Бременост и плодни денови

Дискусија во 'Бременост' започната од macence23, 7 април 2010.

 1. Allwayshappygirl

  Allwayshappygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека сама си се пиши тука.. IMG_20180324_125932.png деновите што се означени ко со цвеќенце тие се плодни денови а тоа на 19 е овулацијата..кај мене се паѓа на 12 дена
   
 2. Maleno

  Maleno Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2018
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
 3. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Апликација Мој Календар
   
 4. згодната јас

  згодната јас Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  девојки се извинувам имам прашање дали може да се остане бремена на 3-4 ден од завршувањето на менструацијата?
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.968
  Допаѓања:
  23.171
  Пол:
  Женски
  Да. Од тогаш почнуваат ризичните денови.
   
 6. згодната јас

  згодната јас Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  како ризични денови дај те молам објасни ми подобро зашто незнам ништо во врска за бременост нарочито ова со ризичниве денови...

  ми трае обично 5 дена а овој месец ми траеше 3 дена и тоа третиот и четвртиот ден кафено имав од третиот до петиот ден имав незаштитен однос можно е да останам трудна ...
   
  Последна измена од модератор: 27 март 2018
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.968
  Допаѓања:
  23.171
  Пол:
  Женски
  На сајтов има табела за пресметка на ризични денови.
  Можно е. Сите денови се ризични забременување. Ако не планираш бременост, никако секс без кондом.
   
 8. згодната јас

  згодната јас Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  планираме бременост со дечко ми затоа и се зачленив на оваа страна
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.968
  Допаѓања:
  23.171
  Пол:
  Женски
  Најголеми шанси има да се фати во плодни денови. Ќе видиш на табелата кога ти се плодни денови.
   
 10. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.537
  Допаѓања:
  11.119
  Пол:
  Женски
  Да споделам мое искуство. Година дена пробувавме за бебе, гледав плодни денови, меревме фоликули и овулација на гинеколог и што ли не. Забременив оној месец кога немавме однос во плодни денови. Еднаш беше два дена после завршување на менструација, втор пат беше ден два пред да треба да добијам. И баш тој месец забременив.
  Не се потпирајте многу на плодните денови :D
   
  На Karmina1989, irenna и Lavica2602 им се допаѓа ова.
 11. Snow white

  Snow white Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2016
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  1.755
  Пол:
  Женски
  Исто и јас и тоа на само 5-6 обиди месецот не се гледавме баш многу многу различни смени бевме на работа и оп бебе :) за второто ич не му се думам кога ќе биди тогаш мислам повеќе за првите деца се отоваруваме со плодни денови
   
  На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  12.414
  Пол:
  Женски
  Само 4 пати имавме односи во Март и остансв бремена. Слика во прилог.
   

  Прикачени фајлови:

  На LoveHope и Lavica2602 им се допаѓа ова.
 13. bojanama

  bojanama Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Test za ovulacija pravev i vtorata linija bese pobleda. Nekoj slicno iskustvo?
   
 14. MinnieM

  MinnieM Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  Веќе 4 месеци се обидуваме да останам бремена, еве овој месец се водев по календаров, не знаев колку се точни деновите на овулација па имавме преку еден во мај и на 2ри јуни го кажува како овулација и тогаш имавме незаштитен однос. Сакам да знам дали е можно да се забремени и во неплодни денови? Веќе неколку дена имам болки во градите или тоа е поради тоа што сум била во овулација? Поздрав
   

  Прикачени фајлови:

 15. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  62.867
  Нормално дека е можно да се забремени во неплодни денови. Безброј бремености настанале така, без темпирање на датуми и денови.
  Водете си љубов кога ви се сака, ако е се во ред, ќе си дојде бебе.
   
  На MinnieM му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  90.060
  Не баш, во неплодни денови мали се шансите да останеш бремена. И се да е во ред, добро е да се прати овулација.
   
 17. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  62.867
  Членката праша дали е можно да се забремени во неплодни денови.
  Да, можно е.
  Кај здрава жена, со редовни циклуси и никакви поголеми гинеколошки проблеми и те како е можно.
   
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.169
  Допаѓања:
  90.060
  Кај здрава жена не се сите денови плодни. Толку "здрава" никоја не е. Може да се забремени, да, но си има денови кога шансите се поголеми, кога помали. И ако некоја сака да остане бремена, не штети ако си прати календар наместо да мисли дека дури и еднаш во месецот секс да има баш во неплоден ден, оти е здрава ќе се фати.
   
 19. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  62.867
  Ау Боже, како се забегува со коментари!
  Јас како што знам, КОГА НЕКОЈ ПРАВИ БЕБЕ, НЕМА ЕДНАШ МЕСЕЧНО СЕКС!
  Дека штети водење календар, НЕ ШТЕТИ!
  Дека е можно да се забремени во неплодни денови, МОЖНО Е!
  И има и здрави и млади девојки кои зачнуваат ОД ПРВА! Не е баш до толку НИКОЈА!
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  116.444
  Пол:
  Женски
  Деца ...
  У неплодни не се забременува ама не секогаш плодните се на средина на циклус, не оди се ко по учебник некогаш, овулацијата не е секогаш сред циклус. Некогаш е на крај, почеток .. обично при овулација има секрет ко белка од јајце, тапи менструални болки, мало прокрварување или ништо од сето ова. Или пратите ги симптомите или следете со ленти . Календарот не е баш меродавен.
   
  На Penaut, Poppins, MinnieM и 2 други им се допаѓа ова.