1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост и плодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од macence23, 7 април 2010.

  1. strong-gril

    strong-gril Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    Fernandez i jas cekam da NE dobijam na 9-10 no ne osekjam ama bas nisto barem eden simptom da imav :( gradite me bolat ama mene me bolat i pred da mi dojde i polovinata me boli pred da mi dojde ... nemozam da razberam kako da izracunam na kolku dena mi ide se broi od denot koga ti doslo do naredna menstruacija ili od koga ti zavrsilo pozz
     
  2. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Најдобронамерен совет, не се оптоварувајте воопшто. Ако било за да биди- ќе се случи , ако не само напред во нови обиди, релаксирани и опуштени.
    А за симптоми не очекувајте веднаш. Јас немав ама баш никакви. Освен тоа што мнооогу ми се спиеше. Така мм ми вика, а ти да си направиш еден тест? Јас-ма нема шанса од каде сега такви мисли? Па кога ми доцнеше едно две недели оп тоа беше тоа. Само смирено.Ви посакувам среќа на сите што побрзо да си ги видите вашите две цртички
     
  3. strong-gril

    strong-gril Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    мене пред неколку дена наеднаш ми се изнафрла лицето поточно челото ... се обидувам да не мислам и досега не сум била оптеретена ама после една година :worried:
     
  4. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    се број од денот кога ти дошло 28 или мене на 26 ми иде некогаш,ке почекам уште една недела па ке видиме се надевам на позитивно а и тебе ти посакувам многу среќа сепак прв пат сакаме да имаме дете и незнам кога точно се појавуваат симптоми знаеш како чекам да помине една недела со душа чекам позз до сите.

    веке се обидуваме неколку месеци ама некеше дали можеби не сме погодиле плодни денови , сепак фата на советото,ама јас не ни знам секако прв пат е,кога да очекувам симптоми позз.

    а ако направам сега тест дали ке покаже точно или е рано треба да почекам допериодот кога треба да добијам,а очекувам да не добијм исто околу 9-10 ноември.
     
  5. Cece25

    Cece25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    45
    Сеуште е рано, почекај ако ти касни барем еден ден тогаш направи тест, сега е премногу рано. поз :)
     
    На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    фала Цеце,ке почека уште една недела па ќе правам тест,а да ве прашам симптоми се јавуваат само после 4 та недела ими можно е и порано поздравче
     
  7. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Те молам немој да се оптеретуваш премногу. Од активно пробување за бебе, на некои им се фаќа одма, на некои не, те си има свој период на адаптациј аод 2 години. Е ако тогаш не фати може да се размислува за испитувања. Уживај релаксирано и почекај бар недела дена да ти касни.
     
  8. belcvet

    belcvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    26
    фала Мориа :* денес ќе поработиме на случајот :* :lol: на сите со среќа :inlove: :inlove:
     
    На Mareea му/ѝ се допаѓа ова.
  9. strong-gril

    strong-gril Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    Uф ќе пукнам до 9ти неможам да издржам а и многу се нервирам осеќав благи болки во долниот дел на стомакот до пред некој ден и веке една недела имам исцедок бледо-жолт ... бело прање не е бидејќи тоа е густо можеби лошо ќе се изразам но како мрсул и тоа го имав за време на овулацијата сега ова незнам што највеќе се плашам да не е некоја инфекција а неможам да отидам на гинеколог ми треба ваше мислење и ваше искуство .... белиот исцедок и нафрлано лице ми се единствени промени на мене но белиот исцедок веќе престана многу малку има сега почнаа градите да ме болат но тоа кај мене не е ново оти градите ме болат и пред да ми дојде ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР
     
  10. valjaaaaa

    valjaaaaa Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    10
    Се усте е рано за симптоми . Ако имас симтоми ( мозе и да немас како мене ) би требало да се појават 2-3 откако нема да добиес :)

    Oд денот кога ке добиес се брои. Со срека :)

    За тест е рано . Секој тест е рзлицен има тестови со се прават 5 дена пред да добиес . Мој совет цекај да ти закасни па после тест ти како сакас :)

     
    На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
  11. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    Strong girl само смирено опусти се малку немој толку да се оптеретвас. Eве 9 е за една недела ;) имам цитано дека зголемениот исцедок мозе да е знак дека постои бременост бидејки се затвара отворот на матката за да не влегуваат разни бактерии... а а градите незнам еве и мене ме болат треба да ми дојде на 4 и секогас ме болат пред менструација ама овој пат малце повеке па се надевам дека ке се израдувам :) еве заедно ке цекаме да видиме 2 цртки овој месец ;) :*
     
  12. strong-gril

    strong-gril Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    Ти ја пуштам сета среќа да си ги видис 2те цртки :* ... очекуваме убави вести
     
  13. Elenche87

    Elenche87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.722
    Здраво!! Имам едно прашање..
    Сакам да прашам дали е можно да се остане бремена за време на менстуација?? :^)
     
  14. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Moжно е но во исклучително ретки случаеви.
    Доколку односот бил последните денови од менструација а овулацијата се случила првите по завршувањето- на пример.
     
  15. strong-gril

    strong-gril Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    H.e.l.e.N здраво како е кај тебе месецов дали има нешто ново , јас го чекам 9ти знам што ќе биде има зголемен бел исцедок но некако поцна да се намалува веќе го немам но како е Господ никој не е :)
     
  16. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218

    Stron-girl јас добив тоцно на дата кога требасе да добијам на 4 ;( нисто и овој месец :worried: но како и да е ке цекам добра вест од тебе и ке ти дрзам срека на 9 да се израдувас,а јас повеке срека овој месец само цекам да ми заврси и се фрлам на работа :lol: позззз
     
  17. fernandez

    fernandez Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    51
    сеуште ми нема дојдено,леле незнам што да мислам ,а градите ме болат а тоа и не е некој симптом дека и пред добивање ме болат ,до викендот ако не добијам ке направам тест ,фала на сите за одговорите,па се надеваме на позитивно
     
  18. belcvet

    belcvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    26
    ти пуштам среќичка да видиш две цртки :* :inlove: :inlove:
     
    На fernandez му/ѝ се допаѓа ова.
  19. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    Дечки дали е можно да останеш бремена доколку голтнеш сперма, а не си имала сексуален однес и си имаш менструација редовно секој месец????????
     
  20. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    А бебето од воздух ќе се зачне?? :x Мислам, hellooooooooo, wake up :fubar:
     
    На lale24 му/ѝ се допаѓа ова.