1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бременост на 18-19 години

Дискусија во 'Бременост' започната од Tinaa98, 5 јануари 2017.

 1. Tinaa98

  Tinaa98 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Здраво здраво.. сакам да слушнам ваше мислење за да бидам млада мајка.. имам скоро 19 години долга врска пред веридба и голема желба да станам мајка.. Дали е рано, дали би можело да има некој компликации, осудувања од околината.. но сепак и јас и дечкоми се трудиме веќе три месеци да се оствариме како родители и го посакуваме тоа.. ве молам за мислење, совет.. Бацки :*
   
  На Jasnabasna и EvAngelos им се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.559
  Ако вие сте подготвени и ако сакате бебе тогаш околината неке не ве интересира. Него види финансиски дали сте спремни за бебе
  гуд лак
   
  На ku4ence, Magnolija, *Amethyst* и 9 други им се допаѓа ова.
 3. Tinaa98

  Tinaa98 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Спремни сме финансиски ич не е проблем.. И двајцата добро заработуваме :)
   
  На Magnolija, Bebulleee, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.559
  Види мило, штом се секираш за околината, за осудување, за компликации, штом отвараш тема за да чуеш мислења, не си спремна за мајка.
  Не се само финансиите во прашање, туку и спремноста и зрелоста и одоворноста.
  Само мое мислење, кое не мора да е точнно
   
  На Охрид88, mKdevojce, Oneo и 18 други им се допаѓа ова.
 5. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Машки
  Како викаат два пати мери еднаш сечи те советувам и ти истото да го направиш прво размисли убаво повеќе од два пати и тогаш пресечи како мислиш дека е попаметно јас мислам дека си сеуште млада и дека треба да почекаш уште некое време со овакви работи нема шала.
   
  На Lolo5, КикиМаус, Arthur и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Сакаш да станеш мајkа на едвај 19 години?
  Немој бе, почекајте малку, пошетајте, по уживајте во врската сами, па за некоја година удрете на работата за бебе...
  Не знам, ако па толку сакате направете. Ако си спремна наутро да се справуваш со бебешки плач, па се искакало, мора да го пресоблечеш а тебе тоооолку ти се спие...:worried: :D
  Ти си знаеш....

  И да, околината е најмалку важна :D
  Бацки натака...
   
  На Lolo5, ku4ence, Momichka и 17 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.527
  Допаѓања:
  320.257
  Пол:
  Женски
  ke i se spie i na 19 i na 30 godini koga ke stanuva za bebeto
  so toa sto na 19 ke ima poveke energija i zivci ne go li na 30 :D

  ova ti kazuva majka sto rodi na 20 i skoro na 30
   
  На Дани.СС, Охрид88, karak и 36 други им се допаѓа ова.
 8. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Така е, ама кога веќе прашува нека има во предвид и тоа...:D
   
  На mackica1, Victorian, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.619
  Допаѓања:
  171.893
  Пол:
  Женски
  Ако сакате - направете си бебенце.
  Ќе постоите ти+мажот ти + бебето.. и ничие туѓо мислење не треба да те занима.

  Ама не ми изгледаш спремна за семејство штом те секира што другите ќе мислат :)
   
  На Lolo5, kim.k, КикиМаус и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Doris123

  Doris123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Женски
  Ако и ти и дечко ти сте спремни за да бидете родители тогаш е ОК,но имај во предвид дека тоа е голем чекор..нема потреба да те засегаат мислењата на околината ако вие сте се решиле на таков чекор..но и јас се согласувам со @Kukla994 дека подобро е на овие години да си прошетате и да поминете повеќе време заедно и сами .. Секако дека и кога ќе имате бебе може да прошетате,но не е баш исто :)
  Сепак ти си одлучи :)
   
  На Victorian, CameliaMiller, biGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 11. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Колку е долга врската?

  А да се дошколуваш прво!
  Книга држи во раце наместо бебе.
  Сигурна ли си дека ќе се земете со дечкото ако останеш бремена?
  Да не сака да си играте на мајка и татко само, па да те искористи и после откако ќе те остави бремена да си ја чукаш главата сама.
   
  На Lolo5, Oxymoron, sj *O* и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Tinaa98

  Tinaa98 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Sigurna sum i deka kje se doshkoluvam i deka bebe kje izgledam i deka toj kje bide toj.. nema nikakvi igri i sigurno ne bi se osudila na bida so nego ako znam deka utreden mozhe da me ostavi so stomakot do zabi
   
  На Дани.СС му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  13.189
  Sigurno kje se doshkoluvas koga ke dojde dete na svet. Abe, devojce, zenata koga ke rodi, pa osobeno prvo dete nema vreme jadenje da napravi, a ne da uci. Ti prvo zavrsi si fakultet, pa potoa za bebe. Mazot nema da ti izbega :)
   
  На Lolo5, ku4ence, SofiMar_ и 5 други им се допаѓа ова.
 14. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Не е ништо злонамерно да не ме сфатиш погрешно. Се што ти кажуваме е со добра намера.
  Со мајка си имаш ли разговарано за веридба? Што вели таа за врската, за веридбата?

  Не ми одговори колку време сте во врска, само биди искрена??
   
  На sj *O* и Victorian им се допаѓа ова.
 15. Doris123

  Doris123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Женски
  Извини вака,а што се случи со "проблемот" што го имаш наведено во другата тема која ја имаш отворено и што е со неговите промени во однесувањето...мислам дека е подобро да бидеш сигурна да не испадне после што да правиш со бебето.. година ипол врска незнам колку е доволно за ваков чекор а и твоите години ( според мене најубави ) :)
   
  На cresa-jagoda, *Amethyst*, Purelove92 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  ^^^ многу глуп коментар ми е ова „држи книга во раце наместо бебе“.
  И со бебе може да учи факултет ако сака, а и факултет не е сечија желба уствари.
  Мајка ми студирала и завршила медицина а не родила брат ми и мене у тек на студирање. :)
  Така да ние не сме и биле пречка за да заврши факултет.

  Девојче искрено размислувај највеќе за финансии.
  Два факултета (во претпоставка дека и тој е горе доле твоја возраст), плус бебе, плус сметки и се шо доаѓа со бракот, некако многу скапо :D
  Нека не ти чуе кој што збори. :)
   
  На Feminist20, mssuniquee, ku4ence и 11 други им се допаѓа ова.
 17. Tinaa98

  Tinaa98 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  moite super go prifatija toa... sto e tolku chudno , pa porano i na 16 gledale deca ne stoele po cel den na fb i imale vreme i za ruchek i mazh i bebe i se..sega mnogu dopushteno i mnogu odpokje pruzheno..
   
  На AnaMadam му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tinaa98

  Tinaa98 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  ne e problem voopshto finansiite i dvajcata rabotime i toj so policiska plata so zavrrshen fax i jas na fax D
   
 19. Tinaa98

  Tinaa98 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  vo vrska sme godina i pol
   
 20. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.559
  А ти да не сакаш бебе само за да го задржиш?
  А тој да не те лаже дека сака бебе, само за да добива секс?
   
  На ku4ence, cresa-jagoda, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.