тогаш ќе покаже точно.
     
  19. Florista

    Florista Нов член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки ве молам да ми кажете дали е можно да останам бремена со мм имавме однос 3 дена пред циклусот и двајцата имавме пиено и тој сврши во мене знам дека се неплодни денови дали некој бил во иста ситуација
     
  20. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    17.814
    Пол:
    Женски
    Можно е. На форумов има жени што зачнале така. Може да се зачне во секој момент, овулацијата знае да варира. Почекајте да ви доцни па направете тест. Среќно!