Бременост и плодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од macence23, 7 април 2010.

 1. Gapchee

  Gapchee Нов член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Fala mnogu mariz :) daj boze da se fati za brzo i segde Gospod samo ubavini da dava pozz :*
   
 2. Margaritka27

  Margaritka27 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2016
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  evojkiii vecerrta mi bese plodna i imav sex so decko mi no dali e vozmozno da ostanam trudna ?? No se svrsil u mene
   
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.015
  Допаѓања:
  64.027
  Пол:
  Женски
  Не :)
   
 4. Margaritka27

  Margaritka27 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2016
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски

  Aha sepak falla za odg pozz :)
   
 5. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  IMG_20180320_231145.png Девојки,ова е мојот календар.. На местата означени со срциња се односи со свршување внатре,колкави се шансите да фати ??
   
 6. fana

  fana Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  18.798
  Пол:
  Женски
  Огромни :)
   
  На tincemajmunce и Allwayshappygirl им се допаѓа ова.
 7. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  На 3,4 април треба да не добијам, па ќе видиме, баш се израдував сега:inlove:
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bile987

  Bile987 Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Na koja strana moze da go najdam kalendarov ?
   
 9. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Aplikacija e mila "Мој календар" IMG_20180321_010407.png
   
 10. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  И јас гледав и забележував баш по овој календар и еве си го галам уште малце мешето :inlove::inlove:
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  ДАЈ БОЖЕ ДА ГО ГАЛАМ И ЈАС ИВОЈ ПАТ, И СИТЕ ДРУГИ ШТО СИ САКААТ БЕБУШКА.
   
  На lackygirl, marchi-cool, Lejlaah и 2 други им се допаѓа ова.
 12. ruruk

  ruruk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2015
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  328
  Пол:
  Женски
  Јас требаше да имам овулација на 5 март а имав односи без заштита на 28 фев. Знам дека имав овулација на 5 бидејќи имав болки.... и еве ме сега скоро 5 недели позз и со лесно шансите се огромни :*
   
 13. baby 5

  baby 5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  Леле и јас по овој календар се водев и кога ќе ми текне мм ми земаше тел и ме "напаѓаше" хахаха викаше сега мора да фати душа ми излезе и така и беше :) имаш шанси така да опуштено и чекаме || за две недели поздрав :*
   
  На Allwayshappygirl и karak им се допаѓа ова.
 14. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Хехехе срце..јас го имам календаров неколку месеци, ама овој пат се заинаетив и реков мора да биде..сега ми останува да си чекам
   
  На baby 5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Требеше да цитирам под мојот предходен пост погоре грешка моја..иначе во обид за бебе сме а за недобивање има уште 2 недели
   
 16. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Pa rano ti e.. sega treba da imas ovulacija..
   
 17. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Pomina i toa cudo
   
 18. Lavica2016

  Lavica2016 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  E koga pominalo ako za dve nedeli treba da dobies? Voobicaeno fazata.mrgu ovulacija i dobivanje trae 14 dena.
   
  На Allwayshappygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  IMG_20180323_142935.png
  Ова заокруженото е ден на овулација и плодните денови поминаа !!!! IMG_20180323_143022.png
   
  На Lavica2016 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  10.369
  Пол:
  Женски
  е а како ги одредувате деновите на овулација? Треба да си подесиш
  Screenshot_20180323-235813.png јас навистина не знам во овај дел што бројка да пишам