Бременост и плодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од macence23, 7 април 2010.

 1. anastasceto

  anastasceto Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  dobar den na site sakam da prasam nesto posledna menstruacija mi bese na 13 dekemvri a trebase da mi dojdi toj mesec no mi kasni 1 nedela i 4 dena a ne osekam nikakvi simtomi mozno li e da sum bremena??? ve molam dajte mi nekoj sovet sto da napravam odgovorete mi na porakata pozdrav
   
 2. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  ZEMI NAPRAVI TEST I KE ZNAES NA STO SI. DRUGO NEMA STO DA TI SE POMOGNE!
   
 3. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да прашам за таблетите Норлево, колку години треба да имаш за да можеш да ги пиеш? Благодарам
   
 4. cvetelina

  cvetelina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  53
  ZDRAVO srcki :)
  sakam da ve prasam nesto za sovet imav dobieno na 13 mart posle toa imavme nezastiteni odnosi na 24 i posle toa, vcera imav malce svetla krv kako za menstruacija a denes kako kafeavko malce no sepak rano e za da dobijam ovie nekolku dena se custvuvam omalaksano i nervozno i imam i malo nalosuvajne dali e mozno da se raboti za rana bremenost ili e nesto drugo vo prasajne? a i plus ponedelnikot go posetiv mojot ginekolog nezabeleza nisto cudno na pregledot npr bremenost?ili mozebi e premnogu rano? falavi pozdrav4e :)
   
 5. cvetelina

  cvetelina Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  53
   
 6. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  17.968
  Пол:
  Женски
  Цветелина, не верувам дека би можел докторот да види нешто 3-4 дена после односот. Многу е рано.
  Не би да те плашам, ама ако имаш редовен циклус (28дена) баш тој период можно е да си трефнала плоден ден. А неколку дена по тоа што имаш крварење можно да е од вгнездување на јајце клетката (обично и` требаат 2-4 дена откако ќе се оплоди). А можно е и да си прокрварила малку од нешто друго.

  Нека поминат барем две недели од односот и земи си домашен тест.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.943
  Пол:
  Женски
  Јас имам другарка, која со следење на овулација, дозна дека всушност плодни денови и се после 21/22ден
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ilence

  ilence Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  85
  Точно овулацијата е различна кај секоја - поединечно,се случува во одредени денови и овулацијата од одредени причини може да шета во тек на циклусот,а може и да изостане еднаш или два пати годишно,освен ако немате некое пореметување па да се случува почесто.Од лично искуство казувам дека и мене овулацијата ми е задоцнета затоа што и циклусот ми трае подолго и ми е на 22,23 и 24 ден од циклусот и бидејки незнаев со темпирани односи останав бремена.Затоа пак имав колешка која исто неможеше да остане бремена затоа што овулацијата и била во периодот додека имала менструација.
   
 9. femina21

  femina21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  3
  Јас останав бремена 4 дена пред добивање на менструација....што значи нема правила
   
 10. Kristinna

  Kristinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  plodni denovi

  devojki mozhe da mi kazhete tochno posle kolku dena od mentruacijata nastapuva plodnata nedela..poshto sekade vo prerachunkite e razlichno..i tuka na femina i na drugi aplikacii i slichno
  fala odnapred <3
   
 11. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  plodni denovi

  Се смета после 14 дена од прв ден на менструација, но не се придржувај многу кон тоа, сепак со биологија нема зафрканција. :D
   
 12. Kristinna

  Kristinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  plodni denovi

  pa tokmu poradi toa i pishav koristam zashtita no se plasham od nesakana bremenost pa i gledam da gi izbegavam plodnite denovi a sekade razlichno gi presmetuva fala inaku :))
   
 13. Daddysprincess

  Daddysprincess Нов член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки,може да се забремени 2-3 дена по циклусот?
   
 14. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  Moze vo bilo koj den od mesecot da se zabremeni, site denovi se plodni vo mesecot
   
  На SamovilkaH и Fatalnata им се допаѓа ова.
 15. asdasadas

  asdasadas Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Devojki vo sredata prokrvariv no bese malku potemna boja nakaj kafeno i taka do vcera od vreme na vreme po nekoja kapka.mnogu vnimavav na odnosite.. eve treba ds dobijam denovive samo gradite mi se premnogu osetlivi drugi predmenstrualni simptomi nemam.. se plasam da ne sum bremena.. ve molam za pomos.. minatiot mesec imav menstruacija na 10 ti..
   
 16. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.011
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Pa si se utepala od pienje norlevo i sakas da ti e normalna menstruacijata...? Samo se plasis sekoj mesec, ne se e*i ako tolku si panicarka (facepalm)
   
  На DigY, SamovilkaH, only44you и 2 други им се допаѓа ова.
 17. <3 pleza4e <3

  <3 pleza4e <3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  3.432
  Пол:
  Женски
  Е убаво и κажа:D
  Ова апчињава ноρлево κаκо бомбончиња си ги пијат ρедовно, а после κога ќе саκаат да имаат дете во иднина ќе плачат...ццц(facepalm)
   
  На SamovilkaH, only44you, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.011
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Abe boze sacuvaj od Feb prasuva dali ima moznost da e bremena :D rabotava sakam da se e*am, a nesakam da mi vleze hahaha Baska ima pisano i edno prasanje decko i svrsil vo nea (namerno valjda), a ona dr den piela norlevo... taka rabotava on si go prai merakot, ona poremetuva ciklusi i utre nema da moze deca da ragja :/
   
  На ssweety, kukla21, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Dioora

  Dioora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  191
  Zdravo na site. Me interesira dali ja upotrebuvate aplikacijata my days i dali vi e od pomosh za sledenje na plodnite denovi?
   
 20. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.746
  Допаѓања:
  62.017
  Јас ја имам инсталирано на телефонот. Не ја следам редовно, сеуште немам посебна потреба, ама некни од радозналост кога го видов тој лигав и проѕирен секрет кој што е карактеристичен за овулацијата, баш ѕирнав во апликацијата и видов дека датата се поклопуваше. Ова е мое искуство, секако дека нема да ти шкоди да ја имаш како една евиденција во телефонот.