1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост и ренген снимка

Дискусија во 'Канта' започната од МилаФеминка, 22 февруари 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. МилаФеминка

  МилаФеминка Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Здраво
  Се потрудив да побарам но не најдов ништо слично...

  Голема мака имам и незнам што да правам ако некој имал слично или исто искуство би ми било од голема подршка и помош.
  Пред една недела го снимав рбетот на ренген мегутоа без да знам сум била бремена тогш некаде околу 4 недела.Денес бев на гиниколог да се посоветувам околу ова и тој ми каза дека неможе ништо да се знае со сигурност дали би имало или не последици на плодот и одлуката е моја (дали да ми прави киретажа).Ми рече имас време размисли.
  Јас стварно незнам и мн ми е тешко од една страна подобро да се спречи со време а од друга што ако нема никаква врска и се си биде ок.
  Сакам да одам и во некоја од приватниве болници може поинаку би ме советувале таму.

  Многу ќе ми значи ако некој има некаков одговор бар да ме утеши малку.
   
 2. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.726
  Допаѓања:
  31.969
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.