1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост и покрај добивањето менструален циклус!

Дискусија во 'Бременост' започната од Quenn, 24 септември 2019.

 1. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Дали е возможно да ми дојди и пак да сум бремен? Колкави се шансите во таков случај?
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.678
  Допаѓања:
  46.980
  Можно е. Има шанси.
  На моја другарка така и се случи.

  Среќно.
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Од кај си сигурна дека си бремена ако не си правела тест за бременост?Купи тест од аптека,провери со него дали си бремена,потоа можеш и преку крв на лекар да провериш и потоа ќе знаеш сигурно дали си бремена.Инаку,да,можно е и покрај дојдена менструација некогаш жената да е бремена.
   
  На Martka и Quenn им се допаѓа ова.
 4. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  9.129
  Допаѓања:
  28.772
  Пол:
  Женски
  Да, можно е. Муабетот и мене ми е за другарка. Си имаше менструација 3 месеци по ред, па затоа и дозна дури на крај на четврти месец на обична контрола кај гинеколог.
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.452
  Пол:
  Женски
  Се е можно. Пријателка на моја пријателка имала циклус до трет месец од бременоста.
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Истото се случи и на моја другарка, сепак тоа е реткост ама можно е
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.781
  Допаѓања:
  10.897
  Пол:
  Женски
  И на мајка ми колешка исто
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Тоа не е циклус, тоа е крварење во рана бременост. Најчесто, крвта е различна боја и не тече толку како менструација, туку пооскудно. Може да е розева или кафена, најмногу на бришење, обично не тече така како добиено. За да не дојде до спонтан, најчесто е потребна прогестеронска терапија.
   
  На Sejfullai, Martka, buba4e89 и 13 други им се допаѓа ова.
 9. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  9.129
  Допаѓања:
  28.772
  Пол:
  Женски
  И јас така знаев и баш затоа ја прашав у детали и ми рече баш менструација дека имала. Непосакувана бременост беше затоа и беа паниките дека касно дозна.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dracarys_

  dracarys_ Нов член

  Се зачлени на:
  22 септември 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Како е ова возможно?
  И сега јас пример можно е да сум 3 месеци бремена, а да не знам?
  Сега да направам тест преку урина ќе покаже точен резултат (ако би била трет месец бремена) или тестовите покажуваат само рана бременост?
   
 11. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  2.030
  Пол:
  Женски
  Покажуваат цело време бидејќи хормонот се лачи цела бременост. Но има случаи каде тестот покажува негативен односно неможе да го детектира тој хормон во урина и треба да се испита преку крв. Затоа (а и за други работи) се препорачува редовен гинеколошки преглед. Имаше една тема колку редовно одите на гинеколог. 90% од девојчињата до 20 години воопшто не стапнале во гинеколошка ординација а се почесто и жени над 30год не посетуваат гинеколог. (Со изговор немам време, немам потреба, страв ми е итн..) Без навреда ама што и да работиш(не само ти, туку општо) 2 пати годишно ќе одвоиш по 30-40мин. за преглед..
   
  На buba4e89, PaLaVa, candy.cane и 13 други им се допаѓа ова.
 12. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  2.060
  Пол:
  Женски
  Mozhno e i te kako. Sestra mi imashe redoven ciklus dva meseci dobivashe redovno tretiot i zakasna otide na ginekolog misleshe menopauza ja fatilo i ispadna deka e 13 nedela bremena.
   
  На Sanjalazanjaa, Quenn и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Tedyyy

  Tedyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  2.975
  Пол:
  Женски
  @Quenn Доколку си во дилема посети доктор да те прегледа.Сепак шансите се мали но ете има случаеви.
   
  На Quenn му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Quenn

  Quenn Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Од што се плашам од помислата дури и не сакам да одам на гинеколог, имам напраено два теста за бременост негативни беа и плус ми дојде некни, ама помислата пак некако...
   
 15. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  2.060
  Пол:
  Женски
  Togash nemash prostor za panika.Em ti doshlo em dva testa negativni.
   
  На WildMk и Quenn им се допаѓа ова.
 16. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  32.187
  Пол:
  Женски
  Девојче ти свршил на стомакот како што прочитав. Пред да имаш секс прво прочитај како функционира забременувањето, преку папокот не бива. Те молам престани да пишуваш за ова бидејќи сите ти кажаа и предходно, си направила два теста, си добила, ај олади 101% не си бремна, ти свршил на стомакот побогу.
   
  На Tri_Bubacki, mssuniquee, lovestoneddd и 13 други им се допаѓа ова.
 17. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.867
  Допаѓања:
  52.796
  Пол:
  Машки
  Аха, а што ако навлезе преку кожата и слуучајноо се вметне у матката, после шо праиме:^)
   
  На cresa-jagoda, sj *O*, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  9.129
  Допаѓања:
  28.772
  Пол:
  Женски
  Не знаев дека е таква ситуацијата :)
  Реално, да се остануваше така лесно бремена, темата бременост немаше да постои тука и немаше толку многу членки секојдневно да делат совети и искуства.

  Многу ми е жал што постои толкава неедуцираност. Ај што имате на дофат секаква технологија сега, имате и Google. За греота. Ваквите членки под итно да си најдат матични гинеколози и да си идат на време и на контроли и на едукација.
   
  На Lostinparadise, WildMk, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.699
  Допаѓања:
  148.696
  Пол:
  Женски
  Преку папокот.*
  Get your facts straight.
   
  На bebaa, cresa-jagoda, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.